Sulas – tas ir veselības avots!

Sulas garšo visiem – gan pieaugušajiem, gan arī bērniem. Bez tam, sulas ir ļoti veselīgas un garšīgas. Vēl tas ir unikāls viegli pieejamo ogļhidrātu, vitamīnu, minerālu avots.

sulas

Tomēr nevajadzētu uzreiz censties sarīkot sev „sulu” diētu no visiem dārzeņiem un augļiem, kas pieejami Jūsu ledusskapī. Ielāgojiet, ka dažas sulas ir ne tikai veselīgas, jo tās nepareizi lietojot, var nodarīt kaitējumu Jūsu organismam. Vēl nevajadzētu aizmirst to, ka svaigi spiesta sula ir daudzas reizes veselīgāka, nekā veikalos nopērkamā sula paciņās.

Ābolu sula

Daudzu vitamīnu avots, tostarp, – А, С, un B grupas vitamīnu avots. Minerālvielas, kuras mēs uzņemam kopā ar ābolu sulu, vienkārši ir unikālas: sērs, fosfors, nātrijs, kālijs, varš un citi. Svaigi spiesta ābolu sula labi tonizē organismu, remdē slāpes, paaugstina organisma pretestību (tieši tāpēc ļoti bieži ārsti iesaka dzert ābolu sulu saaukstēšanās profilaksei). Savukārt tad, ja Jūs slimojat ar kuņģa-zarnu trakta iekaisumiem vai čūlu – tad Jums labāk nedzert ābolu sulu. Tas var tikai saasināt slimību.

Burkānu sula

Šī sula ir viena no retajām, kam praktiski nav nekādu pretindikāciju. To tik tiešām var dzert litriem. Visiem mums jau kopš bērnības zināms, ka vitamīni un citas vielas, kas ir burkānu sulas sastāvā, ir ārkārtīgi svarīgas lietas redzei, ādas un gļotādas stāvoklim. Palūkojieties uz krēma burciņu, kas stāv Jums uz galda – droši vien, šī krēma sastāvā būs vitamīns А. Tas ir vitamīns, kas ir burkānu sulas sastāvā. Tas nozīmē, ka burkānu sulas lietošana ļaus izvairīties no daudzām ādas problēmām nākotnē un palīdzēt tās atrisināt, ja tādas pastāv.

Granātābolu sula

Katrs no mums, ja viņam uzdos jautājumu “Kas veselīgs granātābolu sulā?” atbildēs: “Palīdz ārstēt anēmiju”. Jā, tā protams ir taisnība – augsts dzelzs saturs palīdz tikt galā ar dzelzs deficīta anēmiju. Bet ar to zināšanas par granātābola sulu daudziem beidzas. Bet granātābola sula – tas ir organismu stiprinošs un tonizējošs līdzeklis. Tāpēc to bieži vien ārsti nozīmē cilvēkiem traumu gadījumos un pēc operācijām. Tagad visi runā par antioksidantu labvēlīgo ietekmi. Taču tikai retajam zināms, ka antioksidantu ziņā granātābolu sula apsteidz pat vīnu, kas tiek uzskatīts par sava veida etalonu antioksidantu produktu vidū. Atšķirībā no ābolu sulas, granātābolu sula – tas ir lielisks līdzeklis kuņģa čūlas un kuņģa-zarnu trakta slimību gadījumos.

Lietojiet uzturā sulas katru dienu!

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!