Olas palīdz notievēt

Kā liecina daudzu pētījumu rezultāti, tad brokastis, kurās iekļauti olu ēdieni, palīdz samazināt svaru par 65% ātrāk, nekā jebkuru citu pārtikas produktu lietošana rīta maltītes laikā, kuriem ir tik pat daudz kaloriju, bet lielāks ogļhidrātu daudzums, piemēram, maizes izstrādājumi.

olas

Šī iemesla dēļ Konektikutas universitātes zinātnieki veica eksperimentu, kura laikā tie noskaidroja kā šie divi izplatītākie brokastu veidi ietekmē mūsu apetīti, kā arī cik daudz citus produktus mēs apēdam dienas laikā.

Eksperimentā piedalījās 22 cilvēki. Pirmajā dienā dalībniekiem tika piedāvātas olbaltumiem bagātas brokastis no olām, bet nākamajā dienā – ogļhidrātiem bagātas brokastis. Katru dienu trīs stundas pēc brokastīm eksperimenta dalībniekus aicināja uz lenču pie Zviedru galda, kur bija ļoti plaša ēdienu izvēle un katrs dalībnieks varēja ēst neierobežotā daudzumā. Neskatoties uz to, ka kaloriju ziņā abas brokastis bija identiskas, eksperimenta dalībnieki pie Zviedru galda katru dienu uzvedās savādāk.

Tajā dienā, kad brokastīs bija olas, eksperimenta dalībnieki lenča laikā apēda par 112 kalorijām mazāk. Bet dienas laikā viņi uzņēma vidēji par 400 kalorijām mazāk. Savukārt pēc asins analīžu rezultātiem, izsalkuma hormona grelīna līmenis bija augstāks tajā dienā, kad brokastīs tika ēsti maizes izstrādājumi. Kā zināms, grelīns veicina apetīti un saražo mazāk leptīnu – vielu, kas nomāc apetīti.

Balstoties uz šī eksperimenta rezultātiem, Konektikutas universitātes zinātnieki iesaka brokastīs ēst olas, jo tās nodrošinās sāta sajūtu samērā ilgu laiku, bez tam, vienā olā ir tikai 70 kilokalorijas.

Foto: © dinostock,www.photoxpress.com

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!