Mīlestība spēj labāk ārstēt par zālēm

Iemīlējušās cilvēka organisms labāk tiek galā ar stresu, kā arī ar citām kaitēm. Bez tam, cilvēkiem, kuri ir iemīlējušies, ir daudz zemāks sāpju slieksnis.

Mīlestība spēj labāk ārstēt par zālēm

Pie tāda secinājuma nonāca Brigama Janga universitātes ( Jutas štats, ASV) un Stona Bruka universitātes psihologi. Zinātnieki noskanēja cilvēku smadzenes, kuri atrodas dažādās iemīlēšanās stadijās.

Šajā eksperimentā piedalījās 17 cilvēki, kuru kopējais laulībā pavadītais stāžs sastādīja 21 gadu. Noskaidrojās, ka visiem ekeperimenta dalībniekiem bija paaugstināts dopamīna (neirotransmiters, kurš ietekmē baudu un motivāciju) līmenis smadzenēs.

Bez tam, izrādījās, ka vienkārša ķermeņa kontakta laikā (piemēram, apskāvieni vai rokas pieskāriens) mīlniekiem tiek novērota oksitocīna hormona izmešana, kas samazina stresa hormonu un asinspiediena līmeni, tādējādi uzlabojot garastāvokli un samazinot jutīgumu pret sāpēm.

„Attiecības palīdz mums uzveikt stresu” – tā apgalvo lielākā eksperimenta dalībnieku daļa. Kā gan citādi, jo partneris vienmēr sniedz Jums emocionālo atbalstu. Bez tam, iemīlējušies cilvēki vairāk uzmanības velta profilaksei: fiziskajām aktivitātēm, pareizam uzturam.

Ja cilvēks pagaidām nav atradis savu pielūgsmes objektu, tad psihologi iesaka uzturēt ciešu kontaktu ar radiniekiem un draugiem: tas palīdzēs kompensēt attiecību trūkumu, palielinot izredzes saglabāt veselību.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!