Sausas ādas kopšana

Sausa sejas āda ir ļoti kaprīza. Tā reaģē uz aukstumu, vēju, pārlieku sausu gaisu telpās, nepietiekamu vai pārlieku lielu ādas kopšanu. Bez tam, tā ļoti bieži ir plāna, tāpēc tai nepieciešama īpaša kopšana. Neskatoties uz to, sausu ādu ir ļoti vienkārši kopt, jāpiemeklē tikai pareizus kosmētiskos līdzekļus.

Sausas ādas kopšana

Par sausu ādu jārūpējas visu laiku. Ja Jūs izlaidīsiet pāris dienas, tad tā kļūs raupja un sāks lobīties. Tas ir visizplatītākais sausas sejas ādas protesta veids uz neskaitāmiem negatīviem faktoriem. Sakarā ar to, ka sausai ādai nepatīk pārlieku sauss vai auksts gaiss, tad var parādīties apsārtumi vai „velkoša sajūta”.

Ikdienas kopšanā jāietilpst ādas attīrīšanai, mitrināšanai un vēlreiz mitrināšanai. Kosmētisko līdzekļu sastāvā nedrīkst būt iekļauts spirts vai citi ādu sausinoši komponenti. Attīrošo toniku labāk aizstāt ar mīkstu kosmētikas pieniņu. Vēl sausai ādai nav piemērotas visdažādākās želejas sejas mazgāšanai un ziepes kosmētikas noņemšanai. Krēmveidīgi sejas mazgāšanas līdzekļi, ne tikai saudzīgi attīra sausu ādu, bet arī vienlaicīgi to mīkstina. Vēl derēs arī dabīgās ziepes bez kāliju un nātriju saturošām vielām.

Lielās, cietās sejas pīlingu granulas sausai ādai nav piemērotas, tomēr, ādas nolobīšanas procedūras sejai ir vajadzīgas. Tās jāveic ne pārāk bieži, vidēji, reizi nedēļā vai vēl retāk, ar delikātu līdzekļu palīdzību. Optimāls variants – eksfoliants uz krēma bāzes ar sīkām, apaļām polietilēna granulām, kuras netraumē plāno sejas ādu. Daudz dziļākai ādas attīrīšanai būs piemērota salonos veiktā ādas attīrīšana ar ultravioletiem stariem.

Ikdienas ādas kopšanai paredzētam krēmam jāmitrina sausu ādu un jāaizsargā to no mitruma zaudēšanas dienas garumā. Optimāls variants – divi krēmi: dienas (vieglas konsistences) un nakts (daudz barojošāks un biezāks). Lietojot ādas tipam atbilstošu krēmu, āda kļūs mīksta, izskatīsies daudz svaigāka, un, pats galvenais, tā tiks mitrināta no iekšpuses, tāpēc ievērojami uzlabosies tās tonuss.

Sausa āda samērā labvēlīgi izturas pret ampulās pieejamo kosmētiku un mitrinošiem serumiem, bet reakciju uz katru līdzekli jānosaka katrā gadījumā atsevišķi. Labāk izvēlēties tādu līdzekli, kuru var izmantot kopā ar krēmu.

Sausai ādai nepieciešama papildus mitrināšana un barošana. Šī iemesla dēļ, ne retāk kā divas reizes nedēļā, jālieto barojošas maskas. Ieteicams tās lietot pamīšus ar sejās ādas tonusu uzlabojošām maskām. Tonālos līdzekļus jāizvēlas ar mitrinošu komponentu un vitamīnu piedevām, kā arī ar aizsardzību pret UV-starojuma nelabvēlīgo ietekmi.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!