Minimālisma stils apģērbā

Kas ir minimālisma stils apģērbā? Daudzi to uztver burtiski – minimālisms, tātad neliels apģērba daudzums garderobē. Savukārt citi uzskata, ka minimālisms ir garlaicīgs un vienmuļš. Tātad, mēģināsim kopā atbrīvoties no nepareiziem stereotipiem. Jo papētot šo jomu nedaudz dziļāk, var konstatēt to, ka minimālisma stils apģērbā ir samērā pievilcīgs un nekādā ziņā to nevar uzskatīt par garlaicīgu vai vienveidīgu.

Kleita no mīksta auduma

Foto: www.StarStyle.lv

Kam patīk minimālisma stils?

Minimālisma stils apģērbā patiks ne tuvu katrai daiļā dzimuma pārstāvei. Jo tam ir jānobriest gan garīgi, gan arī emocionāli. Minimālismam ir viens liels pluss – šim stilam nav nekādu vecuma un sociālā stāvokļa ierobežojumu. Taču pie minimālisma ir jāpierod, lai šādā apģērbā varētu justies kā „zivs ūdenī”.

Minimālisma stils nav piemērots tiem, kas savu dzīvi nespēj iedomāties bez spilgta apģērba, uzkrītošiem aksesuāriem, „kliedzoša” grima un neordināra matu sakārtojuma. Jo šīs stils – tas ir lakonisma šiks! Tam jābūt ieturētam it visā – aksesuāros, apģērbā, matu sakārtojumā. Minimālisma stilu apģērbā dievina pašpietiekamas un par sevi pārliecinātas sievietes.

Minimālisma stils apģērbā – daži ieteikumi

Ja Jūsu izvēle kritusi uz minimālisma stilu apģērbā, tad esiet gatava sekojošām lietām – aizmirstiet par kvantitāti un koncentrējieties uz kvalitāti. Minimālisma stilā viss ir pārdomāts līdz pēdējam sīkumam – no silueta līdz griezumam. Šajā stilā īpaša uzmanība tiek veltīta materiālam un darba tehnikai, kā arī nav pieļaujamas nekādas liekas detaļas un aksesuāri. Šī iemesla dēļ volāni, rišiņas, mežģīnes, spilgta furnitūra un detaļas šim stilam drīzāk kaitēs, nekā palīdzēs.

Minimālisma stilā galvenokārt tiek izvēlēti vienkrāsaini apģērbi mierīgos toņos. Kaut gan, pēdējās sezonās, daudzi dizaineri ir atkāpušies no šī likuma un piedāvā minimālisma stila apģērbus ne tikai pasteļtoņos, bet arī spilgti dzeltenā, zilā un tirkizzilā krāsā.

Kādus audumus izvēlēties minimālisma stila apģērbam?

Minimālisma stilam piemēroti tikai dabīgi materiāli, kas ļauj ikvienai sievietei izskatīties pievilcīgai un neatvairāmai. Minimālisma stils apģērbā lieliski izceļ augumu, kā arī nepiešķir lieku apjomu apaļīgām formām.

Par tradicionāliem minimālisma stila apģērbiem var droši saukt:

 — klasiska kleita-futlāris;

—stilīgi zīmuļveida svārki;

— augumam pieguloša biroja blūzīte;

— klasisks, lietišķs bikšu vai svārku kostīms;

— augumam piegulošs trikotāžas džemperītis ar augstu apkakli;

— mīksts vilnas džemperis vai jaciņa;

— vienkrāsainas, klasiskas džinsa bikses, bez nodiluma efekta, rāvējslēdzējiem un kniedēm;

— klasisks mētelis, lietusmētelis un augumam pieguloša vējjaka.

Tikai nevajag baidīties no tik minimāla apģērba daudzuma, jo visu iepriekš minēto var lieliski kombinēt savā starpā. Visas šīs lietas ir universālas un lieliski piemērotas jebkurā situācijā no svētku vakara līdz patīkamām pastaigām svaigā gaisā.

Kādi apavi lieliski piestāv minimālisma stilam?

Bez šaubām, apaviem ir ļoti liela loma! Vispirmām kārtām, apaviem jābūt ērtiem, no dabīgās ādas un uz plānas, praktiskas zoles. Minimālisms nepieļauj nekādu lieku greznību, kā, piemēram, spilgtus dekorus, jaukas bantītes, spilgtus ziediņus, lielas sprādzes un spīdumus.

Izvēloties klasiskas laiviņkurpes, neizvēlieties pārāk augstus papēžus, savukārt zābakiem ir lieliski jāpieguļ kājai.

Minimālisma stilam piemēroti pieticīgi aksesuāri

Visiem labi zināms noteikums, kurš vēsta sekojošo – jo spilgtāks apģērbs, jo pieticīgākus jāizvēlas aksesuārus un, protams, otrādi.

Minimālisma stils apģērbā nekādā gadījumā neaizliedz aksesuāru un rotu lietošanu. Vienkārši tad, ja Jūs esat izvēlējusies kaut ko ļoti skaistu un uzmanību piesaistošu, tad tam jābūt vienā eksemplārā. Piemēram, tā varētu būt viena piespraude, spilgta josta vai kaklarota.

Minimālisma stils piedāvā izvēlēties ļoti lakoniskas somiņas. Somai nedrīkst būt uzkrītoša un liela furnitūra, rotājumi un dekoratīvas kabatas. Somai jābūt vienkrāsainai, kvalitatīvai un stingrai, lai tai vienmēr būtu lieliska forma.

Minimālisma stils apģērbā iekarojis daudzu sieviešu sirdis! Šo stilu iecienījušas tādas slavenības, kā, piemēram, Šarlīze Terona, Dženifera Enistone, Gvineta Paltrova. Par šīm dāmām jūsmo visa pasaule. Starp citu, nevienam nekad nav ienācis prātā nosaukt viņu ģērbšanās stilu par garlaicīgu vai bezgaumīgu, jo minimālisma stils veiksmīgi izceļ viņu dabisko skaistumu.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!