Lapu salāti – kinozvaigžņu ikdienas maltīte

Vasarā mēs ēdam daudz zaļumus un dārzeņus. Īpašu vietu viņu vidū ieņem lapu salāti. Daudzas meitenes, kas vēlas notievēt, liek lielas cerības tieši uz lapu salātiem, kurus bieži vien dēvē par „kinozvaigžņu pārtiku”. Ļoti pareizi, jo tad, ja Jūs zināsiet lapu salātu galvenās īpašības un pareizi kombinēsiet tos ar citiem produktiem, tad Jūs varēsiet notievēt, neatsakoties no daudzveidīgas un garšīgas pārtikas.

Lapu salāti

Lapu salāti — tas tik tiešām ir veselīgs un vitamīniem bagāts produkts. Bez tam, lapu salātu sastāvā ir mikroelementi un šķiedrvielas. Bet pats galvenais – lapu salātus jāēd kopā ar citiem produktiem. Pateicoties savam lielajam apjomam, lapu salāti ātri vien aizpilda kuņģi, bet nerada sāta sajūtu, jo tas ir mazkaloriju produkts (no 17 līdz 25 kcal). Salātu lapas lieliski ēst kopā ar zivīm, jūras veltēm, sieru un gaļu, tāpēc tos var droši ēst, ievērojot olbaltumvielu diētu.

Tomēr, ēdot lapu salātus, nevajadzētu atteikties no piena produktiem, jo salātos nav tik daudz kalcija, kā piena produktos. Protams, kalcijs ir lapu salātu sastāvā, bet kombinācijā ar skābeņu skābi mūsu organisms to slikti uzņem.

Nav ieteicams lapu salātiem pa virsu uzdzert sulu vai minerālūdeni, jo sevišķi gāzētu, jo lapu salātu sastāvā 92% veido ūdens. Vēl nav ieteicams tos ēst brokastīs, jo šai ēdienreizei jābūt apjoma ziņā nelielai, bet sātīgai. Lapu salātus labāk ēst pusdienās vai vakariņās. Varat pamēģināt sarīkot savam organismam nelielu atslodzi, proti, visas piedevas aizstāt ar lapu salātiem. Tikai ielāgojiet, ka vienas ēdienreizes laikā ieteicams apēst ne vairāk kā 50-100 g lapu salātus.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!