Lieldienu galds – dekorēšana un servēšana

Lieldienu galds

Tuvojas Lieldienas, kas simbolizē atdzimšanu un jaunas dzīves sākšanos. Šajā dienā arī ikvienam savās mājās gribas radīt gaišu, siltu un omulīgu svētku atmosfēru. Lieldienu galdam jābūt bagātīgi klātam un daudzveidīgam – gan ēdienu, gan dekorāciju ziņā.  Centrālo vietu, protams uz galda ieņem koši krāsotās Lieldienu olas – izkārtotas groziņos vai dekoratīvās ligzdiņās.

blue_eggs

Kā centrālais dekors uz galda var būt pirmo pavasara ziedu (tulpju, narcišu, hiacinšu u.c.) un izplaukušo koka zaru un pūpolu kompozīcija. Kā alternatīvu Lieldienu centrālajai dekorācijai var izmantot paštaisītus, dekoratīvus Lieldienu kociņus. Kompozīcija no Lieldienu olām un ziediem – ideāla Lieldienu galda dekorēšanas kombinācija.

Ja galds ir neliels vai, ja uz tā ir liels daudzums ēdienu un lielākam dekoram var nebūt vietas, tad kā dekorāciju var izmantot miniatūras ziedu kompozīcijas tējas krūzītēs vai sīkas ziedu kompozīcijas olu čaulās. Ziedu kompozīciju, kur izmantotas olu čaulas, var izgatavot savām rokām – par to rakstījām jau iepriekš: Lieldienu pieskāriens – ziedu vāze no olām


Skaists Lieldienu galda dekors būs arī sveces un svečturi. Var izkausēt vasku, to ieliet tukšās olu čaulās, ievietot degli un izgatavot tematiskas sveces savām rokām.

eggshell_candles
Galdauts — galvenais elements jebkura galda klāšanai, Lieldienu galdam izvēlies maigus pasteļtoņus: gaiši zaļo, salātzaļo, gaiši rozā, citrona dzelteno, dzelteno, gaišzilo, violeto, lavandas krāsu.

Bieži katram viesim uz šķīvja tiek uzlikta Lieldienu ola, kā dāvana pavasara svētkos. Estētiskais baudījums būs īpaši izteikts, ja olas būs krāsotas vienā tonī ar galdautu vai salvetēm.

Vistiņu, cālīšu un zaķu (kļūst arvien populārākas arī Latvijā) figūriņas palīdz radīt svētku sajūtu (var izgriezt vistiņu figūriņas un pielīmēt pie vāzes ar ziediem, bet cālīšus un zaķīšus “sasēdināt” uz šķīvjiem).

Prasmīgi servēts un dekorēts galds ne tikai radīs patīkamu noskaņu un siltumu, bet arī papildinās pavasara svētkus ar košām krāsām!

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!