Kādas slimības ārstē dejošana?

Pat tad, ja Jūs ļoti nogurstat darbā, un Jums šķiet, ka Jums nav laika „visādām” dejām, tad pamēģiniet apmeklēt deju nodarbības vismaz vienu reizi.

Senie indieši teica: „Deja – tā ir dzīve”. Pilnīgi pareizi, jo deja kā nekas cits spēj piepildīt Jūs ar dzīvības enerģiju un ienest jaunas un spilgtas krāsas.

Kādas Slimības Ārstē Dejas

Dejas vakariņās, dejas pusdienās

Dejošana jau sen ir atzīta par labām zālēm. Jo tas ne tikai uzlabo garastāvokli, bet arī ārstē nopietnas slimības.

Dejošanas laikā tiek noņemta ne tikai muskuļu spriedze – noskaidrojas apziņa, uzlabojas emocionālais stāvoklis un intelektuālās spējas. Jo sevišķi nepieciešamas dejas ir tiem, kas pieraduši uzkrāt sevī negatīvās emocijas un nespēj ar no tām šķirties bez riska apkārtējiem. Vēl dejošana palīdz uzveikt depresiju un paskatīties uz dzīvi ar jaunām acīm.

Sirds išēmiskās slimības saslimšanas riska samazināšanās, vielmaiņas un imunitātes normalizēšanās, kaulu nostiprināšanās, osteoporozes un lūzumu riska samazināšanās, atbrīvošanās no bronhītiem un pat astmas ārstēšanas atvieglošana, stājas, grācijas un gaitas uzlabošanās, slaids un lokans augums – tā ir tikai neliela daļa pozitīvo lietu, ko sniedz dejošana.

Nekad nav par vēlu sākt dejot. Dejošanai nav praktiski nekādu pretindikāciju – Jums tikai jāpiemeklē to dejas veidu, kas būs piemērots tieši Jums. Bet tad, ja Jūs slimojat ar kādām hroniskām slimībām, tad pirms nodarbību sākuma Jums noteikti jāpakonsultējas ar ārstu un dejošanas nodarbību treneri, lai noteiktu Jums vispiemērotāko fizisko slodzi.

Salsa, valsis, fokstrots…

Pastāv neskaitāmas dejošanas skolas. Jūs varat izvēlēties sev to deju, kas būs Jums piemērota temperamenta ziņā, tad būs vislielākais labums. Vēl var izvēlēties deju atkarībā no terapeitiskajiem mērķiem.

Latino stils šodien ir superpopulārs. Mamba, rumba, ča-ča-ča, salsa – šīs aizraujošās dejas vienā acumirklī padarīs Jūs par jebkuras ballītes karalieni. No šī brīža Jūs varat aizmirst problēmas ar pretējo dzimumu! Bez tam, nodarbošanās ar Latīņamerikas dejām ļoti pozitīvi ietekmēs Jūsu figūru. Šo kustību īpatnība ir tāda, ka dejošanas laikā galvenokārt tiek nodarbināts viduklis un gurni. Rezultātā – lieliska gurnu muskuļu trenēšana, asinsrites uzlabošana mazā iegurņa orgānos, ginekoloģisko un seksuālo slimību profilakse. Latīņamerikas dejas palīdz uzveikt depresiju, kā arī tā ir lieliska mugurkaula slimību profilakse.

Flamenko lieliski piemērots osteohondrozes ārstēšanai. Nodarbību laikā lielākā uzmanība tiek veltīta pareizai korpusa stājai. Tas lieliski nostiprina muguras muskuļus, palīdz izveidot karalisku stāju, atver krūtis un plecu daļu.

Arābu dejas var nosaukt par vissatraucošākajām un visveselīgākajām dejām. Vēderdejas ir pievilcīgas ne tikai ar savu smalko erotikas pieskaņu. Jutekliskās kustības liek īpašā veidā strādāt visdziļākajiem vēdera muskuļiem un diafragmai. Dejošanas laikā notiek viegla iekšējo orgānu masāža, tiek stimulēta zarnu trakta darbība. Vēderdejas – tā ir lieliska ginekoloģisko slimību profilakse. Tiek nodarbināti visi mugurkaula nodalījumi, kas padara ķermeni neticami elastīgu un plastisku. Bet tas vēl nav viss – nodarbošanās ar Austrumu dejām ļauj sajust sevišķi spēcīgus orgasmus pat tām sievietēm, kuras pieradušas sevi saukt par frigidām.

Indiešu dejas – tām raksturīgs ne tikai labs psihoterapeitiskais efekts. Tās palīdz cilvēkiem, kas slimo ar diabētu, hipertoniju, dažādām artrīta formām, kā arī ārstē arteriālo hipertoniju.

Ķeltu dejas palīdz lieliski uzveikt skoliozi un lordozi, izlīdzina kāju formu. Skaidras, spēcīgas kāju kustības un nepieciešamība turēt muguru taisnu un nekustīgu, nodarbina praktiski visus muskuļus. Labi nostiprinās kāju ikri un gurni, tiek trenēta sirds un asinsvadu, kā arī elpošans sistēma.

Fokstrots aizkavē Alcgeimera slimības parādīšanos. To apstiprina amerikāņu pētnieku rezultāti. Jo sevišķi ieteicams nodarboties ar šo deju padzīvojuša vecuma cilvēkiem.

Valsis – vismaigākā un romantiskākā deja. Šī deja nostiprina nervu sistēmu, labvēlīgi ietekmē smadzeņu darbību, trenē vestibulāro aparātu, kā arī rada dziļas harmonijas un apmierinātības sajūtu.

Būt laimīgam un veselam cilvēkam – tas ir viegli, tāpēc Jums tikai atliek izvēlēties sev vispiemērotāko deju.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!