10 iemesli, kāpēc jāapmeklē svešvalodu kursi

Man ir ļoti daudz paziņu, no kurām man ne reizi nācies dzirdēt tamlīdzīgus paziņojumus: „Es un angļu valoda – divas nesavienojamas lietas”, „Svešvalodas man ļoti grūti padevās skolā, tāpēc es to nelabprāt mācījos” vai „Mums bija ļoti jauka svešvalodas skolotāja, bet valodu tā arī es neiemācījos!”. Droši vien, Jums zināmi šādi vārdi.

valodu kursi

Kāda pie tā vaino skolotājus, sakot, ka viņi apzināti neko nemācīja, lai mēs ietu uz maksas privātstundām. Citas atklāti atzīstas savā slinkumā un nožēlo par aizgājušiem gadiem un zaudēto iespēju iegūt šīs iemaņas. Bet tās, kuri tomēr savā laikā nedaudz papūlējās un apguva Viljama Šekspīra, Morisa Druona vai Karlo Kollodi valodu, var lepoties ar savām zināšanām un droši vien piekritīs tam, ka ir ieguvušas lielas priekšrocības.

Tātad, izdalīsim 10 iemeslus, kāpēc jāpieliek pūles svešvalodas apguvei – 10 priekšrocības, kuras Jūs iegūstat svešvalodas apgūšanas rezultātā.

1. Respekts un cieņa

Cilvēki, kuri tiecas pēc jaunām zināšanām, vienmēr un visur tikuši cienīti. Bet poligloti ir pelnījuši īpašu cieņu. Vairāku valodu zināšana liecina par to, ka cilvēks ir īsts intelektuālis. Gribat par tādu kļūt – tad mācieties!

2. Atpakaļ pagātnē

Kas Jums zināms par saviem senčiem? Ja Jūsu vecvectēvi dzīvojuši citā valstī, tad nepaslinkojiet un aizejiet uz arhīvu, lai uzzinātu kaut ko jaunu par savu dzimtu. Iespējams, Jūsu vecvecmāmiņa bijusi itāliete! Kāpēc gan neiemācīties valodu, kurā runājuši Jūsu senči?

3. Vai tad tas ir slikts mērķis?

Jums patīk izvirzīt mērķus? Lielisks ieradums. Izvirziet sev uzdevumu – piemēram, iemācīties vācu valodu, atrodiet labu motivāciju un ejiet uz izvirzīto mērķi. Tas ļaus Jums kārtējo reizi pārbaudīt sevi un iegūt jaunas zināšanas.

4. Tradicionālā virtuve

Jums droši vien patīk kāda konkrēta virtuve. Nevarat paiet garām suši bāram, jūkat prātā no putna gaļas pārlietas ar želeju vai zaudējat paškontroli, ieraugot lazanju? Apgūstot tās valsts valodu, kuras virtuvi Jūs esat īpaši iecienījusi, tas ļaus Jums tuvināties šīs valsts kultūrai.

5. Gatavojamies iestājeksāmeniem

Ja Jūs tuvākā laikā plānojat kļūt par abiturienti un zināt, ka viens no iestājeksāmeniem būs svešvaloda, tad prātīgāk būtu iepriekš sagatavoties un sākt studēt specializēto literatūru. Jums būs ērtāk mācīties universitātē ar zināšanām, kuras ir plašākas par parasto skolas programmu. Savukārt meklējot prestižu darbu, atcerieties – korporatīvā angļu valoda šodien ir ļoti populāra starptautiskās kompānijās, tāpēc valodu prasmes lieliski papildinās Jūsu CV.

6. Ceļotājiem

Ja Jums patīk apmeklēt kādas Jums nezināmas vietas, iepazīties ar vietējiem iedzīvotājiem un viņu parašām, tad Jums labāk būtu apgūt svešvalodu, vismaz, visizplatītāko! Savādāk kā gan Jūs plānojat sazināties svešā valstī ar tiem cilvēkiem, kuriem būs Jums jāpalīdz. Jūs jutīsieties daudz pārliecinošāk, ja Jūsu zināšanu bagāžā būs angļu valoda.

7. Iepazīšanās lapas

Ko gan lieki slēpt, šodien daudzas sievietes sapņo pārcelties uz dzīvi citā valstī. Bet kā gan Jūs plānojat iekarot noslēpumainā svešinieka sirdi, ja Jūsu valodas arsenāls ir gaužām bēdīgs un aprobežojas vienīgi ar sasveicināšanos un laipnības frāzēm? Protams, Jūs varat izmantot tulka pakalpojumus, tomēr tas neglābs situāciju ilgtermiņā – galu galā, šaubos vai tulks piekritīs dzīvot ar Jums zem viena jumta. Tāpēc mācieties!

8. Peļņa

No liekas naudas vēl neviens nav atteicies, kā arī nauda nekad nemēdz būt lieka. Svešvalodas zināšanas ļaus Jums nopelnīt ar savām prasmēm. Privātstundas un tulkošana, kā arī kontroldarbu un zinātnisko darbu rakstīšana pēc pasūtījuma – tas ir lielisks papildus peļņas gūšanas variants.

9. Darbu lasīšana oriģinālvalodā

Kā zināms, jebkuru darbu labāk lasīt vai skatīties oriģinālvalodā, nekā tulkojumā. Tas attiecas gan uz grāmatām, gan arī filmām. Skatieties savas iemīļotās filmas un seriālus oriģinālvalodā, lasiet literatūru tajā valodā, kurā tā rakstīta. Izbaudiet darbos ielikto jēgu oriģinālvalodā!

10. Ir ar ko nodarboties

Daudzām no mums nav ko darīt, vai arī mēs nespējam atrast sev kādu nodarbošanos. Svešvalodu kursi kļūs par Jūsu vislabāko hobiju – tā ir lieliska laika pavadīšana ar jauniem cilvēkiem plus jaunas zināšanas. Jūs būsiet atradusi sev lielisku nodarbošanos, tādējādi, savienojot lietderīgo ar patīkamo!

Mēs minējām 10 iemeslus tam, kāpēc jāmācās svešvalodu – tagad viss atkarīgs no Jums. Jūs varat palikt “This is a peace of chalk” līmenī, bet varat paplašināt savas zināšanas un plūkt savu panākumu augļus, klausoties “Aerosmith” dziesmas un saprotot katru mīļotā solista vārdu…

Avots:wwwomen.com.ua,Foto:dinostock,www.photoxpress.com

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!