Kādus trūkumus norādīt CV?

Visiem labi zināms, ka meklējot jaunu darbu jāsastāda pēc iespējas labāku CV. Pastāv zināmi noteikumi, kas diktē to, kas tieši jānorāda šajā dokumentā, taču dažreiz darbadevējs pats lūdz uzrakstīt kaut kādas pavisam negaidītas lietas. Piemēram, Jūsu trūkumus. No vienas puses, darbadevēju var saprast, viņš vēlas pēc iespējas vairāk uzzināt par savu potenciālo darbinieku, vēlams taisnību. Tomēr darba meklētājs visbiežāk nezina, ko pieņemts norādīt ailē „vājās puses”, bet ko labāk noklusēt. Patiesībā viss ir gaužām vienkārši – Jums savus trūkumus jāpārvērš par priekšrocībām.

Kādus trūkumus norādīt CV

Ko īsti vēlas darbadevējs?

Lūgums CV norādīt savus trūkumus sastopams samērā reti. Parasti darba meklētājam jānorāda savu izglītību, darba pieredzi un īpašības, kas pierāda to, ka tieši viņš ir nepieciešams šim uzņēmumam. Taču dažreiz darbadevējs iet vēl tālāk un vēlas zināt to, kas darba meklētājam varētu traucēt dabūt kādu konkrētu amatu.

Patiesībā šādām prasībām nav nekādas nozīmes. Kāds cilvēks atstās šo aili tukšu, aizbildinoties ar to, ka viņam nav nekādu trūkumu, kas varētu ietekmēt darbaspējas. Kāds cits baidīsies teikt taisnību. Šaubos, vai kādam varētu ienākt prātā aprakstīt to, ka skolas laikos mēdzis iesaistīties kautiņos, vai arī samērā bieži melo sev tuviem cilvēkiem. Jums tas nemaz nav jādara. Darbadevējam nav tiesības pārkāpt ētiskās normas un ielauzties privātajā dzīvē. Tāpēc tad, ja viņš pacentīsies to izdarīt, Jums vajadzētu nopietni padomāt, vai tiešām Jums vajadzīgs tāds priekšnieks.

Tāpēc šādam lūgumam ir tīri formāls raksturs. Mēs iesakām Jums attiekties pret šo jautājumu radoši, proti, pārvērst savus mīnusus par plusiem.

Esiet godīgi

Norādot savus trūkumus CV, Jums jābūt godīgiem vismaz pret sevi. Jums jātiek skaidrībā ar to, kas ir Jūsu plusi, bet kas – mīnusi. Daudzi no Jums teiks, ka viedokļi mēdz būt dažādi, jo vienu un to pašu īpašību var uztvert gan kā pozitīvu, gan arī kā negatīvu īpašību.

Lieta tāda, ka orientēties mums palīdzēs vienkāršas un saprotamas morāles normas, kas pieņemtas jebkurā sabiedrībā. Piemēram, zagšana – tas ir nopietns trūkums, kas tiks nosodīts ikvienā darba vietā. Savukārt viltība dažos gadījumos cilvēkam var nākt tikai par labu. Tāpēc labi padomājiet, kādas īpašības Jums piemīt. Visdrīzāk izrādīsies, ka Jums nav nekādu sevišķu negatīvu īpašību, savukārt vājās puses ir katram no mums.

Tas ļaus Jums droši runāt par saviem trūkumiem, bez tam, Jūs skaidri zināsiet, kas tieši Jums jāpielabo un jāizmaina.

Ko rakstīt

Par saviem trūkumiem CV nāksies rakstīt. Mēs jau tikām skaidrībā, ka pastāv robežas starp darbu un privāto dzīvi, pastāv vājās puses un negatīvās īpašības. Darbadevējs nav Jūsu ārsts, nevis psihoanalītiķis un garīdznieks, kuram Jums jāizsūdz visus savus grēkus.

Ko tādā gadījumā rakstīt? Uzrakstiet to, kam ir vistiešākā saikne ar darbu un netraucēs tā veikšanai. Piemēram, ka Jūs esat darbaholiķe. No vienas puses – tas ir slikti. Bet no otras puses, Jums ir iespēja pieminēt to, ka Jums ļoti patīk strādāt. Bet darbinieki, kas strādā ar pilnu atdevi, vienmēr ir lielā cieņā.

Vai arī uzrakstiet, ka Jūs esat iemācījusies ne tikai samierināties ar savas dvēseles „tumšajām” pusēm, bet arī rūpīgi strādājat pie šo trūkumu novēršanas, tāpēc neviens Jūsu trūkums netraucēs darbā.

Vēl viens lielisks variants – norādiet, ka Jūs, teiksim, esat ļoti prasīga kārtības jautājumos, tāpēc ļoti pastiprinātu uzmanību pievēršat darbam ar papīriem vai failiem.

Pielāgojieties tam amatam, uz kuru pretendējat, improvizējiet un meklējiet optimālu variantu, kas ļaus Jums dot mājienu darbadevējam: jā, es esmu tāda, toties es esmu atklāta un strādāju pie savu trūkumu novēršanas.

Par trūkumiem CV rakstīt ir grūti pat tiem, kas vairakkārt saskārušies ar šādu problēmu. Atbilde jābūt ticamai, savādāk, Jums nenoticēs, vai vēl ļaunāk – domās, ka Jūs kaut ko slēpjat. Tomēr arī pārlieku liela atklātība Jums noteikti nepalīdzēs tikt pie kārotā amata. Esiet viltīga un lieciet lietā savu atjautību. Tad Jūs noteikti pārliecināsiet darbadevēju par to, ka Jūs esat visatbilstošākā pretendente uz kāroto amatu.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!