Kāpēc uzturā jālieto rieksti un rozīnes? Mīti un fakti!

Nuts health

Rieksti un žāvēti augļi kļuvuši par mūsu ikdienas neatņemamu sastāvdaļu, bet vai tie patiešām ir tik veselīgi? Vai tie visi ir mīti? Tieši tādēļ mēs apkopojām dažus mītus un faktus par šiem produktiem.

Mīti:

Svaigi augļi ir veselīgāki nekā žāvēti

Apricots

Žāvēti augļi neatšķiras no svaigiem augļiem ar vitamīnu daudzumu tajos. Piemēram, 100g žāvētu aprikožu ir vairāk nekā 1000 mikronu vitāmīnu, kas palīdz uzturēt veselīgu ādu un imunsistēmas funkcionalitāti.

Žāvētas aprikozes ir bagātas ar E vitamīnu, kāliju, varu un dzelzi, kas palīdz pārstrādāt skābekļa cirkulāciju cauri organismam. Svarīgi ir izvēlēties tieši saulē žāvētas aprikozes, bez konservantiem. Tādas aprikozes nav oranžīgā krāsā, bet gan brūnas, saldas un veselīgas Jūsu organismam.

Delikateses nepalīdz zaudēt svaru

Health body

Tā nav taisnība! Tiem, kuriem patreiz ir diēta un lieto sabalansētu uzturu, vajadzētu savā ēdienkartē iekļaut arī šos produktus. Jo īpaši riekstus, mandeles, jo to sastāvdaļās ir vērtīgas eļļas, kas uzlabo gremošanu. Tie tiek uzskatīti par dabas avotu daudziem būtiskiem vitamīniem un minerālvielām. Bet, lai strauji zaudētu svaru, tad ieteicams ir pievērsties sporta zālei.

Fakti:

Riekstus vislabāk glabāt leduskapī

Riekstu un mandeļu uzglabāšanai vislabāk izvēlēties tumšas un vēsas vietas. Tie neizžūst, nepelē un saglabā vērtīgos vitamīnus ilgāku laiku.

Meklējiet valriekstus un mandeles veikalos, bioloģiskās pārtikas plauktos, lai tie būtu bez ķīmiskām vielām un nekaitētu mūsu organismam.

Rieksti ir minerālvielu avots, vitamīniem B6, kalcijam un dzelzij, kas veicina veselīgu kaulu uzbūvi, saistaudu atjaunošanai un veicina normālu enerģijas metabolismu.

Bagātas ar vitamīnu B6, rozīnes mazina nogurumu un palīdz saglabāt nepieciešamo imunitātes līmeni. Tās dod enerģiju, tāpēc svarīgi ir tās ēst sportistiem un skolēniem.

walnuts

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!