Sīkums, bet tik patīkami!

Sastingstot pie vitrīnas, kurā redzama visdažādākā bižutērija, šallītes un somas, nesteidzieties ķert pirmo, kas iekrīt acīs. Šādā lietā nemēdz būt sīkumi: aksesuāri veido stilu.

Sīkums bet tik patīkami

Galvassegas loma

Ja Jūs uzsiesiet uz galvas lakatu, kā to darīja mūsu vecmāmiņas, tad Jūs uzreiz kļūsiet par vismodernāko jaunkundzi. Tieši tāpēc šosezon ļoti aktuāli būs spilgti un krāsaini lakatiņi, jo tie ieņem vienu no pirmajām vietām šīs sezonas moderno aksesuāru vidū. Sevišķi aktuāli – galvassega cieši pieguļošas cepurītes veidolā, turbāni vai arī sava starpā savīti lakatiņi, kas veido stīpiņu ap galvu.

Kā gan var iztikt bez jostas

Galvenais jostas uzdevums šosezon – ne tikai piešķirt apģērbam formu, bet arī izrotāt, radot spilgtu tēlu. Šosezon dizaineri iesaka apjozt itin visu: kleitas, žaketes, kardigānus, tunikas un blūzes.

Joprojām no savām pozīcijām neatkāpjas platas jostas. Dažas nianses: jostu sprādzes kļuvušas daudz stingrākas un lakoniskākas, bet faktūra un krāsa – neparastākas un spilgtākas. Šosezon tās varētu būt izgatavotas gan no ādas un tekstilmateriāliem, gan adītas, gan izrotātas ar kniedēm, dārgakmeņiem, Swarovski kristāliem, metāliem vai krāsainiem stikliņiem. Visdrosmīgākajām modes dāmām dizaineri iesaka pielaikot šīs sezonas hītu – platu dubulto jostu, kurā apvienotas vairākas faktūras, piemēram, matēta āda un laka, āda un tekstilmateriāli utt.

Tomēr lielā cieņā būs arī tievas un smalkas jostas. Bet atšķirībā no platām jostām, tās ir daudz ieturētākas, ar pieticīgāku furnitūru. Krāsas – maigi pasteļtoņi, kurus papildina klasiskā baltā vai melnā krāsa. Nēsājot šādu jostu, dizaineri iesaka tās galu neaizbāzt aiz cilpas, bet atstāt brīvi karājamies.

Tēlu papildinošas brilles

Sakarā ar to, ka šosezon visa uzmanība veltīta citām rotām, tad brillēm neatliek nekas cits, kā kļūt ļoti klasiskām. Pavasara-vasaras sezonas favorīts – viegli tonēti vai gandrīz caurspīdīgi stikli vienkrāsainā (bez jebkādām pārmērībām) kvadrāta formas rāmī, kurš augšdaļā nedaudz paplašināts. Tieši šādās brillēs Katrīnai Denēvai un Sofijai Lorēnai patīk slēpties no svešinieku acīm.

Šosezon somu daudzveidība padara izvēles problēmu gandrīz neatrisināmu: tik ļoti gribās visu un uzreiz! Maza somiņa-grāmata, kuru šodien piedāvā nēsāt ar mazu tikpat kā nepamanāmu siksniņu, kas ļauj somu pieturēt ar plaukstu. Gara un šaura soma-bagete ar ķēdes siksniņu, kas būs vienlīdz piemērota gan modernām ballītēm, gan arī lietišķām tikšanām. Apjomīga soma-tarba, kas līdzīga tīkliņam, kurā varēs salikt veselu kaudzi sīkumu. Un arī caurspīdīga vinila somiņa, kaut gan šādas somiņas nēsāšanai būs nepieciešama zināma drosme un pat eksbicionisms, jo atklāti demonstrēt savas somas saturu – tas ir ļoti drosmīgs lēmums.

Materiāls – āda, zamšs, tekstilmateriāli, plastikāts un salmi. Bet dekora variācijas – kādas vien sirds kāro. Derēs itin viss: kniedes, pogas, spīdumi, bārkstis, aukliņas, lentītes, šajā daudzveidībā var viegli apjukt.

Svarīga nianse! Saskaņā ar pēdējām modes tendencēm, somas krāsai jāsakrīt ar briļļu rāmja vai bižutērijas krāsu. Un vēl: šodien somu pieņemts nēsāt rokā, savukārt, ja somai ir gara siksniņa, tad lieko siksnas daļu jāaptin ap roku.

Liels ieguldījums

Šosezon bez šaubām dominē lielas, masīvas rotas, kuras sasniegušas gigantiskus izmērus. Nav svarīgi, no kāda materiāla tās ir izgatavotas – āda, koks, plastikāts vai metāls, zelta krāsā vai no akmeņiem, galvenais – XXL izmērs.

Ja tās ir sprādzes, tad tām noteikti jābūt daudzkrāsainām vai bagātīgi izrotātām ar visdažādākiem piekariņiem. Tās nēsā saišķos, vairākas uzreiz kopā (bieži vien šie saišķi stiepjas gandrīz līdz elkoņiem) un vēlams, lai tie būtu uzvilkti uz abām rokām. Bieži vien tos var pat pamanīt pat uz slaidajām sieviešu kājām.

Ja tie ir kakla rotājumi, tad tiem noteikti jābūt kaklarotas formā, kuriem jāsniedzas gandrīz līdz viduklim. Formas pieļaujamas visdažādākās – ovāla, apaļa, kvadrātveida, trīstūrveida – pienācis laiks sīkāk apgūt ģeometriju. Starp citu, lielās ķēdes, kuras bija populāras iepriekšējā sezonā, veiksmīgi pārceļoja arī uz šo sezonu.

Ja tie ir gredzeni, tad ar vienu greznu un lielu akmeni, vai arī ar daudziem maziem akmentiņiem, bet tiem jāveido ievērojamu grupu. Sakarā ar to, ka šādi gredzeni ir diezgan masīvi, tos nedrīkst nēsāt vairāk par diviem.

Svarīgs nosacījums: ja Jūs neesat liela izmēra formu piekritēja, tad uzvelciet smalkas rotas vairākās kārtās.

Avots: www.ruwomans.com,Foto:Dmitri MIkitenko,www.photoxpress.com

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!