Kas Tev jāzina par pulksteņu ūdens izturību

water-watch

Ūdens izturīgs

Iegādājoties jaunu pulksteni, noteikti esi dzirdējis par ūdens izturību, WR (water ressistant). Bet vai esi aizdomājies, ko tas nozīmē? Ūdens izturība ir 30WR, 50WR, 100WR, 200WR, protams, ir arī 500WR tie ir sporta pulkstņu modeļiem. Ir arī neparastāki rādītāji, kā 60WR, bet princips paliek tas pats.

Tātad:

30WR ūdens izturīgs, varat viegli noskalot plaukstas, bet, ne iet uz vannas istabu un ar pulksteni uz rokas peldēties vannā. Pulksteņi tāpat kā kaķi nemīl peldes.

50WR ūdens izturīgs, drīkst mazgāt rokas un nav jābaidās, ja uznāk pamatīga lietusgāze un tas nedaudz samirkst. Pulkstenis ir labi pasargāts no mitruma iekļūšanas tajā.

100WR ūdens izturīgs – apsveicam, Jūs varat peldēt un pat nirt, protams, bez akvalanga!

Diving

200WR ūdens izturīgs, Jūs varat ne tikai peldēt un nirt, bet darīt to pat 20m dziļumā ar akavalangu. Nu, protams, ir arī 500WR ūdens izturīgi pulksteņi, kas ir domāti profesionāļiem.

Tomēr ar pulksteni uz rokas peldēt nav ieteicams, radot triecienu pret ūdeni, Jūs varat traumēt sevi un pulksteņa korpusu, kas atkal var veicināt ūdens iekļūšanu tajā.

Bet, ja tomēr esat izlēmuši iet “slīcināt” savu pulksteni, tad mēs iesakām izvēlēties tādu pulksteni, kam ir silikona vai metāla siksniņa. Tas vieglāk žūs un tam būs nodarīta mazāka skāde, nekā pulksteņiem ar ādas siksniņām.

Svarīga informācija:

Watch

  • Dizaineru darinātie pulksteņi vairāk atbild tieši par dizainu, pulksteņa izskatu, tāpēc par ūdens izturību var nedaudz kļūdīties. Mēs iesakām Jums izvēlēties 30WR ūdens izturīgu pulksteni, kas būs gan sausi, gan droši, lieki neriskējot un nepārbaudot pulksteņa spējas.
  • Pirms pludmales sezonas sākuma, noteikti aiznesiet savu pulkstentiņu pie meistara, kurš spēs noteikt, cik ūdens izturīgs tas ir.
  • Vasarā bieži notiek ūdens kondensācija (pulkstenis aizsvīst), tas ir tā, ka Jūs neredzat ciparnīcu, jo stikliņš ir aizsvīdis. Tādā gadījumā pārdevējs veikalā Jums veltīs tikai smaidu, jo palīdzēt nespēs. Tad gan ātri pie pulksteņa meistara un salabo šo blīvīti, kas laiž cauri mitrumu.
  • Ar pulksteni uz rokas pirtīm un saunām – sakiet nē!
  • Zem ūdens nedrīkst spiest pulksteņa pogas un nedomājiet slēgt hronometru, lai izmērītu laiku utml. Šī darbība ir riskanta, jo tā veicinās ūdens iekļūšanu pulkstenī.

 

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!