Sieviešu drēbju skapja noslēpumi!

Vīrieši smejas par sieviešu mūžīgo problēmu – „atkal nav ko vilkt mugurā!”, taču zinātnieki nesen pierādīja, ka problēma „atkal nav ko vilkt mugurā!” tik tiešām pastāv.

garderobe

Veicot pētījumus šajā jomā, zinātnieki noskaidroja, ka 80% sieviešu tur skapī ļoti daudz mantu, kuras viņām neder pēc izmēra. Vienas drēbes ir pārāk šauras plecu daļā, citas spiež, bet trešajām nevar aizpogāt pogas. 35% aptaujātās sievietes atzinās, ka tur savā skapī vecus apģērbus cerībā, ka kādreiz kļūs tievākas un varēs tās atkal nēsāt. Tai pat laikā, 25% sieviešu apģērba izmērs visas dzīves garumā mainījās četru izmēru robežās. Katrai divpadsmitais dāmai skapī joprojām atrodas visu šo izmēru apģērbs. 40% aptaujātās sievietes apgalvoja, ka viņām šis apģērbs vēl noteikti noderēs. 25% daiļā dzimuma pārstāves atzinās, ka viņām žēl izmest labas mantas. Savukārt katra astotā speciāli (!) iegādājusies mazāku izmēru, cerot, ka kādreiz izdosies palikt tievākai. Diemžēl lielākoties tas nenotiek. Un visbeidzot, vairāk nekā 10% sieviešu tur savā skapī „studiju gadu” kleitas un džinsu bikses, jo ar šīm lietām viņām saistītas ļoti sentimentālas atmiņas.

Psihologi uzskata, ka šādai uzvedībai nav nekāda labuma, bet tieši pretēji – tā ir pat kaitīga. Ko darīt?

Problēma Nr. 1. Žēl izmest

Lielākajā daļā rakstu, kas saistīti ar garderobes sakārtošanu, Jums ieteiks izmest ārā visus apģērbus, kuras Jums neder. No otras puses, vai tad saprātīgi domājošs cilvēks var tā rīkoties ar labām, kvalitatīvām, dārgām mantām? Tāpēc aizmirsīsim par šo padomu. Tikai retais cilvēks to ņems vērā. Mēs neko nemetīsim ārā.

Problēma Nr. 2. Nepiemēroti izmēri

Jūs tas varētu izbrīnīt, taču lielākoties nepiemērota izmēra problēmu var itin viegli atrisināt. Lai to paveiktu, Jums jādodas pie labas šuvējas. Ja Jūs neuzticaties ateljē pakalpojumiem, tad atrodiet „savu” šuvēju. Tas ir vienkārši – Jums tikai jāapzvana savus paziņas.

Tikai nesāciet spriedelēt, ka tas nav iespējams. Jūs varat uzskatīt, ka bikses var tikai sašaurināt, bet padarīt tās platākas nav iespējams. Nekā nebija! Labai šuvējai tā nebūs problēma, jo viņas izmanto dažādas viltības, piemēram, iešuj „ķīli”, izlaiž vīles.

Problēma Nr. 3. Apģērbs, kas „nekustīgi guļ” skapī

Starp citu, apģērbs var „gulēt” skapī arī tādu iemeslu dēļ, kas nebūs saistīti ar izmēru. Piemēram, modelis izgājis no modes. Vai arī Jūs uzreiz pēc pirkuma sapratāt, kas šis apģērbs padara Jūs apaļīgāku vai arī galīgi neiederas Jūsu stilā. Šeit Jūs varat arī pati daudz ko paveikt – pašķirstiet modes žurnālus, un Jūs noteikti atradīsiet kādu labu ideju, kā izmantot Jūsu veco apģērbu. Un pēc tam, protams, atkal pie šuvējas!

Starp citu, visvieglāk pārtaisīt džinsa bikses. Jebkuru modeli var pārvērst par stilīgām biksēm, izšujot tās ar pērlītēm, spīdumiem, vai arī izrotājot ar lentītēm. Bet pārtaisīt džinsa bikses par šortiem, bridžiem vai kapri biksēm ir vieglāk par vieglu! Vēl nebūs grūti pārtaisīt blūzes. Savukārt ar žaketēm būs vairāk jāpastrādā, jo tām ir vēl odere, taču arī šajā jomā var labi paeksperimentēt.

Problēma Nr. 4. Apģērbs ir, bet tas ir apnicis

Vīrieši var gadiem ilgi nēsāt vienas un tās pašas drēbes. Savukārt sievietēm apģērbs apnīk ļoti ātri. Rodas problēma – pilns skapis ar drēbēm, bet nekas vairs nepatīk.

Ja Jums ir vienkārši apnicis apģērbs, tad papildiniet to ar jauniem aksesuāriem. Piemēram, spilgtu šalli, kontrastējošu jostu, jaunas krelles. Jūs varat nopirkt jaunu bolero jaciņu vai greznu vesti, kas ļaus atsvaidzināt jebkuru blūzi.

Problēma Nr. 5. Nav ko vilkt mugurā… Varbūt tomēr ir…

Un visbeidzot, problēma „nav ko vilkt mugurā” var būt saistīta ar to, ka Jūs aizmirsāt „par to jauko blūzīti” vai nespējāt iedomāties, ka „šīs bikses tik labi izskatīsies kopā ar šo topiņu”.

Šajā gadījumā palīdzēs pilna garderobes revīzija un jaunu komplektu sastādīšana. To visu iesakām pierakstīt, jo pēc kāda laika Jūs noteikti kaut ko atkal visu aizmirsīsiet.

Veiciet revīziju gaisā dienas laikā, lai varētu labāk novērtēt to, kā Jums piestāv apģērbs un ar to labāk nesāt kopā.

Vispirms vajadzētu nolikt atsevišķi tās drēbes, kuras būs jāpārtaisa. Iespējams, kaut ko vajadzēs kādam uzdāvināt vai pārdot. Vēl viens variants – uzšūt no tā kaut ko noderīgu. Piemēram, dīvāna spilvenu vai pledu.

Sakomplektējiet apģērbu, kuru Jūs plānojat turpmāk nēsāt, kā arī pierakstiet tos variantus, kurus Jūs uzskatāt par visveiksmīgākajiem. Veidojiet atsevišķi dienas un vakara komplektus. Tad Jums vairs nevajadzēs pārmeklēt visu skapi – Jums tikai vajadzēs ielūkoties savā piezīmju blociņā un izvēlēties vispiemērotāko variantu.

Uzglabāt apģērbu ieteicams jau gatavos komplektos. Uzkariet uz viena pakaramā bikses un blūzi, kurus var nēsāt kopā. Varat izmantot dažādas krāsas pakaramos, lai būtu vieglāk orientēties. Piemēram, dienas komplektiem vienas krāsas pakaramie, bet vakara komplektiem citas krāsas pakaramie.

Ceram, ka šie padomi palīdzēs Jums atrisināt problēmu „atkal nav ko vilkt mugurā!”. Novēlam modernu dzīvi bez liekiem tēriņiem!

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!