Kāpēc raksturs tik ļoti atkarīgs no profesijas

Profesija atkarīga no rakstura, savukārt raksturs ir atkarīgs no profesijas. Vai nu mēs izvēlamies sev profesiju orientējoties uz mūsu interesēm, vai arī mēs „laužam savu raksturu, cenšoties strādāt kādā profesijā, kura mums ne pārāk labi patīk.

Kāpēc raksturs tik ļoti atkarīgs no profesijas

Situāciju, kad cilvēks ir atkarīgs no profesijas, psiholoģijā dēvē par „profesionālo deformāciju”. Droši vien Jūs esat dzirdējuši par gadījumiem, kad kautrīgs cilvēks kļūst par lielu priekšnieku (arī tādas lietas dažreiz notiek), un viņš ļoti izmainās. Viņš pēkšņi kļūst stingrs, mērķtiecīgs un pat rupjš. Un tieši otrādi, cilvēks, kurš agrāk bija ļoti stingrs un pat prasīgs, sākot tirgot kosmētiku, pēkšņi kļūst ļoti maigs, tas tāpēc, ka šīs profesijas pārstāvji neizbēgami saistīti ar klientu pierunāšanu un pārliecināšanu, tāpēc stingrība šeit ir absolūti nepieņemama lieta.

Varam minēt daudzus piemērus tam, kā cilvēka raksturs ietekmē profesijas izvēli. Jūs taču piekritīsiet, ka grūti iedomāties sportistu, kuram ir vājš raksturs. Vai mākslinieku, kuram vairāk patīk skaitīt, nevis gleznot. Vai rakstnieku un žurnālistu, kurš nemāk rakstīt… Mēs varam minēt neskaitāmus piemērus. Tomēr jebkurai profesijai jāsakrīt ar Jūsu temperamentu, proti, ja Jūs esat holēriķis un Jums patīk kontaktēties ar cilvēkiem, tad Jums ideāli būs piemērots darbs, kur ļoti daudz jākontaktējas ar cilvēkiem.

Atšķirībā no temperamenta, Jūsu raksturs veidojas un mainās visas dzīves garumā. Šeit ļoti daudzas lietas atkarīgas no audzināšanas un gribasspēka. Starp citu, pastāv milzum daudz psiholoģisko treniņu, kas palīdz cilvēkiem mainīties uz labo pusi. Bez tam, raksturu ietekmē vide, kurā Jūs atrodaties, dzīves apstākļi, vecums… Jūs vienmēr varat mainīties. Tas nozīmē, ka Jūs varat apgūt un pielāgoties praktiski jebkurai profesijai.

Tomēr vienai lietai gan noteikti vajadzētu pievērst uzmanību – cilvēks ar izteiktu humanitāro ievirzi nekad nekļūs par slavenu ķīmiķi vai fiziķi. Taču tas nenozīmē, ka Jums stingri jāievēro šo principu un jāatsakās, piemēram, no aktiera profesijas tikai tāpēc, ka Jūs esat ļoti kautrīga. Jācīnās, jāstrādā ar sevi. Atcerieties, cik daudz pasaulē ir slavenu un ģeniālu aktieru, kuri lieliski spēlē uz skatuves, bet dzīvē ir ļoti nerunīgi. Galvenais, ielāgojiet, ka galīgā izvēle vienmēr būs jāizdara Jums pašai, tāpēc, veicot profesijas izvēli, Jūs nedrīkstat nevienu klausīt, jo izvēloties profesiju, Jūs izvēlaties savu likteni. Profesijai jāsniedz baudu, nodarbojoties ar savu mīļāko lietu, Jūs jutīsiet, ka pašrealizējaties. Īsāk sakot, darbam jāsagādā gan morālo, gan arī finansiālo baudu.

Psihologi uzskata, ka profesijai jābūt interesantai, tad raksturs, iespējams, pieskaņosies. Jo mūsu domāšana un raksturs visu dzīvi transformējas. Ja cilvēks visu dzīvi nemaz nemainās, tad tā nav principialitāte, bet gan pataloģija.

Tikai nevajag aizmirst, ka pēc dažiem gadiem jebkurš, pat vismīļākais darbs, var apnikt un pārvērsties par rutīnu. Ne velti Amerikā pieņemts mainīt savu darba vietu ik pēc pieciem gadiem. Pie mums tādas lietas netiek atbalstītas, jo cilvēki cenšas nostrādāt vienā vietā pēc iespējas ilgāk.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!