Vai solārijs ir kaitīgs, vai arī tā ir laba lieta?

Virknē Eiropas savienības valstu, tostarp arī Latvijā, solāriju aizliegts apmeklēt pusaudžiem, kas nav sasnieguši 18 gadu vecumu. Lai dotos uz solāriju, jauniešiem jāuzrāda savu vecāku rakstisku atļauju. Šāds ierobežojums tiek skaidrots ar to, ka pēdējā laikā arvien biežāk tiek konstatēta melanomas attīstība.

Vai solārijs ir kaitīgs

Lielākai daļai cilvēku patīk apmeklēt skaistumkopšanas salonus, lai iegūtu noturīgu un tai pat laikā vienmērīgu un skaistu iedegumu. Pagaidām vēl neviens nav līdz galam izpētījis šo procedūru, tāpēc nav īsti skaidrs, vai tas ir kaitīgs, vai arī labs veids, kā tikt pie skaista iedeguma.

Mēģināsim mazliet plašāk aplūkot šos jautājumus un tikt skaidrībā, kā tas ietekmē cilvēka veselību.

Pretindikācijas

Pastāv zināma kategorija cilvēku, kuriem nav ieteicams mākslīgais iedegums. Protams, tās ir grūtnieces un ar krūti barojošas māmiņas. Vēl solāriju nevajadzētu apmeklēt cilvēkiem ar ļoti baltu ādu, kā arī cilvēkiem ar dabīgi gaišiem vai rudiem matiem. Bez šaubām šī procedūra ir kaitīga tiem, kam ir ādas slimības, nosliece uz onkoloģiskām slimībām, mastopātija.

Sievietēm nav ieteicams apmeklēt solāriju mēnešreižu laikā, kā arī dažu zāļu lietošanas laikā (antibiotikas, trankvilizatori, antidepresanti, sulfanilamīdu preparāti, pretapaugļošanās tabletes).

Bez tam, pastāv virkne slimību, pie kurām solārijs nodara vairāk ļaunumu, tāpēc par pozitīvām lietām šajā gadījumā nav vērts runāt:

• akūtas saslimšanas, hronisku slimību saasināšanās;

• asiņošana;

• tūska;

• audzējs;

• smagas tuberkulozes formas;

• hipertonijas un sirds išēmiskā slimība;

• bronhiālā astma;

• endokrīnās sistēmas traucējumi;

• asins slimības;

• alerģija pret saules stariem.

Labās lietas

Runājot par solārija estētisko priekšrocību, tad, bez šaubām, pēc solārija apmeklējuma āda iegūs skaistu un vienmērīgu iedegumu, pat pašā ziemas vidū. Vēl ar solārija palīdzību var sagatavot savu ādu vasaras periodam.

Cilvēkiem, kam ir pūtītes vai depresija, solārijs varētu būt samērā noderīga lieta. Vēl mākslīgais iedegums stimulē D vitamīna izstrādi.

Kaitīgās lietas

Visiem labi zināms, ka UV-stari jebkurā gadījumā slikti ietekmē ādu, izraisot priekšlaicīgu novecošanos. Tā rezultātā cilvēkam parādās grumbas, bet mati kļūst sausi un trausli. Solārijs atūdeņo ādu, tāpēc var rasties pat nelieli apdegumi.

Vēl viens solārija trūkums – ādas ragslānis kļūst biezāks. Tas var izprovocēt poru aizsprostošanos.

Bet pats galvenais – solārijs paaugstina melanomas un ļaundabīga audzēja attīstības risku, tāpēc, pirms došanās uz solāriju kārtīgi izsveriet visus „par” un „pret”.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!