Zivs pret gaļu vai 5:0 par labu zivīm

Pēdējā laikā arvien vairāk cilvēku gaļas vietā izvēla zivis. Kas zivīm piemīt tik labs, ka arvien vairāk cilvēku vēlas tās ēst gaļas vietā? Vai tiešām zivis ir labākas par gaļu?

Zivs pret gaļu

Tik tiešām ļoti daudzi dietologi un uztura speciālisti tā uzskata un piedāvā 5 iemeslus, pateicoties kuriem zivis uzvar gaļu ar ļoti pārliecinošu rezultātu.

1. Zivju olbaltumvielas ir daudz vērtīgākas. Gan zivju, gan arī gaļas olbaltumvielu sastāvā ir neaizvietojamas aminoskābes, kuras nepieciešamas cilvēka organismam. Tai pat laikā zivīm ir daudz mazāk saistvielu, pateicoties kam tās labāk pārstrādājas. Cilvēka organisms pārstrādā olbaltumvielas vidēji par 98%, bet gaļas — par 89%. Kāpēc mums būtu jāpārslogo savu organismu ar smagu barību?

2. Gaļa iemidzina, bet zivis – pamodina iekāri. Spriediet pašas – pēc biešu zupas, karbonādes un sviestmaizēm ar šķiņķi vienīgais, ko cilvēks vēlas — tas ir sarīkot ilgstošu sviestu un mierīgi pagulēt. Tāpēc varoņdarbi, tai skaitā arī mīlas frontē, tiek atstāti zivju un jūras velšu cienītājiem. Ne velti gandrīz katrā eksotisko vakariņu receptē iekļautas jūras veltes. Runā, ka Džakomo Kazanova mīlējis apēst vairākus dučus austeres dienā, pateicoties kam tad arī kļuvis tik slavens buduāros.

3. Zivis ir veselīgākas figūrai. Zivju porcija tiek pārstrādāta pusotru-divas reizes ātrāk, nekā gaļas porcija. Bez tam, taukskābes, kuras atrodas zivju un jūras velšu sastāvā, paātrina vielmaiņas procesus. Par diētisku gaļu uzskatāma tikai vistas krūtiņa, savukārt diētisko zivju piedāvājums ir daudz plašāks. Piemēram, klasiska recepte – zupa no jūras veltēm. Jūs taču piekritīsiet, ka tāda zupa ir ļoti garšīga!

4. Zivis var daudz vieglāk un ātrāk pagatavot. Ja Jums desmit minūšu laikā jāpagatavo sātīgas brokastis, tad Jūs varat pagatavot tunča salātus. Bet kad Jums jāuzņem viesi – uzcepiet zivs fileju uz grilla, vai arī aplejiet ar citrona sulu, ietiniet folijā un cepiet cepeškrāsnī. Tad Jums būs pietiekami daudz laika sevis uzpošanai, kā arī viesi nepārtraukti slavēs Jūsu cienastu.

5. Daudzi cilvēki ir pārliecināti, ka zivis ir garšīgākas par gaļu. Ja Jūs tam nepiekrītat, tad iepriekš minētajiem faktiem vajadzētu Jūs par to pārliecināt.

Foto: © Leonid Nyshko,www.photoxpress.com

< Iepriek??jais raksts
Veselīga ēdienkarte
Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!