Modernas kleitas 2013

Kleita – tā ir brīnumaina lieta: uzvelkot to, mēs vēlamies būt maigas un sievišķīgas pat tad, ja ikdienā esam pieradušas būt stipras, neatkarīgas, izlēmīgas. Arī vīrieši nav vienaldzīgi, redzot daiļā dzimuma pārstāvi kleitā, jo neskaitāmu aptauju rezultāti liecina par to, ka tieši šis garderobes elements vīriešiem asociējas ar sievišķību un seksualitāti. Kleitu var nēsāt ne tikai īpašos gadījumos, bet arī ikdienā. Šī iemesla dēļ minēsim pašus populārākos šīs sezonas modeļus, kas būs piemēroti nēsāšanai ikdienā.

Kleita-trapece

Moderna kleita ar garām piedurknēm

Foto: www.StarStyle.lv

„Trapeces” kleitas atkal piedzīvo kārtējo atdzimšanu. Šosezon tās tiek piedāvātas visdažādākajos toņos, gan ar garām piedurknēm, gan ar īsām piedurknēm, gan arī vispār bez piedurknēm. Starp citu, modeļus bez piedurknēm var izmantot arī kā sarafānu, pavelkot apakšā kādu krekliņu vai blūzīti.

Stilisti iesaka izvēlēties „trapeces” modeli arī tām daiļā dzimuma pārstāvēm, kuras vēlas nomaskēt sava auguma nepilnības: šāds modelis lieliski maskē platus gurnus. Savukārt apavus jāizvēlas uz augstiem papēžiem, jo sevišķi tad, ja kleitas garums ir zem ceļgala.

Gara kleita

Skaista kleita ar rakstu

Foto: www.StarStyle.lv

Gara kleita jau sen vairs nav lieta, ko var vilkt tikai uz svinīgiem pasākumiem. Maxi garums samērā harmoniski iekļaujas ikdienas (casual) stilā. Jo sevišķi tajos gadījumos, kad šāda veida kleita tiek papildināta ar atbilstošiem aksesuāriem: ādas josta, sandales vai balerīnkurpes bez papēžiem, soma ar garu siksniņu, kas izrotāta etniskā stilā. Dizaineri joprojām turpina smelties idejas no pagājušā gadsimta 70-to gadu „hipiju stila”, kas bez šaubām atspoguļojas šajā sezonā piedāvātajos maxi kleitu modeļos.

Kleita retro stilā

Satriecoša kleita ar jostu

Foto: www.StarStyle.lv

Tas pats „trapeces” griezums kombinācijā ar ģeometrisku zīmējumu, svītru vai zirnīšu rakstu radīs retro noskaņu, kura šovasar ir jo sevišķi aktuāla. Tāpēc droši ļaujieties pagājušā gadsimta 60-to gadu noskaņām! Starp citu, rudenī, visticamāk, modē atkal būs kupli svārki, kādi bija ļoti populāri tālajos pagājušā gadsimta 60-tajos gados.

Mūsdienu klasika

Modes tendences mainās, bet dažas lietas ir aktuālas vienmēr – piemēram, kleitas-krekli un kleitas-futlāri.

Iespējams, šosezon kleitas-krekli vairs nav tik aktuālas, kā iepriekš, bet nolikt sava skapja vistālākajā stūrī tās vēl ir pāragri: šie modeļi joprojām ir aktuāli, dažreiz tie tiek piedāvāti nedaudz jaunā versijā, piemēram, piedāvājot īsas kleitas-žaketes.

Eleganta kleita sarkanā krāsā

Foto: www.StarStyle.lv

Pateicoties savām universālajām īpašībām un spējai izcelt figūras priekšrocības, jau vairākas sezonas pēc kārtas lielā cieņā ir kleitas-futlāri. Ja vasaras kolekcijās tās tiek atbīdītas otrajā plānā, priekšplānā izvirzot gaisīgas kleitas, tunikas un sarafānus, tad jau rudenī mēs atkal pievērsīsim pastiprinātu uzmanību kleitām-futlāriem.

Kleitas ar apdruku

Minikleitiņa ar rakstiem

Foto: www.StarStyle.lv

Vasarā, kā vienmēr, aktuālas ir kleitas ar ziedu rakstiem. Runājot par ziedu tēmu, tad stilisti iesaka šo romantisko tēlu nedaudz „līdzsvarot”, izvēloties, piemēram, mazāk sievišķīgus apavus, vai arī piešķirt matiem nedaudz nevīžīgu jeb izspūrušu izskatu.

Šosezon jo sevišķi aktuāli ir visdažādākie „dzīvnieku” raksti, kā arī svītru un zirnīšu raksti, kas piešķir nelielu retro noskaņu. Mazāk populāri ir etniskie motīvi un abstrakti raksti.

Melni-baltā krāsu gamma

Šosezon aktuāla ir baltā krāsa, bet tai nav nekā kopīga ar kāzu tematiku! Balta kleita itin viegli iekļausies ikdienas garderobē.

Moderna kleita ar šarmu

Foto: www.StarStyle.lv

Vēl viens šīs sezonas hīts – mūžīgi aktuāla melnās un baltās krāsas gamma. Lielā cieņā ir šaha galdiņa un rūtiņu raksti, ne mazāk aktuāli ir svītru un līkloču raksti, kā arī jebkuri citi zīmējumi, jo tie pašlaik ir lielā cieņā. Šosezon daudzi stilisti iesaka aprobežoties tikai ar šīm divām krāsām, atsakoties no jebkādiem spilgtiem akcentiem. Bez tam, šādam tēlam vislabāk piestāvēs ļoti dabisks un neuzkrītošs grims. Arī attiecībā uz apaviem stilisti ir ļoti konservatīvi: pie melnbaltas kleitas viņi iesaka izvēlēties vai nu melnas, vai arī baltas kurpes.

Kleita ar vaļēju plecu daļu

Laškrāsas kleita

Foto: www.StarStyle.lv

Daudzi modes nami atcerējās par šo tendenci, iedvesmojoties, visdrīzāk, nevis no vakartērpiem, bet gan no pludmales modes. Īsas, vieglas vasaras kleitiņas ar vaļēju plecu daļu būs lieliski piemērotas pastaigām pa kūrortpilsētas ielām karstajās vasaras dienās. Bez šaubām, šosezon joprojām aktuālas ir kleitas ar vienu atkailinātu plecu.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!