Vai biezpiens ir veselīgs?

Biezpiens pieskaitāms tādiem produktiem, kas nepieciešami augošam organismam. Tā sastāvā ir ne tikai olbaltumvielas, bet arī minerālvielas, laktoze, tauki, fermenti, hormoni, vitamīni, ogļskābe.

Vai biezpiens ir veselīgs

Šis skābpiena produkts lieliski sader kopā ar krējumu, kefīru, rūgušpienu, pienu. Nereti to ēd kopā ar augļiem un ogām. Vēl to var ēst kopā ar graudiem.

Biezpiena labās īpašības

Pirms sākam runāt par šī produkta kaitīgumu vai labumu, pievērsīsim uzmanību tā enerģētiskai vērtībai. Tā ir liela, jo 100 g produkta satur 10-15 g olbaltumvielas un 60 mg holesterīna.

Biezpiena galvenās priekšrocības salīdzinājumā ar citiem produktiem ir tādas, ka šī produkta sastāvā ir daudz kalcija, kas ir ļoti veselīgi zobiem un kauliem. Taču izņemot kalciju tā sastāvā ir vitamīns A, kas palielina organisma pretestību pret infekcijām, normalizē vielmaiņas procesu.

Biezpiena pozitīvās īpašības ir acīmredzamas, jo tas ir lielisks B2 vitamīna avots, kas uzlabo redzes asumu un veicina audu reģenerēšanās procesu. Un visbeidzot, biezpiena sastāvā ir kalciferols (D vitamīns), kas regulē kalcija un fosfora apmaiņu organismā.

Tas nozīmē, ka mēs varam uzskatīt biezpienu par vienu no nozīmīgākajiem mūsu uztura produktiem. Bērnībā tas veicina kaulu augšanu, savukārt pensijas vecumā lieliski uzlabo pašsajūtu pateicoties tam, ka tas ir bagāts ar olbaltumvielām un vitamīniem.

Grūtniecības un bērna barošanas laikā tas kļūst viens no galvenajiem ēdienkartes produktiem. Kā gan citādi, ja šī produkta sastāvā ir olbaltumvielas, kalcijs, dzelzs, vitamīni, kas ļoti nepieciešami augļa un bērna normālai attīstībai.

Piena taukus, kas ir biezpiena sastāvā, organisms viegli pārstrādā. Biezpiena sastāvā ir minimāls ogļhidrātu daudzums, tāpēc organismam to ir viegli pārstrādāt, bet iekšējie orgāni neizjūt pārlieku lielu slodzi.

Biezpiena kaitīgās īpašības

Tomēr šo skābpiena produktu jālieto saprāta robežās. Jo sevišķi tas attiecas uz trekno biezpienu. Dienā pilnīgi pietiks ar 250 g biezpiena.

Par cik šis produkts ir ļoti koncentrēts, tad to savā ēdienkartē vajadzētu iekļaut ne biežāk kā 2-3 reizes nedēļā. Pretējā gadījumā biezpiens var vairāk kaitēt, nekā dot kādu labumu.

Ja Jums ir zarnu trakta slimības, tad Jums pret šo skābpiena produktu jāizturas ļoti uzmanīgi. Lieta tāda, ka biezpienā var attīstīties dažādas baktērijas, jo sevišķi tad, ja tas tiek nepareizi uzglabāts.

Runājot par biezpienu nedrīkst aizmirst saldos biezpiena sieriņus. Parasti šiem produktiem tiek pievienots klāt šokolādes apvalks un saldais krējums, kas tikai vairo kalorijas. Bez šaubām, nedrīkst aizmirst emulgatorus un konservantus, kas nav vēlami organismam. Tāpēc daudz labāk lietot dabīgu biezpienu, tam pievienojot klāt svaigus augļus.

Sabiedrībā pastāv uzskats, ka biezpiens stiprina kaulus. Tā tik tiešām ir taisnība, tikai šeit mazliet jāprecizē. Lai nostiprinātu kaulus, labāk ēst vājpiena biezpienu, jo liels tauku daudzums tikai aizkavē kalcija uzsūkšanos organismā.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!

1 Koment?rs ?im rakstam. Pievieno ar? savu viedokli!

  1. Rolands 12/08/2012 at 15:48 -

    Paldies par informaaciju.