Kad tievēšana kaitē veselībai

Nepārtraukti mēģinot notievēt, izmēģinot vienu diētu pēc otras, mēs, sievietes bieži vien krītam izmisumā. Mēs apvainojamies uz sevi, tuviniekiem, kuri tā vietā, lai Jūs atbalstītu, smejas par Jums, dusmojamies uz apkārtējiem, kuriem patīk spriedelēt par to, ka apaļīgiem cilvēkiem ir vājš raksturs, tāpēc mēs esam gatavas uz visneprātīgākajām lietām. Jo mēs tik ļoti kārojam iegūt vēlamo rezultātu, lai pēc tam visiem paliktu „mute vaļā”. Mēs gribam visiem pierādīt, ka mēs pašas spējam mainīt savu dzīvi. Par jebkuru cenu. Tomēr Jums vajadzētu ņemt vērā to, ka pastāv tādi tievēšanas veidi, kas var ļoti kaitēt Jūsu veselībai.

Kad tievēšana kaitē veselībai

Caurejas līdzekļi

Par vienu no visekstremālākajiem un bīstamākajiem tievēšanas līdzekļiem, ar kuru palīdzību sievietes cenšas notievēt, uzskatāmi caurejas līdzekļi. Tas ir tik vienkārši, ēd, ko vien vēlies, pēc tam iedzer tableti un mierīgi gaidi, kad ēdiens tiks izvadīts no Jūsu organisma dabiskā veidā. Tikai šajā gadījumā Jums jāplāno savu dienu tā, lai Jums vienmēr pa rokai būtu tualete.

Blakusparādības. Patiesībā, tas nav tik vienkārši. Ja Jūs lietosiet caurejas līdzekļus ļoti retos gadījumos, tad tie nekaitēs Jūsu organismam. Savukārt tad, ja Jūs tos lietosiet regulāri, tad tas nodarīs tikai ļaunumu organismam.

Caurejas līdzeklis, bez šaubām, izvadīs no Jūsu organisma visu, ko Jūs apēdāt, bet nesadalīs taukus un nepalīdzēs iztērēt kalorijas. Bez tam, Jūs pazaudēsiet daudz šķidruma, bet tas var izraisīt organisma atūdeņošanos. Ja Jūs regulāri lietosiet caurejas līdzekļus, tad tas var izraisīt resnās zarnas vēzi. Nemaz nerunājot par to, ka tas ir taisnais ceļš uz tādām slimībām kā bulīmija un anoreksija.

Klizma

Daudzas sievietes baidās lietot caurejas līdzekļus, tāpēc viņas rīkojas pavisam savādāk – skalo vēderu ar klizmas palīdzību. Visbiežāk viņas to dara vakarā, pēc vakariņām. Jo visiem labi zināms, ka dienā atteikties no ēdiena ir daudz vieglāk, bet vakarā bieži vien pavājinās gribasspēks, tāpēc tiek apēsts viss, kas trāpās pa rokai. Tad tiek veikta klizma. Rezultātā sanāk tā, ka organismā iekļūst tik maz kaloriju, ka gribot negribot nākas tērēt krājumus.

Blakusparādības. Šis veids nav mazāk bīstams par iepriekšējo. Regulāri pārēdoties un pēc tam taisot klizmu, Jūs zaudējat sāta sajūtu, proti, pēc kaut kāda laika Jūs vairs nejūtat, vai esat izsalkusi vai paēdusi, tāpēc Jūs sākat ēst pieraduma dēļ un daudz lielākos daudzumos, nekā tas Jums nepieciešams. Bez tam, tādā veidā Jūs varat tikt pie kuņģa čūlas, organisma atūdeņošanās, kā arī Jums var parādīties sirds aritmija. Vēl Jūs varat pazaudēt zobus, jo tiek bojāta zobu emalja.

Badošanās

Visizplatītākais komentārs internetā saistībā ar tievēšanu – „Vajag mazāk ēst!”. Daži cilvēki to uztver burtiski un atsakās no ēdiena. Badojas, kamēr pietiek spēka, pēc tam „noraujas”, un tad atkal badojas. Un tā līdz bezgalībai.

Blakusparādības. Tikai retā no mums zina, ka badošanās laikā mēs zaudējam nevis taukus, bet muskuļus. Badošanās rezultātā var iegūt ne tikai slaidu augumu, bet arī muskuļu atrofiju, vielmaiņas traucējumus, kā arī Jūs varat pazaudēt sāta sajūtu (līdzīgi kā klizmas gadījumā, Jūs pārstājat atšķirt izsalkumu no sāta sajūtas, tāpēc gribēsiet ēst visu laiku). Vēl Jūs riskējat tikt pie kuņģa čūlas. Ņemiet vērā, ka bezgalīgi badoties nav iespējams, psihe nespēj izturēt tādu slodzi, tāpēc kādā jaukā brīdī Jūs sāksiet ēst visu, kas nav pienaglots ar naglām, kā rezultātā Jūs kosmiskā ātrumā pieņemsieties svarā. Bet tas taču nav tas, ko Jūs vēlaties?

Pārtikas piedevas jeb tievēšanas tabletes

Kura gan sieviete nesapņo par brīnumainām tabletēm? Iedzēri tādu tableti un tievē bez jebkādiem ierobežojumiem un sportošanas. Tāpēc daudzas dāmas iet uz un pērk visas tievēšanas tabletes pēc kārtas.

Blakusparādības. Labākajā gadījumā šīs brīnumainās tabletes nenodarīs Jums neko ļaunu, jo ne velti instrukcijā rakstīts, ka dienā drīkst uzņemt ne vairāk kā 700—1000 kcal. Tas nozīmē, ka Jūs tievēsiet nevis pateicoties preparātam, bet vienkārši tāpēc, ka sāksiet mazāk ēst. Daudz sliktāk ir tad, ja pēc „brīnumaino” tablešu lietošanas, Jums sāk krist ārā zobi, lūzt nagi, izkrist mati, bet seja iegūts dzeltenīgu toni. Taukus dedzinošās tabletes traucē tauku apmaiņu, proti, tā vietā, lai sadedzinātu taukus, organisms sāk veidot tā krājumus. Bez tam, absolūti visas tievēšanas tabletes bojā Jūsu aknas!

Liposakcija

Mūsdienās pastāv iespēja ātri un radikāli tikt vaļā no liekajiem kilogramiem ar ķirurģiskās iejaukšanās palīdzību. Šeit var pieskaitīt liposakciju vai kuņģa samazināšanas operācijas.

Blakusparādības. Jebkura operatīvā iejaukšanās organismā bez sevišķas nepieciešamības vienmēr nodara lielāku kaitējumu, nekā labumu. Jo narkoze vien rada lielu slodzi uz sirds asinsvadu sistēmu, bet kur vēl rētas, zilumi, pēcoperācijas rehabilitācijas periods. Ja Jums nav elastīga āda, tad pēc liposakcijas tā var nepatīkami nokarāties vai veidot ieloces. Protams, tajās vietās, kur tauki tika likvidēti ar liposakcijas palīdzību, tie vairs neveidosies, ja vien procedūra tika veikta pareizi (starp citu, to neviens negarantē). Bet vai Jūsu ēšanas ieradumi būs mainījušies? Tas nozīmē, ka tauki veidosies tik pat ātri kā iepriekš, tikai tagad tie uzkrāsies citās vietās, kas deformēs un vienkārši izkropļos Jūsu figūru.

Savukārt, runājot par kuņģa samazināšanas operāciju, tad šeit bez uztura izmaiņām noteikti neiztikt, jo pretējā gadījumā Jums būs ļoti lielas problēmas ar kuņģi.

Un vēl, ātra notievēšana bez sportošanas un pienācīgas ādas kopšanas, protams, padarīs Jūs vizuāli slaidāku, bet ne skaistāku. Ļengani muskuļi, izliekta mugura (nav nekāds noslēpums, ka daudziem lieko kilogramu dēļ pasliktinās stāja), atkarājusies āda, kas pārklāta ar pūtītēm, nesvaiga elpa. Tāpēc saistībā ar tievēšanu būs ļoti piemērots sakāmvārds „lēnāk brauksi – tālāk tiksi”. Dietologi nepārstāj atkārtot, ka par normālu tievēšanu uzskatāma tāda, ja Jūs mēneša laikā zaudējat 2-2,5 kg. Tāpēc nesteidzieties ātri notievēt, bet ievērojot mērenu diētu, veselīgi ēdot un nodarbojoties ar sportu, Jūs zaudēsiet liekos kilogramus, nekaitējot savai veselībai.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!