Mūsdienīgs apģērbs angļu stilā

Apģērbs angļu stilā vienmēr it bijis un būs izsmalcinātības un lieliskas gaumes rādītājs. Angļu stils ir samērā atturīgs un konservatīvs. Bet tieši šī atturība iekaro angļu stila apģērba cienītājus, tāpēc tas ir bezgala populārs visā pasaulē.

Apģērbu angļu stilā izvēlas cilvēki ar konservatīvu raksturu. Vēl to bieži vien sauc par klasisku apģērbu. Ikvienam no mums ir nācies saskarties ar šādu apģērbu, jo katra cilvēka dzīvē ir brīži, kad jāuzvelk žaketi un bikses vai atturīgu kleitu.

Angļu stila apģērba pirmsākumi meklējami XVII gadsimtā un, protams, tieši Lielbritānijā. Pēc tam šis apģērbs iekaroja visu Eiropu, bet vēlāk arī visu pasauli. Taču viss sākās ar klasisku angļu kostīmu. Apģērbs angļu stilā – tas ir vissenākais apģērbu stils.

Mūsdienīgam apģērbam angļu stilā raksturīgas sekojošas lietas: vienkāršība, atturība, praktiskums, elegance, komforts, izturība. Klasiska stila apģērbam raksturīga mēra sajūta it visā – gan krāsas, gan arī formas un apdares ziņā.

Skaists rudens mētelis

Foto: StarStyle.lv

Apģērbs angļu stilā demonstrē skaistumu un harmoniju, un, protams, manieres un atbilstošu uzvedību. Grūti iedomāties sievieti elegantā kleitā, kura sēž „izgāzusies” krēslā. Vai arī vīrieti, kurš spēlē futbolu klasiskā kostīmā. Apģērbs angļu stilā paredz arī nevainojamu uzvedību. Tāpēc tad, ja Jums mugurā ir apģērbs angļu stilā, tad noteikti nevajadzētu skaļi klaigāt vai nepiedienīgi izteikties.

Bet kā tomēr noteikt, kurš tieši apģērbs pieskaitāms angļu stilam? Mēģināsim tikt skaidrībā:

Apģērba siluetam jābūt pa pusei piegulošam vai taisnam, bet apģērba formai – taisnstūra. Detaļas – žaketes atloki, kabatas ar atlokiem. Minimāla apdare, apdares diegiem jābūt pieskaņotiem apģērba tonim, kā arī tiek izmantotas slēptās vīles. Pogas jāizvēlas vienādā tonī ar apģērbu – mazas, neuzkrītošas.

Apģērbam angļu stilā neapsegts paliek tikai kakls un plaukstas. Ja tiek vilkta kleita, tad tās garumam jābūt zem ceļa. Īsumā sakot, apģērbam angļu stilā nepiemīt nekāds seksīgums.

Kādas prasības attiecībā uz dažādiem apģērba veidiem izvirza mūsdienu angļu stils?

Kleitām jābūt atturīgām, pa pusei piegulošām augumam. Tās var būt ar slēgtu kakla daļu vai ar nelielu dekoltē. Piedurknēm jābūt iešūtām, piegulošām. Pieļaujamas kleitas bez piedurknēm, bet tad obligāti jābūt platām plecu lencēm. Klasiska stila apģērbam nav raksturīgi neskaitāmi izgriezumi un šķēlumi. Pieļaujams viens vai divi nelieli šķēlumi uz svārkiem.

Eleganta divkrāsu kleita

Foto: StarStyle.lv

Angļu stila apģērbam pieskaitāmas pa pusei augumam piegulošas žaketes. Žaketes iešuves var sākties no plecu vīles vai no izgriezuma, vēl pieļaujamas iešuves krūšu un vidukļa zonā. Tāpat kā kleitām, arī žaketēm jābūt ļoti atturīgam griezumam, kā arī pa pusei piegulošām augumam. Žaketes garums variējas no gurnu sākuma līnijas līdz gurnu vidusdaļai.

Sākumā klasiski svārki atgādināja vīriešu bikses. Jo to garums sniedzās līdz potītēm. Vēlāk svārki palika mazliet īsāki un sniedzās nedaudz zem ceļiem.

Mūsdienu angļu stils pieļauj dažāda garuma svārku nēsāšanu – no ļoti gariem līdz pavisam īsiem. Tomēr visbiežāk svārku garums sniedzas nedaudz virs, vai arī nedaudz zem ceļiem. Mūsdienās svārkiem pieļaujama plašāka griezumu izvēle – svārki ar pārlikumu, šķēlumiem, ielocēm, ar reljefa veida vīlēm. Arī svārku augšdaļa tiek apstrādāta dažādos veidos: piešūtas josta, sprādzes, siksnai paredzētas cilpas.

Mūsdienīga klasiska apģērba interpretācija – džemperis ar tradicionālo rombu rakstu kombinācijā ar „sikspārņa” piedurknēm. Rūtiņu un svītru raksts lieliski sadzīvo kopā ar apģērbiem „angļu koledžas” stilā. Apjomīga virsjaka lieliski izskatās kopā ar klasisku apģērbu, piemēram, trikotāžas kleitu ar rombiem.

Aksesuāri angļu stilā

Mūsdienās apģērbu angļu stilā var droši papildināt ar dažādiem aksesuāriem. Taču tiem jāatbilst zināmām prasībām. Pieļaujamas dārgas galvassegas, šalles, lakati un kabatas lakatiņi.

Īpašu uzmanību jāpievērš cepurēm. Tradicionāli pieņemts nēsāt apaļas cepures ar visdažādākajiem rotājumiem. Galvassegas izrotā ar apdares lenti, strausa spalvu, bantīti. Tai pat laikā cepures nedrīkst būt izaicinošas.

Somiņai jābūt klasiskai formai: taisnstūra, apaļa, kvadrātveida vai ovāla. Somu apdare pieļaujama visdažādākā, tikai ne pārāk uzkrītoša. Mūsdienās somiņas izskatās tieši tāpat kā agrākos laikos, tikai tagad tās kļuvušas mazliet lielākas.

Apavi angļu stilā – klasiskas laiviņkurpes.

Rotas – nelieli zelta vai sudraba izstrādājumi, tikai tiem jābūt lieliski apstrādātiem, samērā atturīgiem un ļoti elegantiem. Pieļaujamas arī pērles.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!