Vācu smaržas – tās 300 gadus sena parfimērijas vēsture!

300 gadus senā Ķelnes parfimērijas uzņēmuma vēsture saglabājusies līdz mūsu dienām. Šis uzņēmums ir radījis visus Johanna Marijas Farina tualetes ūdeņus Eau de Cologne (odekolons), kurš pirmo reizi piedāvāja sevis radīto aromātu 1709. gadā Ķelnes laukumā – Julius platz, kur līdz šai dienai atrodas uzņēmuma galvenais birojs. Eksponāti kolekcija tiek papildināta trīs gadsimtu garumā.

Vācijas karogs

Pēc odekolona izgudrošanas, vācu parfimērija atradās aizmirstībā – vācieši lielākoties lietoja aromātus, kas izdomāti citās valstīs.

Ar gadiem vācu parfimērija arvien skaidrāk izstrādā savu neatkārtojamo rokrakstu. Vācu parfimērijā izvairās no Francijā tik populāro ziedu aromātu dominēšanas.

Pagājušā gadsimta 70-tajos gados parādījās īsti vācu aromāti, daudzi no kuriem šodien ir ļoti populāri visā valstī. Piemēram, tā ir Escada, Hugo Boss, Baldessarini. Viens no pirmajiem bija Jil Sanders zīmols (1982. gads), daudziem patīk jauneklīgie Joop aromāti. Vācu aromātiem nav raksturīgi ziedu aromāti, tomēr mēdz būt arī izņēmumi.

Escada

Kompānija tika dibināta 1978. gadā Minhenē, bet parfimērija tiek ražota no 1990. gada. Saskaņā ar relīzēm, parādījās jauni, savdabīgi aromāti no Vācijas. Aromātiem Escada raksturīgs spilgts iepakojums.

Šis zīmols izdara akcentu uz jauneklīgiem augļu-ziedu aromātiem (bieži vien ar izsmalcinātu zemtekstu). Starp citu, bieži vien, pateicoties parfimērijai Escada, šādas smaržas sāka izdalīt atsevišķā grupā.

Escada bestselleri sieviešu grupā – Escada by Escada, Escada S, bet vīriešu grupā – Escada Magnetism For Men.

Hugo Boss

Kompānija dibināta 1923. gadā Metzingenē (kur tā, starp citu, atrodas joprojām). No 1985. gada Hugo Boss ražo savu parfimēriju, pirmās vācu smaržas ar šādu zīmolu sauca Boss Number One. Šodien šai kolekcijai ir apmēram 50 aromāti. Šī aromāta nevainojamais stils pievilina veiksmīgus cilvēkus, bet pats zīmols pakāpeniski kļūst par veiksmes un pārticības simbolu.

2000. gadā tika izveidota pirmā sieviešu kompozīcija – Boss Woman. Ziedu-augļu harmonija apvieno mandarīnu, rozes un balto ziedu aromātu.

Baldessarini

Baldessarini zīmols, kurš izvirzīja sev uzdevumu – „nodalīt vīriešus no zēniem”, izauga no kompānijas Hugo Boss. Tā dibinātājs, Verners Baldessarini, ilgu laiku strādāja Boss.

Baldessarini aromātu kompozīcijā iekļautas dažādu koku aromātu notis – sandalkoks, tabaka, pačūlijas lapas, egle, muskuss un ambra veido īsta vīrieša tēlu.

Šodien vācu parfimēriju ražo kompānijas Esprit, Bruno Banani, Puma un apmēram vēl trīs desmiti dažādu zīmolu. Starp tiem sastopami visdažādāko virzienu un rakstura aromāti.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!