Kā vairot savas izredzes tikt pie darba krīzes laikā?

Arvien vairāk cilvēku pauž viedokli, ka krīze nav nekas cits, kā vien neizmantotas iespējas. Vai tā tas ir? Vai arī šis uzskats pamatojas dziļā izmisumā un nespējā rast izeju no radušās situācijas? Paraudzīsimies uz iespējām, kādas pastāv darba tirgū un kas varētu palīdzēt ne vienam vien bez darba palikušajam.

Kā vairot savas izredzes tikt pie darba krīzes laikā

Mērķa uzņēmumu apmeklēšana

Pieņemsim, ka mani interesē darbs loģistikā, taču, vairākus mēnešus sekojot līdzi aktuālajiem darba sludinājumiem, neesmu redzējis nevienu vakanci mani interesējošā sfērā. Viens no ceļiem ir turpināt gaidīt un cerēt, ka kādu dienu tomēr saule iespīdēs arī manā sētā un tomēr parādīsies kāda vakance loģistikas nozares uzņēmumos. Taču tas var nenotikt ne šomēnes, ne nākammēnes, ne varbūt šogad vispār. Tāpēc ir otrs ceļš – ja kalns nenāk pie Muhameda, Muhameds var aiziet pie kalna. Tātad es varu pārdomāt, kuri ir tie uzņēmumi, kuru labā labprāt strādātu, un, iepriekš sagatavojot savu CV un motivācijas vēstuli, doties uz šiem uzņēmumiem un censties pārliecināt, ka esmu tieši tas darbinieks, kurš viņiem jau ilgu laiku ir pietrūcis. Šajā gadījumā lieti noderēs spēja argumentēt un atklāti paust savu motivāciju, taču pieredze rāda, ka tieši šādā veidā tiek aizpildītas vairākas vakances, kas pat nav bijušas izsludinātas.

Seko līdzi notiekošajam mērķa nozarē un uzņēmumos

Gadījumā, ja dūšas nepietiek, lai dotos pie iekārotā darba devēja un pārliecinātu par savu piemērotību darbam tajā, seko līdzi tam, kādus karjeras pasākumus rīko pats uzņēmums vai kādos pasākumos tas tuvākajā laikā plāno piedalīties. Ir uzņēmumi, kuri labprāt uzņem pie sevis potenciālos darba meklētājus t.s. atvērto durvju dienās, citi savukārt ņem dalību karjeras un darba izstādēs un dažādu augstskolu rīkotajās karjeras dienās. Tā ir lieliska iespēja uzzināt par uzņēmumu plāniem darbinieku piesaistes jomā, kā arī iepazīt tuvāk potenciālo darba devēju.

Regulāra aktuālo vakanču caurskatīšana

Tas, protams, paņem laiku. Taču bez tā neiztikt, ja patiešām vēlies iegūt darbu. Lai ietaupītu laiku, ko veltīt aktīvai darba meklēšanai, izmanto kādu no interneta resursiem, kas atlasa atbilstošās vakances Tavā vietā, piemēram, Jobnetwork.lv. Laiks, ko pavadīsi, ievadot CV šāda veida sistēmā, atmaksāsies vairakkārt, jo turpmāk vairs nebūs jācaurskata neskaitāmi darba piedāvājumi, meklējot sev atbilstošāko. Atliks vien reizi vai divas nedēļā apmeklēt savu profilu un pārbaudīt atlasītās vakances, izvēloties tās, uz kurām pieteikties. Tā neviļus radīsies laiks arī citām aktivitātēm – piemēram, tām, kuras aprakstītas turpmāk.

Paziņu un draugu aptaujāšana

Dažkārt skaļi domāt nemaz nav tik slikti. Nesūdzies, bet dari zināmu saviem draugiem un paziņām, ka aktīvi meklē darbu un ko tieši vēlētos darīt savā nākamajā darba vietā. Tava pilsēta un Latvija kopumā ir ļoti maza un cilvēki cits citu pazīst, veidojot neredzamu kontaktu tīklu, kas, pavisam negaidot, var Tevi pietuvināt Tavam sapņu darbam. Atceries vien to, ka svarīgi ir nesūkstīties par grūto dzīvi un ieilgušo bezdarbu, bet gan paust savu apņemšanos un gatavību strādāt – jo cilvēkiem patīk pozitīvi noskaņoti sarunu biedri un tieši tādus viņi labprāt iesaka citiem kā labus potenciālos darbiniekus.

Aktīva dalība sociālajos tīklos

Lai arī sociālo tīklu jēdziens bieži saistās ar brīvā laika pavadīšanas iespējām un neformāliem kontaktiem ar seniem draugiem, pastāv arī profesionālajā darbībā iecienīti sociālie tīkli, kā, piemēram, LinkedIn. Tos aktīvi caurskata arī personāla atlases kompānijas un potenciālie darba devēji – īpaši, ja runa ir par grūti aizpildāmām vakancēm, kā, piemēram, dažādiem tehnisko specialitāšu pārstāvjiem. Izveido savu profilu kādā no šiem sociālajiem tīkliem, apraksti savu profesionālo pieredzi un specializāciju, kā arī neaizmirsti norādīt, ka esi ieinteresēts darba piedāvājumu izskatīšanā.

Un, pats galvenais, atceries, ka zaudē tikai tas, kurš pārāk ātri padodas. Turpini meklēt un Tev noteikti izdosies!

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!