Kādas dāvanas pieņemt dāvināt Ziemassvētkos dažādās valstīs

Ziemassvētku dāvanas – tas ir prieks un laime visiem normāliem cilvēkiem un īstas galvassāpes mārketinga un reklāmas menedžeriem, vai vienkārši sekretārēm vai arī jebkuram citam, kuru nozīmēja par atbildīgo. Starp citu, no visas sirds iesakām dāvanu iegādi neatlikt uz pēdējo brīdi, jo tad veikalos valdīs īsta burzma, kā arī lielākā daļa dāvanu jau būs izpirktas.

Kādas Dāvanas Pieņemt Dāvināt Ziemassvētkos Dažādās Valstīs

Jo sevišķi daudzas rūpes rodas tad, ja Jūsu uzņēmuma ir daudzi ārvalstu partneri. Pirmkārt, daudzās valstīs atzīmē katoļu Ziemassvētkus (24. decembris), dažās – Jauno gadu, bet vēl dažās – Pareizticīgos Ziemassvētkus (7. janvāris). Bet ir tādas valstis, kur svin visus iepriekš minētos svētkus. Tāpēc Jums rūpīgi jāseko līdzi tam, kādā datumā jāapsveic savus ārvalstu partnerus. Bez šaubām, katrai valstij ir savas tradīcijas, tāpēc ieteicams dāvināt dāvanas saskaņā ar šīs valsts tradīcijām.

Vispirms neaizmirsīsim to, ka dāvanai obligāti jāpieliek klāt apsveikumu kartiņu. Protams, Jūs varat iegādāties apsveikumu kartiņas veikalos, bet labāk izstrādāt savu dizainu un uzrakstīt apsveikumus savu sadarbības partneru dzimtajā valodā.

Pie dāvanas vēlams pievienot korporatīvos suvenīrus, vēlams, lai tie būtu oriģināli un interesanti. Ja plānojat saviem ārvalstu partneriem dāvināt plānotājus, kalendārus, piezīmju blociņus, tad pievērsiet uzmanību tam, lai visi uzraksti nebūtu latviešu valodā, bet, kā minimums, angļu valodā. Protams, vislabāk būtu pasūtīt to visu ar uzrakstiem savu sadarbības partneru dzimtajā valodā. Pat tad, ja Jūs neplānojat dāvināt suvenīrus, tad parūpējieties par korporatīvo iepakojumu: lentītes, kārbiņas, pušķīši, dāvanu maisiņi, dāvanu papīrs ar uzņēmuma logotipu. Starp citu, tas nav nemaz tik dārgi, toties tas radīs labu priekšstatu par Jūsu uzņēmumu.

Bet tagad pievērsīsimies pašām dāvanām. Mūsdienās Ziemassvētku dāvināšanas tradīcijas lielākoties visās valstīs ir vienādas, tomēr sastopamas arī pavisam unikālas un amizantas tradīcijas.

Lielbritānijā pret Ziemassvētku dāvanu dāvināšanu izturas ļoti birokrātiski: vietējie bērni raksta vēstules Father Christmas un iemet tās kamīna caurulē, caur kuru, kā viņi uzskata, ar „brīnumpasta palīdzību” tās nokļūst pie Ziemassvētku vecīša. Tāpēc nebrīnieties, ja Jums pasūtīs Ziemassvētku dāvanu, kā arī Jums var rudenī pavaicāt to, kādu dāvanu vēlaties saņemt. Starp citu, pieņemts dāvināt dāvanas vienādā vērtībā, pie kam bieži vien tas ir kaut kas pragmatisks. Ja Jūs nezināt, ko uzdāvināt angļiem, tad aizsūtiet viņiem skaistu Ziemassvētku apsveikumu kartiņu, viņiem tās ļoti patīk.

Skotiem ir lieliska Jaungada nakts tradīcija – „pirmā kāja” („First Foot”). Naktī no 31. decembra uz 1. janvāri visi skoti apmeklē savus draugus, ņemot līdzi pašceptus pīrāgus, vīnu un … ogļu gabaliņu. Pēc tam, saskaņā ar ticējumu, draugi visu nākamo gadu būs nodrošināti ar pārtiku, dzērieniem un siltumu. Bet kurš pirmais pēc pusnakts pārkāps pāri mājas slieksnim („pirmā kāja”!), tas visu gadu būs šeit visgaidītākais viesis. Tiek uzskatīts par labu zīmi, ja „pirmās kājas” īpašnieks rudmatis vai rudmate.

Francijā sievietēm Ziemassvētku dāvanas jādāvina ļoti uzmanīgi, jo precētām sievietēm var dāvināt tikai apsveikumu kartiņas, ziedus un saldumus. Maržas, apģērbu, rotas, kosmētiku un vēl daudzas citas lietas var dāvināt tikai vīrs, savukārt tad, ja sieviete pieņem šādu dāvanu no kāda cita vīrieša, piemēram, darījumu partnera, tad tas jau iet ārpus pieklājības robežām.

Igaunijā, Skotijā un Austrijā pastāv uzskats, ka tos, kuri satiks uz ielas skursteņslauķi, gaida laime. Tāpēc viņu bieži vien Ziemassvētkos viens otram dāvina keramiskus un porcelāna skursteņslauķu figūriņas. Savukārt Austrijas un Dienvidu Vācijas iedzīvotāji nezināmu iemeslu dēļ iecienījuši dāvināt viens otram stikla vai porcelāna sivēnu figūriņas! Pie kam, ne tikai Cūkas gadā…

Zviedrijā Ziemassvētkos pieņemts dāvināt viens otram paštaisītas sveces, šī tradīcija vēl saglabājusies no tiem laikiem, kad nebija elektrības, tāpēc ziemā, kad ātri palika tumšs, mājokļus izgaismoja ar svecēm. Pēc zviedru domām, šādu sveču gaisma simbolizē prieku un viesmīlību, draudzību, labu garastāvokli.

Savukārt nacionālā dāvana Dānijā – tā ir maza rotaļu eglīte, zem kuras sēž trollis, kurš tiek uzskatīts par koka dvēseli.

Vispopulārākā tradīcija Itālijā – Vecgada vakarā mest ārā pa logiem visas vecās mēbeles. Vēl viena sena šīs valsts tradīcija – Ziemassvētkos pieņemts viens otram dāvināt apakšveļu sarkanā krāsā. Šī tradīcija saistīta ar to, ka sarkanā krāsa itāļiem tiek uzskatīta par atjaunošanās simbolu.

Grieķijā pieņemts dāvināt viens otram alkoholu: šampanieti, vīnu, kā arī… jaunu kāršu komplektu.

Arī Spānijā Vecgada vakarā pieņemts dāvināt grozu ar šampanieti un Nugu. Savukārt tieši pusnaktī ikviens spānis cenšas apēst 12 vīnogas un uzdzert pa virsu vīna vai šampanieša glāzi, tai pat laikā ievēloties kādu vēlēšanos. Pastāv uzskats, ka tad, ja šis noteikums tiks izpildīts, tad vēlēšanās piepildīsies.

Japānā ļoti populārs Jaungada suvenīrs – tās ir atklātnītes ar nākamā gada dzīvnieka attēlu. Vēl tiek dāvināta īpaša Jaungada lelle – daruma (tradicionāli to izgatavo no koka), kura nesīs laimi Jaunajā Gadā. Vēl ir tādas nacionālās dāvanas, kā, piemēram, takara-bune – kuģītis ar rīsiem un uz klāja sēdošiem dieviem, kas simbolizē labklājību un veiksmi, un hamajumi – bultas ar baltām spalvām, kas dzen prom ļaunos garus.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!