Vēdera sāpes – ļoti izplatīti simptomi

Vēdera sāpes – tas ir ļoti izplatīts simptoms. Katrs savas sāpes apraksta savādāk, bet cēloņi varētu būt vienādi. Vai, tieši pretēji, sāpes, kurām ir vienādi cēloņi, cilvēki apraksta dažādi.

Vēdera sāpes
Tāda parādība, kā, piemēram, vēdera sāpes pēc ēšanas ir ļoti izplatīta parādība un tām varētu būt ļoti daudzi cēloņi. Mēģināsim tiks skaidrībā.
Vēdera sāpes var izraisīt uzturā lietotā pārtika. Auksta vai silta, sāļa vai skāba, kā arī asa pārtika bieži vien izraisa barības vada kairinājumu. Ja cilvēkam ir problēmas ar aknām vai žultspūsli, tad trekni ēdieni var stimulēt žultsakmeņu pārvietošanos un tad šo sāpju cēlonis būs žults kolika.
Savukārt tad, ja cilvēks nepanes kaut kādus produktus, tad to lietošana izraisīs vēdera sāpes, meteorismu un caureju. Pie šādiem produktiem pieskaitāmi laktoze, glutēnu saturoši produkti, jūras veltes, olbaltumvielas utt.

Vēdera sāpju cēloņi pēc ēšanas:

1. Kairināta zarnu trakta sindroms. Ļoti izplatīta slimība mūsdienās. Vēdera sāpes parādās uzreiz pēc ēšanas. Cilvēkam uzpūšas vēders, vēderā dzirdama bieža rūkšana, sākas diareja vai tieši pretēji – rodas vēdera aizcietējums. Pēc gāzu izvadīšanas sāpes mazināsies, bet naktī vispār vēders pārstās sāpēt. Ar šīm problēmām var tikt galā uzlabojot savu fizisko un psihisko stāvokli. Šeit Jums lieliski palīdzēs jogas nodarbības.

2 Kuņģa čūla. Vēdera sāpes rodas pus stundu vai stundu pēc ēšanas. Līdzko vēderā sāk koncentrēties sālsskābe, tā sākas sāpes. Pēc tam, kad pārtika būs pārvietojusies uz priekšu, bet skābes līmenis nokrities – sāpes mazināsies. Tās pāriet 2 stundas pēc ēšanas.

3. 12 pirkstu zarnas iekaisums un čūla. Šajā gadījumā sāpes rodas 1,5 stundu pēc ēšanas un lokalizējas labajā vēdera pusē. Var sāpēt arī mugura, tās mēdz būt ļoti spēcīgas, bet lielākai daļai cilvēku tās ir smeldzošas.

4. Gastroduodenīts – kuņģa un 12 pirkstu zarnas gļotādas iekaisums. Šī slimība var mazināties un saasināties. Bet tās īpašā pazīme ir tāda, ka sāpes lokalizējas nabas apvidū. Šādām sāpēm pēc ēšanas pievienojas arī skābas atraugas, pārpildīta vēdera un smaguma sajūta vēderā.

5. Pilorospazma. Kad pārtika ir pārgājusi no kuņģa uz 12 pirkstu zarnu, tad tā pārvietojas uz vārtnieka kanālu. Ja cilvēks slimo ar neirozi, tad bieži vien pēc ēšanas viņš var sajust sāpes vēderā, kā arī viņš var sākt vemt.  Pacienti ar šādu problēmu ātri notievēt, jo organisms nepārstrādā pārtiku.

6. Vēl vēdera sāpes varētu rasties sakarā ar žultspūšļa iekaisumu vai tā funkciju traucējuma gadījumā. Sāpes lokalizējas labajā paribē, kuras visdrīzāk izraisīja trekni ēdieni un saldumi.

7. Aizkuņģa dziedzera iekaisums. Šīs sāpes arī rodas pēc ēšanas. Bieži vien tās ir smeldzošas. Savukārt tad, ja šī slimība netiek ārstēta, tad ar laiku tās varētu kļūt arvien asākas. Sāpes sākas vēdera augšpusē un atbalsojas labajā vai kreisajā paribē.

Vēdera sāpju gadijumā konsultējieties ar ģimenes ārstu.

< Iepriek??jais raksts
Pasargā sevi no saaukstēšanās
N?kamais raksts >
Joga acīm
Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!