Kļūsti par šefu savam šefam!

Tavs šefs uzsēdies Tev uz galvas? Mēs atklāsim Tev dažus noslēpumus, kā to nepieļaut!

Kā neielaist šefu savā personiskajā dzīvē

Psihologi apgalvo, ja Tu ļausi cilvēkam sev pietuvoties pārāk tuvu un ienākt Tavā intīmajā saziņas zonā, tad gaidi no viņa atbildīgu rīcību. Piemēram, ja Tavs šefs pastāvīgi noklausās Tavas telefona sarunas, lasa personiskās piezīmes dienasgrāmatā, tad pacenties aprunāties ar viņu par šo tēmu. Paskaidro viņam, ka daudz ērtāk ir strādāt tad, ja Tevi visu laiku neuzrauga, kā arī tad darbs tiks paveikts daudz ātrāk un efektīvāk.

Kļūsti par šefu savam šefam

Izvairies no pārlieku biežas atbildēšanas

Protams par paveikto darbu jāatskaitās. Tikai nevajag bez īpašas nepieciešamības skaidrot vai vel ļaunāk – atskaitīties par katru paveikto darbu. Labāk uzreiz noskaidro no priekšnieka kāda būs atskaitīšanās kārtība. Parasti, vislabākais variants ir iknedēļas un ikmēneša atskaites.

Iedomājies sevi šefa vietā

Nē, nē, ne jau pie viņa galda, bet tieši viņa galvā! Iedomājies, ka Tavs šefs ir vienkāršs cilvēks, kuram ir savi sapņi un bailes, un viņš tāpat kā Tu atskaitās saviem priekšniekiem. Mums visiem patīk citus kritizēt, kamēr neesam pabijuši viņu vietā. Tāpēc iedomājies sevi šefa vietā. Tas nenozīmē, ka Tu tikai komandēsi, bet citi strādās Tavā vietā, jo cilvēku vadīšana – tā ir vesela māksla. Tagad paskaties uz savu darbu un nodaļu kopumā: ar ko Tu nodarbojies, un kā tas izskatās, nosaki svarīgākos un mazāk svarīgos uzdevumus, iedomājies, kādas prasības Tu izvirzītu sev, un izdari secinājumus, kā Tu ar to tiksi galā. Psihologi apgalvo, ka šāds paņēmiens palīdzēs labāk saprast gan sevi, gan arī vadītāju, kā arī pārliecināties par to, ka visiem ir tiesības kļūdīties.

Esi atklāta savu iespēju robežās

Nevajag izdot visu informāciju uzreiz, labāk to darīt nelielās devās, jo puse lietu var nokārtoties pašas no sevis, bez Tavas iejaukšanās. Centies izvairīties no dezinformācijas un meliem, tas nav labākais aizsardzības veids, bet tieši pretēji, var norādīt tikai uz Tavu bezpalīdzību un vājumu. Labākais variants – tas ir mācēt klausīties, klusēt un daudz runāt vienlaicīgi, tikai nepasaki neko lieku.

Iemācies laipni pateikt „nē”

Ja Tev nākas diezgan bieži palikt darbā pēc darba dienas beigām, jo tu nepaspēj paveikt visu darāmo, tad padomā, kur slēpjas problēma. Vai Tu neuzņemies darīt citus darbus, piemēram, svešas atskaites, vai pat korespondences piegādi. Rezultātā – brīvā laika trūkums un nogurums, bet darba algu par to Tev neviens nepaaugstinās.

Kā lai ar to visu tiek galā? Jo Tu taču vēlies palīdzēt saviem kolēģiem, Tu gribi, lai visi Tevi mīlētu, bet Tu gribi paveikt arī savējos darbus. Pamēģini aprunāties ar savu šefu, noskaidro, kas ietilpst Tavos tiešajos darba pienākumos, bet kas nē. Galvenais, neklusē un neapspried šos jautājumus ar kolēģiem, bet dodies uzreiz pie vadības. Vienkārši iemācies novērtēt savu darba laiku un pateikt laipni „nē”, tad arī kolēģi Tevi cienīs, un Tu paspēsi paveikt visu laikā.

Iemācies pareizi uzvesties ar savu vadību

Ko darīt, ja Tu nezini, kā atrisināt kādu samilzušu darba jautājumu? Pirmkārt, necel paniku un nevērsies pēc palīdzības pie kolēģiem, bet dodies uzreiz pie šefa. Tikai iepriekš sagatavojies un kārtīgi apdomā, ko tieši Tu vēlies no viņa dzirdēt, izvēlies visalternatīvākos variantus. Pirms tikšanās ar šefu, savāc visus ar izvirzīto jautājumu saistītos argumentus, izvērtē visus „par” un „pret”, un iemācies uzmanīgi klausīties. Tāpēc, ka pārrunu laikā, tiks apspriestas daudzas idejas un lēmumi, kuri Tev varētu būt noderīgi. Taču ar to nepietiek, ja Tu vēlies, lai Tevi dzirdētu, iemācies pareizi runāt, lai Tevi saprastu. Ja Tev kaut kas nav skaidrs, tad nekautrējies, un uzreiz pārprasi, kā arī painteresējies par šefa viedokli. Lai viņš izlemj un izvēlas vienu no Tevis piedāvātajiem variantiem. No vienas puses, lēmumus vienmēr pieņemsi Tu pati, bet pēdējais vārds un atbildība – lai paliek vadītāja ziņā.

Avots: www.vsegdamoloda.com,Foto:DXfoto.com,www.photoxpress.com

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!