Vingrinājumi, kas palīdzēs ātri novājēt

Šis fitnesa veids bija populārs pagājušā gadsimta 90.-tajos gados. Tagad tas atkal kļūst populārs, jo dzīve ir pierādījusi tā efektivitāti un drošību.

Vingrinājumi, kas palīdzēs ātri novājēt

Šeipings (tulkojumā no angļu val. shape – forma, piedot formu) – treniņu sistēma svara samazināšanai. Šeipings pamatojas uz ideju, ka tauku sadedzināšanai nepieciešama ilgstoša nelielas intensivitātes slodze. Tāpēc šeipingā tiek izmantoti nevis kompleksie vingrinājumi visam ķermenim, bet atsevišķām problēmzonām. Katrs vingrinājums paredzēts vienai muskuļu grupai (atsevišķi gurniem no priekšas, atsevišķi no aizmugures, atsevišķi no sāniem un tā tālāk).

Tomēr ar laiku šeipinga popularitāte mazinājās, un tā vietu aizņēma daudz intensīvāki fitnesa veidi – aerobika un trenažieru zāle. Salīdzinājumā ar šiem fitnesa veidiem šeipings izrādījās pārāk garlaicīgs un vienveidīgs. Atsevišķu muskuļu grupām paredzētiem vingrinājumiem ir ļoti neliela slodze, tāpēc sasniegt svara samazināšanos iespējams tikai tad, ja tiek ievērota ļoti stingra diēta.

Neskatoties uz to, pašlaik fitnesa spciālisti atkal piedāvā nodarbības, kuras balstītas uz šeipinga principu. Lieta tāda, ka šeipingā iekļautie vingrinājumi, kā izrādās, ir daudz drošāki, nekā tie, kurus izmanto citās nodarbībās! Šeit lielākā daļa vingrinājumu tiek veikti uz grīdas un pie balsta, bet tas nozīmē, ka tiek samazināta slodze uz mugurkaulu un kāju vēnām. Šī iemesla dēļ šeipings lieliski piemērots iesācējiem, ļoti korpulentiem cilvēkiem un tiem, kas ir vecāki par 40.

Jūs varat bez raizēm izmēģināt tik drošu vingrošanu.

Gurni no priekšas

Apsēdieties uz grīdas, izstiepiet kājas sev priekšā, nolieciet rokas aiz muguras un atspiedieties uz tām. Salieciet vienu kāju, paceļot to no grīdas un piespiežot celi pie krūtīm. Atkārtojiet 50 reizes un tad izdariet to vēlreiz ar otru kāju.

Gurni no aizmugures

Nostājieties četrāpus. Vienu kāju izstiepiet tā, lai pirkstgali pieskartos grīdai, bet neatbalstieties uz to. Ielieciet šo kāju celī, cenšoties pieskarties ar pēdu dibendaļai. Tai pat laikā gurniem (no gūžām līdz ceļiem) jāpaliek nekustīgā stāvoklī, jākustas tikai apakšstilbam (no ceļa līdz pēdai). Nestiepieties pretī jostasvietai! Atkārtojiet 50 reizes un tad izdariet to vēlreiz ar otru kāju.

Gurni iekšpusē

Apsēdieties uz grīdas, nolieciet rokas sev aiz muguras un atbalstieties uz tām. Ielieciet kājas un novietojiet kāju pēdas pēc iespējas tuvāk gurniem. Salieciet kopā un atlieciet uz sāniem ceļus, neatraujot pēdas no grīdas. Atliecot uz sāniem, centieties nolaist ceļus pēc iespējas zemāk, savukārt saliekot kopā, saspiediet kājas ļoti cieši. Atkārtojiet 80 reizes.

Gurni no ārpuses

Nostājieties četrāpus. Atbalstoties uz rokām un vienu celi, otro kāju, neizstiepjot, paceliet sānu pēc iespējas augstāk. Centieties nekustināt korpusu un nestiepties jostasvietas virzienā. Atkārtojiet 40 reizes un tad izdariet to vēlreiz ar otru kāju.

Sēža

Izejas pozīcija – tāda pati kā iepriekšējā vingrinājumā. Atbalstoties uz rokām un vienu celi, otro kāju paceliet tā, lai gurni būtu paralēli grīdai. No šī stāvokļa iztaisnojiet kāju ar pēdu uz augšu un atkal nolaidiet zemē līdz paralēlam ar grīdu līmenim. Pievērsiet uzmanību: kāju pirkstiem jābūt pavērstiem pret sevi, uz priekšu jāvirzās tikai pēdai. Jostas daļai jāpaliek taisnai, savukārt rokas, ērtības labad, varat ieliekt elkoņos un nolaist plecus līdz grīdai. Atkārtojiet 40 reizes un tad izdariet to vēlreiz ar otru kāju.

Slīpie vēdera muskuļi

Apsēdieties uz grīdas, izstiepiet kājas sev priekšā. Ielieciet rokas, plaukstas saspiediet dūrēs un paceliet līdz plecu augstumam. Pagriežot korpusu uz kreiso pusi, iztaisnojiet labo roku un pastiepiet to uz priekšu, cenšoties pieskarties pirkstgaliem, tai pat laikā atveriet plaukstas. Muguru turiet taisnu, nesakumpsiet, stiepieties ar krūtīm pakaļ rokai. Atgriezieties izejas stāvoklī un izdariet to pašu, tikai uz otru pusi. Atkārtojiet 100 reizes.

Vēders no augšas

Nolaidieties uz muguras, ceļos ieliektās kājas atrodas uz grīdas. Rokas aiz galvas, skatieties uz griestiem. Izstiepiet rokas uz priekšu un pie izelpas stiepieties ceļu virzienā, paceļot plecus un lāpstiņas no grīdas. Atgriezieties izejas pozīcijā, nolaižot roka aiz galvas. Atkārtojiet 30 reizes.

Vēders no lejas

Nogulieties uz muguras, nolieciet rokas gar sāniem, izstiepiet kājas. Paceliet kājas gaisā apmēram 45° leņķī. Ja Jums grūti turēt kājas tādā stāvoklī, tad paceliet tās nedaudz augstāk: jo tuvāk taisnam leņķim ar grīdu, jo vieglāk turēt kājas. No šī stāvokļa nolaidiet vienu kāju pēc iespējas zemāk, nenoliekot to uz grīdas, paceliet to atkal augšā un nolaidiet lejā otru kāju. Ērtības labad atbalstieties uz rokām, kuras atrodas gar sāniem. Atkārtojiet 20 reizes.

Krūtis un rokas

Nostājieties taisni, kājas iepletiet nedaudz platāk par pleciem, mazliet ielieciet ceļus. Nedaudz nolieciet korpusu uz priekšu. Saspiediet dūres (varat paņemt rokās nelielas hanteles vai minerālūdens pudeles), sasprindziniet rokas, ielieciet elkoņos 90° leņķī un izstiepiet uz sāniem ar elkoņiem uz augšu. No šī stāvokļa nolieciet elkoņus atpakaļ un mazliet uz augšu, saspiežot kopā lāpstiņas un izstiepjot rokas uz sāniem. Pēc tam pārvietojiet roka uz priekšu un nedaudz uz leju, sakrustojot krūšu priekšā pēc iespējas ciešāk (cenšoties aizstiepties ar vienu elkoni pie otra elkoņa). Turiet taisnu muguru, plecus atstājiet izvērstā stāvoklī. Atkārtojiet 30 reizes.

Foto: © Nathalie P,www.photoxpress.com

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!

1 Koment?rs ?im rakstam. Pievieno ar? savu viedokli!

  1. Matīss 27/04/2011 at 12:29 -

    Labi vingrojumi vienīgi žēl ka nav video kur parāda jo dažu vingrojumu aprakstu pilnībā nesaprotu!