Stress traucē sievietēm būt skaistām

ASV dermatologi apgalvo, ka arvien vairāk veiksmīgas sievietes cieš no pūtītēm. Pēdējā laikā jo sevišķi bieži pie viņiem uz konsultāciju ierodas sievietes pēc 25 gadiem ar sejas ādas problēmām, tostarp, ar pūtītēm.

stress

Zinātnieki domā, ka pie tā visa vainīgs stress. Mūsdienu sievietēm, salīdzinājumā ar iepriekšējām paaudzēm, ir daudz vairāk problēmu. Bet stresa rezultātā tiek izstrādāti vīrišķie hormoni, kas provocē daudz aktīvāku ādas tauku ražošanu un poru aizsērēšanos.

Ādas izsitumu analīze uz pieaugušo cilvēku ādas parādīja: šīs ādas problēmas nav līdzīgas pusaudžu pūtītēm. Parasti pusaudžiem tās veidojas uz ādas virsmas Т-zonā (zods, deguns, piere). Savukārt sievietēm pēc 25 gadu vecuma šie iekaisumi atrodas daudz dziļāk par ādas virsējo slāni.

Vēl pētnieki konstatēja, ka 85% sievietes cieš no izsitumu pastiprināšanās pirms un pēc mēnešreizēm. Arī smēķējošām sievietēm daudz biežāk novērojamas pūtītes, jo nikotīns aktivizē ādas tauku ražošanu.

Sievietes trīs reizes biežāk saskaras ar šādām problēmām, nekā vīrieši, iespējams tāpēc, ka viņu āda ir daudz jutīgāka pret vīrišķajiem hormoniem.

< Iepriek??jais raksts
Kas ir skaistums?
Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!