Viss, kas Tev ir jāzin par līgavas prievīti

Līgavas prievītes

Līgavas prievīte ir galvenais komponents līgavas kāzu tērpā, paslēpta zem līgavas kleitas, gaidot, ka līgavainis to atradīs un metīs visiem vientuļajiem vīriešu kārtas viesiem. Prievītes mešana ir neatņemama kāzu tradīcija, taču daudzas līgavas nemaz nezin prievītes mešanas vēsturi un nozīmi.

Ir pieejami ļoti daudz prievīšu veidi, stili un krāsas – tāpēc vari būt pārliecināta, ka atradīsi vispiemērotāko savām kāzām. Mēs esam te, lai Tev pastāstītu visu, kas Tev ir jāzina par līgavas prievīti, lai Tu varētu izvēlēties vispiemērotāko savai Lielajai dienai!

Līgavas prievītes vēsture un nozīme

Simtiem gadu atpakaļ, bija daudz māņticību, kas virmoja ap kāzu dienu. Viena māņticība bija, ka, ja izdodas iegūt kaut mazu gabaliņu no līgavas kleitas, tas nesīs laimi. Tādējādi ik viens no kāzu viesiem “uzbruka” līgavai, lai tikai varētu noplēst mazu gabaliņu no viņas kleitas. Tas noveda pie tā, ka līgava sāka nēsāt konkrētu apģērba gabalu, kas nestu laimi: līgavas kājas prievīti.

Mūsdienās prievīti no līgavas kājas novelk līgavainis. Ir noteikts laiks, kad līgavainis visu viesu un liecinieku klātbūtnē, novelk prievīti no līgavas kājas un sviež neprecēto vecpuišu pūlī.

Parasti līgava met savu līgavas pušķi pirmā, pēc tam līgavainis prievīti. Prievītes mešanai un pušķa mešanai ir līdzīga nozīme – vecpuisim, kurš noķer prievīti, kā arī meitenei, kura noķer līgavas pušķi,lemts precēties nākamajiem. Puisis, kurš noķēris prievīti, uzvelk to meitenei, kura noķērusi līgavas pušķi.

Līgavas prievīteKā valkāt līgavas prievīti

Tu vari vilkt prievīti vienalga – uz labās vai kreisās kājas – atkarībā no Tavām vēlmēm. Daudzas līgavas izvēlas vilkt divas prievītes – vienu mešanai vecpuišiem, otru saglabāt kāzu naktij. Ja Tu izvēlies vilkt divas prievītes, tad tās abas jāvelk uz vienas kājas. Prievīti, kuru saglabāsi kāzu naktij, velc pirmo. Svarīgi, lai līgavainis ir informēts, uz kuras kājas prievītes ir uzvilktas, lai viņš nav neziņā, kad pienāks laiks vilkt nost prievīti.

Tu vēlies būt pārliecināta, ka prievīte nav uzvilkta pārāk augstu vai zemu, tāpēc parasti labākā vieta prievītei ir nedaudz virs ceļgala. Tādā veidā tā nesamazinās asins cirkulāciju un neberzēsies gar otru kāju, līdz ar to nenoslīdēs. Tomēr, Tu vari izvēlēties to vilkt dažādās vietās uz kājas, lai saprastu, kura priekš Tevis ir ērtākā. Ja tu plāno fotografēties tā, lai būtu redzama prievīte, labāk to novietot pietiekami zemu, lai bildes būtu skaistas un pieklājīgas. Ņemiet vērā, ka brīdī, kad līgavainis vilks nost prievīti, visu viesu uzmanība būs pievērsta tikai Jums, tāpēc svarīgi lai prievīte ir pietekami zemu, lai nerastos nepieklājīga un neērta situācija Jums un viesiem.

Līgavas prievīšu veidi un komplekti

Tā kā prievīte ir paslēpta zem Tavas kleitas, tad Tu vari ļaut vaļu savai fantāzijai un izvēlēties tādu prievīti, kas vislabāk atbilstu Tavai personībai. Sekojot tradīcijām, Tu vari izvēlēties vienkāršu baltu prievīti, taču Tu vari izvēlēties arī seksīgu prievīti, kas lieliski izskatīsies fotogrāfijās. Tu vari saskaņot prievītes krāsu ar kāzu dienā izvēlēto krāsu – zilu, rozā, violetu, zaļu… Mūsdienās ir daudz dažādi prievīšu veidi un komplekti, tāpēc katra līgava var atrast sev piemērotāko, visatbilstošāko savai gaumei un vajadzībām.

Līgavas prievīte StarStyle

*StarStyle ®

Līgavas prievīšu komplektos ietilpst divas prievītes: viena greznāka un izgreznotāka, otra – vienkāršāka. Abām prievītēm ir vienāda krāsa un dizains, un līgava var izvēlēties, kuru viņa vēlas paturēt kāzu naktij. Populāri materiāli prievīšu izgatavošanā ir mežģīnes, satīns un zīds. Satīns un zīds būs patīkams ādai, tikmēr mežģīnes piešķir greznu akcentu. Tu vari izvēlēties prievīti jebkurā krāsā, ar jebkādu rakstu – no apdrukas ar dzīvnieku motīviem līdz supervaroņu prievītēm ar spīdīgiem akmentiņiem. Klasiskās krāsas ir balta, ziloņkaula, kā arī dažādas zilā toņa variācijas, lai zilā krāsa būtu iekļauta kāzu tērpā. Atceries, tā kā kājas prievīte ir neredzamā kāzu tērpa sastāvdaļā, Tu vari izvēlēties jebkuras krāsas un stila prievīti, kas var arī neatbilst kāzu kopējam scenārijam.

Ļaujies jautrībai ar šo seksīgo aksesuāru un izvēlies tādu, kas vislabāk atbilst Tavai personībai! 

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!

2 Koment?ri ?im rakstam. Pievieno ar? savu viedokli!

  1. Oskars 13/08/2015 at 19:20 -

    Šo apģērba gabalu sauc par zeķturi un tā vēsture ir tāda, ka tas turēja uz kājas zīda zeķi. Jezus, nu ja vēlaties tirgot kaut kādus aksesuārus un rakstīt par tiem rakstus, tad tomēr nebūtu slikti vismaz nosaukumu pirms tam uzzināt, vai ne?