Vitamīni matiem

Skaistas un koptas fotomodeles vienmēr piesaista uzmanību. Daudzi pazīstami ārzemju modeļu aģentūru īpašnieki piekrīt tam, ka mūsu sievietes ir ļoti skaistas, tomēr viņu ādas, matu un nagu stāvoklis nav pārlieku spīdošs, jo tiem trūks vitamīni. Neviena moderna frizūra nespēs izrotāt sievieti, ja viņas mati būs nespodri un nedzīvi.

vitamīni matiem

Vitamīni un vēlreiz vitamīni – tā uzskata daudzi šīs nozares speciālisti.

Iegādājoties vai arī mājas apstākļos pagatavojot vitamīniem bagātus matu kopšanas līdzekļus, Jūs varēsiet atjaunot pat ļoti nedzīvus un bojātus matus. Izņemot vitamīniem bagātus šampūnus un maskas, nedrīkst aizmirst lietot vitamīnus uzturā.

Matiem nepieciešami dažādi vitamīni.

Vitamīns В3 palīdz veidot pigmentu matos.

Vitamīns В5 – mitrina un saglabā mitrumu matos.

Vitamīns А, Е un С – tā ir matu aizsardzība no ultravioletā starojuma, kā arī tas paātrinās matu augšanu.

Vienkāršs, bet tai pat laikā efektīvs veids kā piesātināt matus ar vitamīniem – iegādāties tos ampulās un lietot kopā ar savu iecienīto šampūnu vai matu masku. Ampulas sastāvu jāpievieno uzreiz pirms uzklāšanas uz matiem. Ampulas nedrīkst uzglabāt ledusskapī!

Pēc matu stāvokļa var noteikt to, kādi tieši vitamīnu Jums pietrūkst:

Vitamīni un deficīta simptomi

Vitamīns А: Mati izkrīt, tiem nav spīduma, sausi un trausli, blaugznas.

В grupas vitamīni: Mati nosirmo, ātri paliek taukaini pie saknēm, bet gali ir sausi.

Vitamīns С: Mati ir trausli, nespodri, krīt ārā, sašķelti matu galiņi.

Vitamīns Е: Slikti aug. Traucēta matu sīpolu barošana.

Vitamīns Н: Ļoti sausa galvas āda, izkrīt mati.

Vitamīns РР: Blaugznas. Mati ir ļoti taukaini, vai arī ļoti sausi.

Mājas taisīti matu kopšanas līdzekļi – tā ir lieliska alternatīva veikalos pieejamām maskām.

1. Saberzt putriņā 4 piparmētras lapiņas + 6 aveņu lapiņas + 6 jāņogu lapiņas + pus glāze saldā krējuma + 2 ēdamkarotes cietes.

Iegūto vitamīnu maisījumu uzklāt uz matiem un pa virsu uzvilkt polietilēna maisiņu. Turēt 40 minūtes. Šīs maskas sastāvā ir vitamīni С, Е, А. Mati būs lieliski atjaunoti, pabaroti un mitrināti.

2. Sarīvēt svaigu gurķi uz smalkas rīves un noliet lieko ūdeni. Iegūtai putriņai pielikt klāt 1 olu dzeltenumu un 2 ēdamkarotes sāls. Uzklāt uz matiem un turēt 30 minūtes.

Šī maska ir bagāta ar vitamīniem В1, В2, В6, А, С, Н. Mati kļūs spīdīgi un kupli.

3. Sasmalcināts 1 banāns + 2 ēdamkarotes auzu pārslu milti + 1 ēdamkarote dadžu eļļas. Uzklāt uz matiem, pa virsu uzvilkt polietilēna maisiņu un aptīt galvu ar siltu dvieli. Turēt 40 minūtes.

Maska mitrina un baro matus. Uzlabo taukdziedzeru darbību, tāpēc būs lieliski piemērota taukainiem matiem. Maskas sastāvā vitamīni С, В1, В2, В6, А.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!