Ko vēlas vīrieši?

Agrāk vai vēlāk šo jautājumu uzdod sev katra sieviete, jo sevišķi tad, ja viņai katru reizi nākas „uzkāpt uz tā paša grābekļa”, ko mēdz dēvēt par noslēpumaino vīrieša dvēseli. Protams, neliela izpratne rodas, pateicoties dzīves pieredzei. Jo rūgtāka šī pieredze, jo labākus secinājumus mēs izdarām. Ko darīt? Tāds ir dabas likums. Bet ne jau tikai sievietes meklē atbildi uz šo jautājumu. Daudzi diži prāti ir centušies izprast vīriešu būtību, protams, viņi to pašu mēģināja darīt arī ar sievietēm…

Ko vēlas vīrieši

No mīlestības līdz naidam…

Zigmunds Freids uzskatīja, ka noteicošie ir divi instinkti – seksualitāte un agresivitāte. Tā nebūtu nekāda problēma, ja vien šīs parādības sabiedrība necenstos ierobežot. No šejienes rodas monogāmijas idejas un aicinājums „mīli savu tuvāko kā sevi pašu”… Tomēr, tas ir pretrunā ar mūsu instinktiem. Cilvēks ir sociāla būtne, tāpēc sabiedrība viņam prasa apvaldīt savus instinktus. Ar šo mērķi tiek radīti likumi, veidoti ideāli un morālās vērtības.

Runājot par vīriešu seksuālajiem un agresīvajiem instinktiem, tad, lai noturētu viņus „rāmjos” tika izveidots laulības institūts, kā arī pastāv tāds sociāli pieņemams agresīvas enerģijas realizācijas veids kā, piemēram, sports.

Viens no pazīstamākajiem Freida sekotājiem Žaks Lakāns par vīrieša iekāres objektu, protams, nosauca sievieti. Tikai tā ir neaizsniedzama sieviete – jo tālāk aizslīd, jo vairāk iekārojama (spilgts šī fenomena piemērs ir dižā Bunjuela filma „Šis neskaidrais iekāres objekts”). Tas pats Lakāns uzskatīja, ka mīlestība nogalina iekāri. Piemēram, Lieliskās Dāmas tēls. Vīrietim nav nekā briesmīgāka, kā iekāres apmierināšana, tāpēc mīlas attiecības visu laiku tiek atliktas uz vēlāku laiku. Šīs attiecības ilgst tikai pateicoties to atlikšanai…

Vara un nauda

Daži psihologi un filozofi, atšķirībā no Freida, attīstīja ideju par vēl viena instinkta klātesamību – tieksme pēc varas. Par galvenajiem šīs idejas piekritējiem var uzskatīt F. Nīči un М. Heidegeru. Jau kopš seniem laikiem par varas sinonīmu uzskatāmi panākumi, spēks, cieņa, bagātība… Jau pirmatnējā sabiedrībā vadonim bija vislabākais ēdiens un visskaistākās mīļākās. Arī šodien tikai retais vīrietis atteiksies no tādas „laimes” un ar prieku ieņems pienācīgu vietu zem saules.

Darbs mūsdienu vīrietim ir vieta, kur viņš cenšas realizēt vienu no savām vissvarīgākajām vajadzībām – „skaldi un valdi” – tas ir kaut kas līdzīgs mamuta medībām, kur viņš var izpausties, parādīt savu izveicību, paspēlēt komandā un pierādīt visiem, ka viņš kaut ko spēj, saņemot trofejas veidā pieklājīgu naudas summu.

Kā vīrieši kļūst par „īstiem” vīriešiem

„Sieviete – tas ir dzimums”, – šis apgalvojums arī pieder psihoanalīzes radītājam. Proti, tiek uzskatīts, ka sievietes uzdevums – nodemonstrēt visas savas potenciālās iespējas, kuras raksturīgas tikai sievietēm, tādas, kā, piemēram, menstruācija, grūtniecība, dzemdības, barošana ar krūti… Vīriešiem viss ir nedaudz sarežģītāk. Vīrietim pašam ir sevi jāizveido. Tāpēc, lai kļūtu par vīrieti, viņam jāizcieš pārbaudījumus, kuru procesa laikā viņš pilnībā identificējas ar savu sūtību. Visas cilvēces attīstības laikā, mēs varam atrast milzum daudz piemērus, kuri skaidri nodemonstrēs to, kā tas notika. Parasti jebkurā sabiedrībā ir savi rituāli, proti, pastāv „vīrišķības iesvētības”. Piemēram, pirmatnējās ciltīs par tādu rituālu tika uzskatīta zēnu piedalīšanās medībās kopā ar pieaugušiem vīriešiem.

Īsāk sakot, vīriešu psiholoģijas noslēpumi joprojām nav līdz galam saprotami daiļā dzimuma pārstāvēm, lai kā arī viņas necenstos to izzināt lasot zinātnisko literatūru un izmēģinot to „uz savas ādas”. Iespējams, nevajadzētu tērēt tik daudz spēka tam, lai iepazītu „neizzināmo”? Jo mūs velk vienu pie otra tieši tāpēc, ka mēs esam tik dažādi. Un tur, kur vienam no mums ir „izcilnis”, otram ir jābūt „iedobumam” – ne tikai ķermeņa ziņā, bet arī dvēseles jomā. Kaut vai tāpēc, ka to paredz komplementaritāte princips – savstarpēja atbilstība un atsevišķu daļu papildināšana, lai izveidotu vienu veselu…

Foto:Jaimie Duplass,www.photoxpress.com

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!