Vēlaties notievēt? Atsakieties no košļājamās gumijas!

Pie šāda slēdziena nonākuši ārsti 12 Eiropas Savienības valstīs, kā arī ASV, Kanādā un Japānā. Reklāmās visu laiku tiek skandināts, ka košļājamo gumiju sastāvā ir ļoti neliels kaloriju skaits.

Atsakieties no košļājamās gumijas

Tad kādā veidā košļājamā gumija spēj ietekmēt mūsu figūru? Tas saistīts ar cukura aizvietotāju – aspartāmu. Šī pārtikas piedeva, kura bieži vien tiek maskēta ar kodu Е951, pēc būtības ir nāvējoši kaitīga, jo tā lēni nogalina mūsu organismu. Aspartāms ir apmēram 160-200 reizes saldāks par cukuru, tam nav nekādas smaržas, tas labi izšķīst ūdenī, bet pats galvenais – tas ir desmit reizes lētāks par cukuru.

Aspartāmu 1965. gadā atklāja ķīmiķis Džeimss M. Šlaters. Vispirms jauno saldinātāju sāka izmantot ASV un Lielbritānijā – sākot no 1981. gada. Pie kam uzreiz bija zināms, ka aspartāms cilvēka organismā sadalās divās aminoskābēs (asparagīna un fenilalanīna skābe), kā arī rodas metanols, kurš bojā organisma nervu un asinsvadu sistēmu. 100 % pētījumu, kurus finansēja pārtikas rūpniecība, rezultāti liecināja par to, ka aspartāms ir nekaitīgs, tai pat laikā kad 92 % neatkarīgi finansētie pētījumi un atskaites uzrādīja to, ka aspartāms ir potenciāls kaitīgo efektu avots.

Kas tie par efektiem? Aspartāma skābe un fenilalanīns ir neirotoksiski. Šie ingredienti iedarbojas uz smadzeņu neironu darbību, nonāvējot tos, kā arī stimulējot dažādas pakāpes smadzeņu traucējumus. Kad aspartāma temperatūra pārsniedz 30°С, aspartāma sastāvā esošais koksnes spirts pārvēršas par formaldehīdu, bet pēc tam muravīnskābē, kas savukārt izraisa skābju-sārmu līdzsvara traucējumus organismā. Metanola toksiskums simptomu ziņā ir līdzīgs izklaidīgās sklerozes simptomiem, tāpēc cilvēkiem tiek uzstādīta nepareiza diagnoze – „izklaidīgā skleroze”. Savukārt izklaidīgā skleroze nav nāvējoša diagnoze, tai laikā kad metanola toksiskums ir nāvējošs.

Galvenais paradokss saistīts ar to, ka viela, kura tiek izmantota kā cukura aizvietotājs, ir sevišķi bīstama diabētiķiem. Dažreiz ārsti uzskata, ka viņu pacienti slimo ar retinopātiju, bet patiesībā pie visa vainīgs ir aspartāms. Bieži vien tas izraisa strauju cukura līmeņa paaugstināšanos asinīs, tāpēc daudzi pacienti iekrīt komā. Neskatoties uz to, šī viela ir vairāk nekā 5000 produktu sastāvā, tostarp tā tiek iekļauta košļājamo gumiju sastāvā. Šī iemesla dēļ pievērsiet uzmanību, vai košļājamās gumijas sastāvā nav Е951.

Kādā veidā aspartāms ietekmē mūsu figūru? Formaldahīds uzkrājas tauku šūnās, galvenokārt uz gurniem. Vēl zinātnieki ir pierādījuši to, ka aspartāms rosina apetīti un rada izsalkuma sajūtu.

Diemžēl mūsdienu pasaulē peļņa tiek uzskatīta par augstāko mērķi, kura sasniegšanai par piemērotiem tiek uzskatīti jebkuri līdzekļi. Tomēr, pievēršot mazliet vairāk uzmanību tam, ko mēs ēdam, mēs varam parūpēties par savu veselību.

Foto: © galam,www.photoxpress.com

< Iepriek??jais raksts
Dzīve pēc diētas
N?kamais raksts >
Olas palīdz notievēt
Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!

1 Koment?rs ?im rakstam. Pievieno ar? savu viedokli!

  1. būuuu 29/03/2011 at 01:08 -

    avoti? no double-blinded testiem?:)