Laimīga pāra receptes sastāvdaļas

Pasaulē ir diezgan daudz tādu cilvēku, kuri vēl šodien tic mītam par to, ka kaut kur dzīvo un gaida tikšanos ar viņu „otrā pusīte”.

laimīgs pāris

Viņi uzskata, ja viņiem izdosies atrast šo cilvēku, tad viņi dzīvos visu atlikušo mūžu laimīgi un saticīgi, gluži kā pasakā: „viņi dzīvoja laimīgi un nomira vienā dienā”.

Šis mīts ir skaists, bet, diemžēl, tam nav nekāda sakara ar realitāti, atvainojiet par kalambūru.

Un šis mīts spēlē ar mums ļaunu joku – jebkādu konfliktu, krīzes rašanās gadījumā, galvā var itin viegli iešauties šaubīga doma: „nē, tas vienkārši nav īstais cilvēks, viņš nav mana otrā pusīte”.

Tie, kuri dodas meklēt tālāk, protams, atradīs kopā ar jaunām attiecībām arī jaunas grūtības (agri vai vēlu tas notiek ar visiem pāriem). Un viņiem atliks tikai viens – šķirties un turpināt meklēt, bez šaubām, tas var turpināties mūžīgi.

Pārliecinājušies par to, daži sāk nojaust, ka partneris nav pie tā vainīgs, bet, iespējams, vaina jāmeklē pašam sevī. Un tiek meklētas atbildes uz mūžīgiem jautājumiem: „kā izdarīt tā, lai attiecības būtu laimīgas visu atlikušo mūžu”, „kā man uzvesties, kā rīkoties, lai viss būtu labi.” Tie ir visnotaļ labi jautājumi.

Viņiem ir milzum daudz atbilžu. Grāmatas, raksti, filmas, draugi – visi piedāvā savu redzējumu, visiem labi zināma „vis-vis pareizākā” “atbilde.

Zemāk mēs piedāvājam Jums dažādus padomus (izvēlēties var jebkuru), ja Jūsu attiecībās ir iestājusies krīze. Lai Jūs nemulsina šo padomu pretrunīgums. Tas taču Jūs agrāk nemulsināja, pareizi?

• „Sāciet skaidrot attiecības” – „Beidziet skaidrot attiecības”.

• „Pavediniet viņu” – „Nepavediniet viņu – pavediniet citus (-as)”.

• „Izkaujieties kopā” – „Paraudiet kopā”.

• „Parūpējieties par viņu” – „Parūpējieties par sevi”.

• „Padzīvojiet šķirti” – „Ejiet kopā pie psihologa”.

• „Stāstiet viens otram visu atklāti par sevi, esiet atklāti (-as)” – „Ieintriģējiet un manipulējiet ar viņu”.

• „Paklusējiet viens otram līdzās” – „Aprunājieties viens ar otru”.

• „Esiet atklāti un atvērti” – „Klusējiet un esiet noslēpumains (-a)”.

• „Izprotiet viņu” – „Saprotiet sevi”.

Tālāk turpināt varat paši (pašas).

Visas šīs receptes ir iedarbīgas. Un viņas visas neiedarbojas.

Visas šīs receptes ir nepieciešamas. Un visas šīs receptes nekam neder.

Neviens nevar garantēt stabilu rezultātu.

Ieintriģēja? Viss ir gaužām vienkārši: dažādos attiecību brīžos, ar dažādiem cilvēkiem, dažādās situācijās – visi šie padomi varētu būt noderīgi. To visu varēja apvienot vienā padomā. „Izdariet visu savādāk”. Iespējams, tas Jums palīdzēs, bet tik pat labi – nepalīdzēs.

Paskaidrosim sīkāk.

Sāksim ar situācijām, kurās neizbēgami iestājusies krīze.

Sabiedrības uzskats: „visi laimīgie pāri ir vienādi laimīgi, bet nelaimīgie – katrs nelaimīgs pa savam”. Tā nav taisnība. Atsauciet atmiņā: kur un kad Jūs redzējāt/lasījāt (šeit mēs domājam kino, literatūru), kur aprakstīta/uzņemta stabili laimīga ģimene? Nekur. Pat Tolstojs attiecās no šīs ieceres. Nav iespējams aprakstīt laimīgu ģimeni. To parasti dēvē par sižeta līnijām. Piemēram: epizode – pāris, kurš kaislīgi skūpstās, vai skaļi lamājās, viņiem līdzās – kaprīzi, bet laimīgi bērni. Nākamā epizode: viss ir sagrauts. Katastrofa, vai arī bijis laulības pārkāpums. Vai arī Jūs steidzami izsauca uz darbu (tāpēc viss sagrauts). Pēc tam visu filmu visi un visu ļoti centīgi atjauno, – un beigās mēs redzam (fināla epizode) cieši apskāvušos un/vai nobijušos vai vēl kādu pāri. Un šajā brīdī viņi ir laimīgi. Iespējams, līdz nākamajam zvanam no darba. Tikai tas nav galvenais.

Nevar aprakstīt laimīgu ģimeni (bez krīzēm), jo tāda neeksistē. Principā. Tomēr, nē: „pāris, kurš no malas izskatās laimīgs” – tas ir iespējams.

Mēs šādu pāri raksturotu sekojoši:

Tādā ģimenē nevienam nav jāmainās. Ne par gramu, ne par jotu. Abiem partneriem jāstrādā stabili visu mūžu vienā un tajā pašā vietā (iespējams, plūdeni, bez straujiem lēcieniem, saņemot paaugstinājumu), un (ideāli), – ja viņiem nebūs bērnu (bērna parādīšanās – tās arī ir izmaiņas). Un jo mazāk viņi kontaktēsies ar līdzcilvēkiem, jo stabilākas būs šīs attiecības. Viņu ikdiena izskatās sekojoši: bērni (ja tādi ir) un viņu vecāki ceļas septiņos no rīta. Viņi pošas uz darbu (skolu, bērnudārzu), katrs dodas uz savu pusi. Cītīgi strādā (vēlams fiziski, lai dienas beigās būtu patīkams nogurums). Vakarā viņi gatavo vakariņas, ēd, pēc tam dodas gulēt, bet nākamajā rītā viss sākas no gala. Un tā katru dienu. Brīvdienās – kopīgi tīra mājokli, draudzīgi dodas uz vasarnīcu. Vīrs mazliet iedzer. Īsāk sakot, viss notiek pēc scenārija. Atvaļinājumā – visi kopā taisa remontu. Laulātā pāra attiecības aprobežojas tikai ar saimnieciskas dabas jautājumu risināšanu. Viņiem nav daudz naudas, bet viņi to krāj – dzīvoklim, mašīnai un vasarnīcai. Viņiem aug bērni – „iekonservēti”, pareizi. Kad paaugsies, viņi vai nu ātri aizies no ģimenes, vai arī ilgi dzīvos kopā ar vecākiem. Sanāca tāda īsta „padomju” laime. Negribu teikt, ka tas ir slikti. Tas der tiem, kuriem vajadzīga tikai stabilitāte un nosacīts komforts, lai justos laimīgi.

Bet mani neinteresē šādas „laimīgas attiecības” – man patīk mainīties un es mīlu cilvēkus, kas atrodas man līdzās. Es negribu traucēt, un, ceru, ka netraucēju savam bērnam augt un kļūt pieaugušam. Un, kad sakrājas kritiskā izmaiņu masa, – katru reizi iestājas krīze, kā dabīgas izmaiņu sekas. Un atkal pārim savstarpēji jāpielāgojas, jāmeklē risinājumu katrā jaunā situācijā. Jāiepazīst situāciju un jāmeklē JAUNU izeju. Jāatsakās no visa, kas darbojās PIRMS tam, no visa vecā. Protams, daudz vienkāršāk censties, cerēt, sapņot pagriezt atpakaļ izmaiņas (nevis savas, protams, – sava partnera vai savu līdzcilvēku). Tam nav nekādas jēgas, jo gala rezultātā tas noved pie attiecību izbeigšanās.

Secinājums. Ja Jūs maināties, – tad arī Jūsu laime mainās. Pāra attiecībās vienmēr iestāsies krīze, ja izveidosies kāds kritisks izmaiņu līmenis: sevī, partnerī, apkārtējā pasaulē. Tā nav problēma – tā ir dzīves norma. Jā, dažreiz mēs vēlamies apstāties uz īsu mirkli. Tikai tas nav iespējams. Mirklis paiet, bet atmiņas paliek, un vairāk par visu mēs vēlamies vēlreiz piedzīvot to visu no jauna.

Neviens netiecas mainīties, sekojot citu izmaiņām. Ja apsūdzība skan sekojoši: „es viņu mīlu, bet viņš (viņa) neredz, nedzird mani, nepievērš man uzmanību, neciena, nenovērtē… mēs ķildojamies un viss mums ir slikti… bet es mīlu un negribu šķirties”, es zinu, ka atbilde uz manu jautājumu būs sekojoša: „kas notiek ar mūsu attiecībām (kurās viss ir tik slikti), kā mīlestība spēj to visu izturēt?”, es saņemšu gaužām vienkāršu atbildi: atmiņas. „Es atceros, cik viss bija labi, un vēlos to visu atgriezt”.

To nevar atgriezt. Nedz tagad, nedz arī vēlāk. Jūs varat tikai pieņemt to, ka viss vecais ir izgaisis, iepazīties ar izmaiņām – savām, partnera un pasaules, kurā Jūs pašlaik dzīvojat, bet pēc tam pacensties radīt kaut ko jaunu. Tieši pateicoties šai nepieciešamībai izveidot kaut ko jaunu, rodas ļoti daudz ieteikumu saistībā ar to, kā saglabāt vai atjaunot attiecības. Un šie ieteikumi ļauj paplašināt izvēli. Pamēģināt kaut ko jaunu attiecībās. Kas zina, varbūt Jums izdosies?

Kopsavilkums. Viss atkarīgs no Jūsu spējām radoši pielāgoties jaunai situācijai. Lielākajā daļā gadījumu saistībā ar katru izveidojušos situāciju mēs sniedzam veco „atbildi”. Tas ir normāli: tas ietaupa spēkus, enerģiju. Bet mēs cenšamies izmantot veco atbildi arī tad, kad apstākļi ir tik ļoti izmainījušies, ka šī atbilde absolūti vairs nav piemērota. Tā tikai sagraus to, kas vēl ir palicis. Un tas, visdrīzāk, nozīmē, ka cilvēks ir aizmirsis to kā pareizi radoši pielāgoties. Viņš nezina, ko viņš jūt un ko vēlas, viņš pieķeras vecām lietām, un tas viņam neatstāj ne mazāko cerību…

Tas, vai Jums izdosies pārvarēt katru nākamo krīzi, atkarīgs no Jūsu spējām:

а) redzēt izmaiņas;

b) apzināties savu attieksmi pret šīm pārmaiņām;

c) apzināties savas jūtas un vēlmes attiecībā uz izmainījušos partneri;

d) pieņemt visu jauno;

e) spēt izjaukt ierastos kontaktēšanās veidus ar konkrētu cilvēku;

f) atrast jaunus lēmumus un veidus.

Un visi iespējamie padomi – tie ir varianti, no kuriem Jūs varat izvēlēties sev vispiemērotāko. Bet, tik pat labi, Jūs varat izveidot, atrast kaut ko savu: lai tiktu pie vēl viena gaiša, laimīga brīža Jūsu attiecībās ar mīļoto cilvēku.

Jūs vaicāsiet – „Un tas ir viss, kas jādara? Tad viss būs labi?”

Protams, nē. Katru reizi Jums nāksies sākt visu no jauna.

Bet šie pūliņi, krīzes un jauno variantu meklēšana nepieciešami, lai radītu jaunus laimīgus brīžus – tāda ir solītā laimīgā pāra recepte.

Foto:thierry planche,www.photoxpress.com

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!