Kādu apģērbu jāizvēlas darbam birojā?

Šodien lietišķais apģērba stils ir ļoti pieprasīts. Pirmkārt, arvien biežāk sievietes ieņem nopietnus vadošos amatus, kuri prasa ievērot noteiktu dress-kodu. Bez šaubām, arī jebkura nopietna uzņēmuma ierindas darbiniecei šodien jābūt ģērbtai lietišķa stila apģērbā. Otrkārt, lietišķais stils tagad ir modē: šāds stils liecina par Jūsu spēcīgo gribasspēku, tieksmi sasniegt kaut ko vairāk, pārliecību par saviem spēkiem un iespējām. Tai pat laikā sieviete ir romantiska būtne, tāpēc lietišķais stils nedrīkst pilnībā iznīcināt šo jauko iezīmi.

Blūze ar sarkanu ziedu rakstu

Par ko liecina Jūsu kostīms

Mūsdienu lietišķā sieviete – tā nav rupja un nekopta sieviete maisveidīgā kleitā vai vīriešu biksēs. Tā ir mērķtiecīga un par sevi pārliecināta labi audzināta kulturāla būtne, ar takta un mēra sajūtu, kura vienlaicīgi spēj būt gan nopietna, gan stingra, gan arī sava amata lieliska profesionāle. Tieši par to jāliecina Jūsu biroja apģērbam.

Izvēloties sev lietišķu kostīmu, Jūs vispirmām kārtām izvēlaties tēlu un reputāciju, nevis apģērbu – atcerieties to. Tas kā reizi ir tas gadījums, kad Jūs ne tikai sagaidīs, bet arī novērtēs pēc apģērba neatkarīgi no prāta spējām. Nekorekts biroja apģērbs var pārvilkt treknu svītru pāri visām Jūsu profesionālajām prasmēm un pieredzei. Tāpēc apģērba izvēlei jāpieiet ļoti nopietni, jo tas paredzēts biznesa kontaktu izveidei, veiksmīgām pārrunām un darījumu slēgšanai. Pat tad, ja Jūs ikdienā neslēdzat līgumus un nedodaties uz biznesa pārrunām, tomēr vajadzētu sevi pozicionēt kā nopietnu lietišķu sievieti, jo tas palīdzēs labāk „pārdot” savu tēlu. Lai Jūs izdevīgi „nopirktu”, Jums vajadzētu ievērot dažus noteikumus.

Prasības, kādām jāatbilst biroja apģērbam

Nav nekādu oficiālu vai reģistrētu prasību pret biroja apģērbu, kaut gan katra kompānija var noteikt savu iekšējo dress-kodu saviem darbiniekiem. Neskatoties uz to, pastāv savi nerakstīti likumi, kas nosaka pieļaujamās normas. Mēģināsim to izklāstīt vispārīgos vilcienos:

1. Jums jāizskatās tā, lai ar Jums būtu patīkami sarunāties.

2. Jūsu izskatam jāizraisa cieņu no Jūsu kolēģu un oponentu puses.

3. Apģērbam jāatspoguļo Jūsu attieksmi pret darbu, nevis noskaņojumu.

4. Nekas Jūsu apģērbā nedrīkst novērst Jūsu sarunas biedra uzmanību: nedz vīrieti (šeit runa ir par elementāru pieklājību un mēra sajūtu: nekādi dziļi dekoltē vai īsi svārki), nedz arī sievieti (viņai jāklausās to, ko Jūs sakāt, nevis jālūkojas uz zīmējumiem, kas atrodas uz Jūsu nagiem vai arī jāaplūko Jūsu izšūto blūzīti).

5. Kostīms nedrīkst pārāk cieši piegulēt augumam. Taču tas var izcelt dažas Jūsu labākās vietas (protams, ar mēru).

6. Jo augstāks amats, jo lielākas prasības pret apģērbu – tam jābūt ļoti stingram, ieturētam un neuzkrītošam. Pētījumi liecina, ka sievieti-vadītāju, kas demonstrē savu seksīgumu, viņas padotie uzskata par nekompetentu, neatkarīgi no viņas profesionālajām prasmēm.

7. Zīmīgi, ka lietišķām pārrunām vairāk piemēroti būs svārki, nevis bikses.

8. Optimālais biroja svārku garums – līdz celim plus/mīnus daži centimetri.

9. Biroja tērpa krāsu gammā nedrīkst būt vairāk par trijām krāsām un divu veidu rakstiem.

10. Parasti lietišķam apģērbam tiek izvēlētas mierīgi gaišie vai tumšie toņi atkarībā no gadalaika: smilšu, olīvu, pelēka, tumši zila, ķiršu, klasiski melnā vai baltā krāsa. Pieļaujams tievu svītru vai zirnīšu raksts.

11. Savukārt blūze var būt samērā spilgtā tonī.

12. Šorti, kapri un bridži biroja apģērbam nav piemēroti. Tikai svārki un klasiskas garās bikses, kas nosedz apavu papēdi līdz pusei.

13. Liela nozīme ir apaviem. Eksperti rekomendē izvēlēties laiviņkurpes ar nelielu papēdi. Jebkurā gadījumā purngalam jābūt slēgtam.

14. Ja kompānijas iekšējie noteikumi to pieļauj, tad Jūs varat uzlikt platu jostu vai apsiet ap kaklu stilīgu lakatu vai šallīti. Kategoriski aizliegts lietot spilgtu bižutēriju. Aktuālas dārgakmeņu rotas: tievas ķēdītes, ne pārāk lieli un masīvi auskari un gredzeni.

15. Vasarā nav pieļaujami nekādi pludmales varianti! Caurspīdīgus gaisīgus audumus, modeļus ar atkailinātiem pleciem un šķēlumiem pietaupiet atpūtai pludmalē.

Jūsu biroja apģērbam jāatbilst sekojošiem kritērijiem:

• stingrība

• atbildība

• profesionālisms

• kompetence

• taktiskums

• savaldība

• kārtīgums

• nevainojams stils

• praktiskums

• funkcionalitāte

• elegance

• laba gaume

• sievišķība

• skaistums

• izsmalcinātība

Daži padomi saistībā ar biroja apģērba izvēli

1. Jums jāpatīk sev pašai šajā apģērbā. Tikai komforta sajūta un apmierinātība ar savu ārējo izskatu palīdzēs nodrošināt kvalitatīvu pienākumu izpildi. Tas ir ļoti svarīgi.

2. Apģērbam jābūt kvalitatīvam, ērtam un praktiskam: piemēram, Jums jābūt spējīgai ātri iet, pacelt rokas uz augšu vai pietupties bez jebkādām nepatīkamām sekām.

3. Katras lietišķas sievietes garderobē jābūt kostīmam ar biksēm un svārkiem, kleitai ar žaketi (var arī bez žaketes), atbilstošam mētelim, vairākām blūzēm, svārkiem un biksēm.

4. Ļoti efektīvi lietišķā tērpā izskatās kontrastējošas krāsas.

5. Neskatoties uz virkni ierobežojumiem, biroja apģērbam noteikti jābūt modernam neatkarīgi no vecuma – ar to tiek mērīti Jūsu panākumi.

6. Trikotāžas kleita – praktisks un universāls apģērbs. Vēlams būtu iegādāties šādu lietu.

7. Nekad nepērciet apģērbu, kas padara Jūs vecāku. Biroja stils ir universāls. Tas var vienmēr būt jauneklīgs un moderns!

8. Konservatīvisms – tas nav labākais mūsdienu biroja apģērba apzīmējums. Esiet mērena, taču izrādiet savu iniciatīvu.

Lietišķs apģērbs – tā šodien ir vesela industrija. Piedāvājums ir tik plašs un kvalitatīvs, ka nevajadzētu būt nekādām problēmām ar šāda apģērba iegādi.

Esiet nevis vienkārša lietišķa sieviete, bet īsta lēdija. Biznesa lēdija!

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!