Uzsāc savu biznesu

Mūsdienās arvien vairāk sieviešu sāk nodarboties ar uzņēmējdarbību. Viņas ir apņēmušās pierādīt, ka arī kaut ko saprot no biznesa un ka spēj nopelnīt pietiekamu naudas summu, lai pašas sevi varētu uzturēt. Tas var būt gan mazā mērogā veidots bizness, gan lielā, tomēr pētījumi liecina, ka, visbiežāk, savu biznesu sievietes uzsāk, attīstot savu hobiju. Un tas nemaz nav tas sliktākais variants. Ja arī tu vēlies uzsākt savu biznesu, tad šis raksts tev noderēs, jo ir daudz dažādu iespēju arī strādāt mājās, un tā ir priekšrocība tam, ka pati vari plānot savu darba laiku.

Rakstīšana. Ja tev ir stipras rakstiskās iemaņas, tad to noteikti vari izmantot, lai rakstītu un pelnītu naudu. Runājot par rakstīšanu, ir vairākas iespējas. Jūs varat pamēģināt izmantot savas iemaņas rakstot internetā, piemēram, kļūstot par ārštata žurnālisti. Varbūt kādā interneta lapā ir vajadzīgs cilvēks, kas raksta recenzijas vai sagatavo rakstus par aktuālām lietām, tad šis varētu būt tavs lauciņš.

Ēdināšana. Nav šaubu, ka sievietes ir ekspertes pavārmākslā. Ja tev patīk gatavot ēst, varbūt ir vērts pamēģināt ar to nopelnīt naudu, atverot ēdināšanas uzņēmumu. Tev tikai nepieciešamas vēl papildus receptes un efektīva mārketinga stratēģija. Sākumā tev būs jārīko bezmaksas prezentācijas, lai parādītu, ko tu proti pagatavot, un lai cilvēki pārliecinātos par ēdiena garšu un kvalitāti. Pēc tam jau tu vari prasīt naudu par pagatavotajiem ēdieniem, bet pa zemāku cenu, salīdzinot ar citām sabiedriskās ēdināšanas iestādēm. Vienai noteikti būs grūti šādu uzņēmumu vadīt, tāpēc, vēlams, atrast vēl kādu palīgu un pavāru. Kad sāc jau saņemt no cilvēkiem pasūtījumus, ar laiku vari palielināt pasūtījumu cenas, lai būtu pietiekami ienākumi un lai tu varētu samaksāt darbiniekiem algas. Un atceries, ka šajā biznesā labvēlība ir ļoti svarīgs faktors.

Jogas apmācība. Tev ir arī laba iespēja sākt jogas mācīšanu skolā, jo daudzi cilvēki nodarbojas ar jogu, lai notievētu. Protams, tev vispirms būs jāiziet apmācības kursi un jāiegūst sertifikāts, lai kļūtu par jogas skolotāju, bet pēc tam jau viss atkarīgs no tevis. Lai piesaistītu vairāk klientus, vari izdalīt skrejlapas, brošūras vai reklamēt savus piedāvātos jogas pakalpojumus internetā.

Kāzu plānošana. Šī ir laba izvēle tām sievietēm, kurām patīk plānošana, dekorēšana, koordinēšana un pasākumu organizēšana kāzām. Ja tev ir zināšanas par to, kur iegūt labāko kāzu kleitu, kura ir labākā ēdināšanas iestāde pilsētā un kurš ir vislētākais florists, tad šis darbs ir tev kā radīts. Ja tu vēlies kļūt par kāzu plānotāju, tev ir jābūt spēcīgām sociālajām prasmēm, kuras izmanto, sadarbojoties ar dažādiem cilvēkiem. Šī profesija Latvijā vēl nav tik attīstīta kā citās valstīs, bet tas nav iemesls, lai atteiktos pamēģināt. Galvenais, darīt to no sirds, jo kāzas ir viens no cilvēku laimīgākajiem mirkļiem mūžā, un viņi vēlas, lai viss izdotos pēc iespējas labāk.

Terases un dārza projektēšana. Ja tev ir plaša izpratne par augu, dārzu, terašu apdari un citām  tamlīdzīgām lietām, tu vari izvēlēties palīdzēt cilvēkiem viņu māju, dārzu un terašu dekorēšanā. Arī šajā profesijā tu neatradīsi daudz cilvēku, kas nodarbojas ar šāda veida uzņēmējdarbību, bet tas var būt iemesls tam, lai tu parādītu savu identitāti kā dārzkopības un terases dizainere. Turklāt, tev pat nav nepieciešams pabeigt nekāda veida formālas apmācības vai kursus. Viss atkarīgs no tavas radošās iztēles un spējas pārliecināt klientus, ka tieši tā visam ir jāizskatās.

Interjers. Dažas sievietes ir ļoti labas savu māju veidotājas, uzturot to tīru, pārkārtojot mēbeles un veicot nepieciešamos uzlabojumus, lai māja izskatītos glīta, pievilcīga un labi iekārtota. Ja tev patīk ik pa laikam pārbīdīt mēbeles, pamainīt krāsu toņus interjerā un pat arī savām draudzenēm palīdzi izvēlēties atbilstošas tapetes vai flīzes, lai saskaņotu ar grieztiem, tad šī profesija noteikti ir tavējā. Ja vēlies, vari arī iziet apmācību kursus, lai uzlabotu savas zināšanas un noskaidrotu ko vairāk par aktualitātēm šajā sezonā un citas svarīgas lietas. Tu varēsi piedāvāt savus pakalpojumus klientiem, kuriem nepieciešams izgreznot savas mājas interjeru pievilcīgā un modernā veidā.

Kā jebkura veida uzņēmumiem, šīs biznesa iespējas prasa arī efektīvas mārketinga stratēģijas, lai iegūtu līgumus un klientus. Daudz jāstrādā arī ar firmas un pakalpojumu reklamēšanu, citādāk neviens par to neuzzinās. Vari mēģināt to darīt pati, bet, ja nē, tad lūdz palīdzību speciālistam. Galvenais – nepadoties pie pirmās neveiksmes un apbruņoties ar pacietību!

Avots: www.buzzle.com Foto: www.freedigitalphotos.net

Par autoru