Vintage stils

Tām meitenēm, kas vēlas izskatīties stilīgi, tai pat laikā izceļot savu individualitāti, ļoti piemērots būs apģērbs vintage stilā.

Kas ir vintage?

Vārds vintage cēlies no franču valodas un tiek tulkots kā „noteikta gada raža” vai „ļoti aukstas klases ilgu gadus izturēts vīns”. Savukārt pārnesot „vintage” vārdu uz modes pasauli, mēs iegūstam autentisku vai oriģinālu apģērbu pagājušā gadsimta 20-to līdz 80-to gadu stilā. Tomēr daži modes vēsturnieki nepiekrīt šādam laika periodam un piedāvā uzskatīt par vintage apģērbu tikai to, kas radīts pagājušā gadsimtā līdz 60-tajiem gadiem.

Kā atšķirt vintage no second hand?

Nevajadzētu jaukt vintage apģērbu ar „second hand”, jo tie atšķiras pēc vairākām pazīmēm, galvenā no kurām – tas ir vecums. Tātad, par vintage tiek uzskatīts apģērbs vecāks par 20 gadiem.

Vintage Dress Red

Otrā pazīme – vintage apģērbs nekādā gadījumā savā laikā nevarēja būt plaša patēriņa prece, tāpēc tās vienmēr ir spilgtas, individuālas un ļoti oriģinālas lietas. Trešā pazīme – apģērbam jābūt oriģinālam un savdabīgam, savādāk tas vairs nav vintage.

Mūsdienu modelētāji samērā brīvi interpretē vintage stilu: tā, piemēram, mūsdienīga apģērba šūšanai tiek izmantoti vintage audumi, vai arī jaunu audumu un materiālu izgatavošanai tiek izmantoti vintage zīmējumi un raksti. Protams, tas vairs nav oriģinālais vintage stils, bet tikai šī stila stilizācija.

Ja Jūs vēlaties, lai lieta tik tiešām būtu vintage, tad:

• izpētiet vecmāmiņas skapjus un lādes, bieži vien tur var atrast amizantas lietas;

• ja Jums atļauj līdzekļi, tad apmeklējiet kādu izsoli – tur Jūs varēsiet iegādāties visdažādākās vintage lietas;

• nepaslinkojiet un apstaigājiet vairākus „second hand” veikalus, vai arī aizejiet uz krāmu tirgu, gadās, ka tur var atrast īstas „pērles”;

• pameklējiet ārzemju interneta veikalos;

• varat pasūtīt Jums iepatikušos lietu pie slavena modelētāja, tikai rēķinieties arto, ka tas būs ļoti dārgi.

Vintage stils kļuva populārs 1990-tajos gados, bet 2000-tajos gados tas sāka uzņemt vēl lielākus apgriezienus. Vintage stilu iecienījušas daudzas slavenības, tādas, kā, piemēram, Džūlija Robertsa, Dita von Tīsa, Keita Mosa, Hloja Seviņji.

Kāpēc cilvēki izvēlas vintage?

1. Unikalitāte: daudzas vintage lietas tiek izlaistas vienā eksemplārā vai ierobežotā daudzumā.

2. Augsta kvalitāte: vintage – tās ir klasiskas lietas, kuras tika radītas nēsāšanai vairāku gadu garumā, tāpēc gadiem ejot nav zaudējušas savas īpašības.

3. Naudas ieguldīšana: tās tik tiešām ir dārgas lietas, kas izgatavotas no kvalitatīviem audumiem un materiāliem. Ar gadiem tie paliek tikai dārgāki. Tāpēc daži pērk vintage apģērbu un lietas nevis nēsāšanai, bet tāpēc, ka uzskata to par labu naudas ieguldīšanu.

4. Vēsture: lietas, kuras caurvij vēsture un tām ir dziļa jēga.

5. Detaļas: roku darbs, neparastas pogas un citas unikālas lietas.

6. Ekoloģiskas lietas: vintage lietas izgatavotas no dabīgiem materiāliem, tāpēc tās nekaitē apkārtējai videi.

Aksesuāri vintage stilā

Vintage stils paredz arī konkrētam laika periodam atbilstošu aksesuāru nēsāšanu, neaizmirstiet par tiem. Pirmajā vietā šeit ir brošas un kaklarotas, vēl Jums nāksies pameklēt atbilstošas brilles, somas, jostas, cimdus. Bez tam, vintage – tas nav tāpat vien, uzvelkot mugurā kādu lietu no pagātnes, Jūs it kā atzīstat tā laika nopelnus, piekrītat tam, tāpēc – izpētiet kārtīgi vēsturi, lai justos pārliecinoši vintage stila apģērbā.

Kas ir vislielākā cieņā no vintage lietām?

Modē vienmēr ir vintage kleitas, jostas, somas un maki, džinsu bikses, šalles, mēteļi, brilles, vējjakas, blūzes, rotas un daudzas citas lietas.

Vintage lietas – tas ir ne tikai apģērbs patiesām modes dāmām, bet arī stiprajam dzimumam, bērniem, kā arī mēbeles un citi aksesuāri Jūsu mājoklim.

Atcerieties, ka Vintage – tas vienmēr ir stilīgi, dārgi, moderni!

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!