Kā veikt anticelulīta masāžu mājas apstākļos?

To, kas ir celulīts zina gandrīz katra sieviete. Bēdīgi slavenā „apelsīna miziņa” – tas ir ādas sastāvā esošo taukaudu izmaiņu rezultāts. Kādi tik līdzekļi nav radīti, lai cīnītos ar celulītu! Tās ir gan visdažādākās diētas, gan īpaši krēmi, gan arī speciālas jostas. Neskatoties uz to, par vienu no visefektīvākajām lietām uzskatāma masāža. Šī iemesla dēļ papētīsim šo tēmu plašāk.

Kā veikt anticelulīta masāžu mājas apstākļos

Kā rodas celulīts?

Visbiežāk celulīts veidojas uz gurniem, roku augšējā daļā, uz sēžas. Šajos apgabalos, šķidruma cirkulācijas traucējumu rezultātā uz gurniem, roku augšējās daļas, kā arī uz sēžas uzkrājušies tauku atlikumi netiek savlaicīgi izvadīti no organisma. Tauku nogulsnējumi kalpo par šķidruma cirkulācijas traucējumu cēloni audos. Tā rezultātā rodas sava veida apburtais loks, kuru pārraut ir ļoti grūti.

Starp citu, celulīts – tas ir ne tikai kosmētiskas dabas trūkums, bet tas traucē normālu šūnu apgādāšanu ar asinīm. Pataustot ādu uz gurniem vai citās ķermeņa daļās, kur izveidojies celulīts, Jūs pamanīsiet to, ka šajos apgabalos āda ir aukstāka. Kāpēc? Tāpēc, ka nepietiekami intensīva asinsrite nozīmē nepietiekamu šūnu apgādāšanu ar skābekli un dažādām barojošām vielām.

Kas notiek anticelulīta masāžas laikā?

„Problēmzonu” ierīvēšana un izmīcīšana – tā nav tikai patīkama muskuļu iesildīšana. Masāžas laikā roku mehāniskās iedarbības rezultātā zemādas tauku slāņos tauki tiek pakāpeniski sadalīti un izvadīti. Šūnas it kā atdzimst no jauna, uzlabojas vielmaiņa, kā rezultātā āda kļūst tvirtāka.

Cīņā pret celulītu var izmantot parasto klasisko masāžu vai pašmasāžu. Tomēr speciālo metožu pielietošana dod daudz ievērojamāku rezultātu. Pastāv divas metodikas – anticelulīta masāža ar īpašās birstes palīdzību un medus masāža. Gan vienu, gan arī otru lietu katra no Jums var veikt pati mājas apstākļos.

Anticelulīta masāža, izmantojot īpašu birsti

Vispirms iegādājieties veikalā masāžas birsti. Svarīgi, lai šīs birstes sari būtu dabīgi, bet kāts – ērts un garš. Izvēloties saru cietības pakāpi, orientējieties pēc savām izjūtām. Jūs varat sākt ar daudz maigākiem sariem, bet pēc tam, kad āda būs pieradusi, pāriet uz cietākiem sariem. Noteikti laiku pa laikam nomazgājiet birsti ar ziepēm, bet pēc tam kārtīgi izžāvējiet to saulē vai radiatoru tuvumā.

Lai izvairītos no ādas izstiepšanas, mēs rekomendējam neveikt anticelulīta masāžu uzreiz pēc vannas vai dušas, jo tad Jūsu āda ir mitra. Masāžu jāveic ar sausu birsti un tikai uz sausas ādas.

Iekārtojieties ērtāk, nolieciet vienu kāju augstāk par otru. Kā paliktni varat izmantot ķeblīti, vannas vai dīvāna malu. Tagad sāciet masēt kāju pēdas no pirkstiem līdz papēžiem, pakāpeniski virzoties uz augšu līdz gurniem. Veiciet apļveida kustības ar birsti. Tikai neaizmirstiet celulīta bojātos apgabalus apstrādāt vairākas reizes!

Kad būsiet beigusi masēt kājas, tad ķerieties klāt ķermeņa augšējai daļai. Pareizi roku anticelulīta masāžu jāveic virzoties virzienā no plaukstām līdz padusēm, bet nekādā gadījumā ne otrādi. Plecus un muguru sāciet masēt no vidukļa, pārvietojoties virzienā uz vēderu. Vēdera priekšējo daļu masējiet ar apļveida kustībām.

Visa procedūra aizņems apmēram 3 līdz 5 minūtes. Tikai pārlieku neaizraujieties! Pārlieku intensīva un ilgstoša masāža ar birsti var novest pie spēcīga apsārtuma un pat atsevišķu ādas apgabalu iekaisumiem. Izturieties saudzīgi pret savu ādu un nekavējoties pārejiet pie citu apgabalu masēšanas, ja parādās viegls ādas apsārtums. Tomēr būtu labāk atteikties no anticelulīta masāžas ar birsti, ja uz ādas problēmzonās ir kādi bojājumi (zilumi, nesadzijušas rētas un skrambiņas).

Medus anticelulīta masāža

Pēc medus masāžas kursa beigām ne tikai mazināsies celulīts, bet arī uzlabosies vispārējais ādas stāvoklis: āda kļūst maiga un zīdaina, gluži kā mazam bērnam.

Lai medus masāžas rezultāts kļūtu pamanāms, to jāveic 15 reizes. Pie kam, šo procedūru nedrīkst veikt katru dienu, bet ar vienas dienas pārtraukumiem starp seansiem.

Lai veiktu medus masāžu, Jums būs nepieciešams dabīgais medus – liepziedu, ziedputekšņu, griķu. Vienvārdsakot, derēs jebkurš medus, galvenais, lai tas būtu dabīgs bez jebkādiem papildus komponentiem. Bez tam, masāžai nebūs piemērots ilgi stāvējis medus.

Lai masētu gurnus un sēžu, pietiks ar 2 tējkarotēm medus. Ja Jūs vēlaties pārvērst anticelulīta masāžu par daudz patīkamāku procedūru, tad varat pievienot nedaudz ēteriskās eļļas (citronu, eikaliptu, greipfrūtu vai jebkuru citu eļļu). Ēterisko eļļu jāpievieno sekojošās proporcijās: 5 pilītes eļļas uz 1 tējkaroti medus. Protams, Jūs varat veidot jebkādus citus maisījumus jebkurās proporcijās, galvenais, ievērojiet vienu noteikumu: vispirms sajauciet eļļas, bet pēc tam iegūtajam maisījumam pievienojiet medu. Lai sasniegtu maksimālu efektu, izmantojiet visu iepriekš sagatavoto maisījumu, neatstājot to ledusskapī līdz nākamajai reizei.

Anticelulīta medus masāžas tehnika ir ļoti vienkārša. Uzlejiet medu uz plaukstām un sāciet plaukšķināt sevi pa vietām, kur ir izveidojies celulīts. Tā rezultātā daļa medus tiek uzklāta uz ķermeņa, bet pārējais medus paliek uz rokām. Pēc dažām minūtēm medus iesūksies ādā, un plaukstas sāks tai pielipt. Turpiniet veikt plaukšķinošas kustības, pakāpeniski palielinot spēku – piespiediet uz dažām sekundēm plaukstu pie ādas un pēc tam strauji atraujiet. Pirmajā brīdī šāda procedūra varētu šķist īstas mocības, bet skaistums prasa upurus. Tikai neuztraucieties, Jūsu āda pie tā pieradīs jau pēc dažiem seansiem.

Pēc piecām minūtēm Jūs pamanīsiet to, kā masējamā apgabalā no ādas porām sāks izdalīties balta masa, kuru tautā dēvē par šlakiem. Kad šīs masas lielākā daļa būs pielipusi pie plaukstām, tad nomazgājiet rokas ar ziepēm un turpiniet plaukšķināšanu-piespiešanu tik ilgi, kamēr nebeigsies izdalījumi.

Pēc masāžas beigām ieejiet siltā dušā: nomazgājiet no sevis visu medu un pie viena papildus tonizējiet ādu. Nebaidieties, ja Jūs ieraudzīsiet zilumus – tie pazudīs. Obligāti iesmērējiet ādu ar mitrinošu losjonu vai krēmu. Viss! Maiga, mīksta, samtaina āda, kā arī nebeidzama tīrības un viegluma sajūta visā ķermenī noteikti apbalvos Jūs par pārciestajām mocībām.

Ir viena lieta, kuru vajadzētu ņemt vērā pirms medus masāžas veikšanas: medus un ēteriskās vielas ir spēcīgi alergēni, tāpēc cilvēkiem ar alerģiju jābūt ļoti piesardzīgiem. Tāpēc, pirms ķermeņa iesmērēšanas ar medu, pārbaudiet reakciju uz nelielas ādas daļas – šim nolūkam ideāli piemērota būs ādā apakšdelma iekšpusē. Ja parādās ādas apsārtums, ieausums, nieze – tas nozīmē, ka cīņai ar celulītu Jums tomēr vajadzēs izvēlēties kādu citu līdzekli.

Galvenais noteikums – nepārcentieties! Neviens anticelulīta līdzeklis nespēj uzveikt „apelsīna miziņu” vienā piegājienā. Vēl jo vairāk, straujas organisma stāvokļa izmaiņas nevienam nenāks par labu.

Visas šīs procedūras var veikt mājas apstākļos ne tikai celulīta mazināšanai, bet arī ādas stāvokļa uzlabošanai.

Jums atliek tikai pamēģināt un Jūs sapratīsiet, cik viss ir vienkārši un efektīvi!

< Iepriek??jais raksts
Kam domāti masāžas riņķi?
Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!