Kā uzvesties biogrāfiskās darba intervijas laikā?

Iedomājieties, ka darba intervijas personāla menedžeris sagaida Jūs ar frāzi: “Pastāstiet kaut ko par sevi”. Jūs domājat, ka viņiem nepietika laika iepazīties ar Jūsu CV? Protams, ka viņiem bija pietiekami daudz laika. Jautājumi, kuri saistīti ar Jūsu iepriekšējo darba pieredzi un CV norādīto informāciju nozīmē to, ka Jūs esat ieradusies uz biogrāfisko darba interviju. Kas tā tāda ir un kā tādas intervijas laikā uzvesties? Tūlīt mēģināsim tikt skaidrībā.

Kā uzvesties

Standarta biogrāfiskās darba intervijas laikā Jums būs jāatbild uz virkni jautājumiem, kuru mērķis – noskaidrot CV norādītās informācijas patiesības pakāpi un iegūt precīzu informāciju par Jūsu izglītību, darba pieredzi un kompetenci.

Tāpēc šajā gadījuma ļoti svarīgi ir precīzi un loģiski pastāstīt par sevi un savu profesionālo darbību.

Biogrāfiskai intervijai ir sekojoša loģika: jo cilvēks ieņem augstāku amatu, jo lielāka nozīme ir personiskajām īpašībām, motivācijai un garīgām vērtībām. Tāpēc bieži vien uz šādu interviju nokļūst speciālisti, kuri pretendē uz vadošiem amatiem.

Parasti biogrāfisko interviju vada personāla daļas speciālists, kuram bieži vien ir psihologa izglītība. Savukārt lielos uzņēmumos ar to bieži vien nodarbojas īpaši apmācīts darbinieks, kurš sekos līdzi ne tikai katrai Jūsu frāzei, bet arī katrai kustībai un žestam.

Tātad, Jums intervijas laikā uzdod jautājumu: “Pastāstiet par sevi”. Jums tiek piedāvāti divi atbildes varianti:

● Uztaisiet 30-sekundes ilgu reklāmas paziņojumu. Ar pašreklāmas palīdzību Jums izdosies sevi “pārdot” pēc iespējas dārgāk, kā arī izraisīt interesi par savu personu. Pašreklāmas laikā Jums ļoti īsā laikā jāatspoguļo visu savu darba pieredzi. Akcentējiet sākumu, kā arī neaizmirstiet par efektīvu nobeigumu. Bet pats galvenais, lai šīs divas daļas būtu pēc iespējas tuvākas viena otrai. Tikai neaizmirstiet to, ka stāstījumam jābūt pēc iespējas īsākam, jo viesiem labi zināms, ka gudri cilvēki spēj ļoti daudz pateikt dažos vārdos, savukārt ne tik gudri vai pārlieku pļāpīgi cilvēki, tieši pretēji, mīl ļoti daudz runāt, bet tā arī neko konkrētu nepasaka.

Reklāma – tas ir izcilākais XX gadsimta izgudrojums, bet laba reputācija vienmēr bijusi lielā cieņā. Tāpēc labāk pieminēt pēdējā darba vietā gūto pieredzi, pie kam tikai pašu svarīgāko. Ja Jums pagaidām nav nekādas vērā ņemamas darba pieredzes – tad pastāstiet par saviem sasniegumiem izglītības jomā. Par savu veiksmi cilvēkam lielākoties jāpateicas tam priekšstatam, kuru viņš par sevi radījis.

● Uzsāciet dialogu. Protams, intervētājam ir tiesības vadīt šo sarunu, bet Jums jāpavērš sarunu tajā virzienā, kas Jums šķiet visērtākais. Ja Jūs stāstīsiet par sevi kādas 3–7 minūtes, tad personāla menedžerim apniks Jūs klausīties. Taču Jūs varat mazliet mainīt sarunu, uzdodot dažādus jautājumus, piemēram: “Vai man pastāstīt par savu darba pieredzi ļoti plaši, vai arī mēs to apspriedīsim kopā ar vakanci, kurai veltīta mūsu tikšanās?”

Neuzdodiet jautājumus uzstājīgā formā. Necentieties visu sarežģīt – Jums tikai jānodemonstrē savu gatavību strādāt un interesi par šo vakanci.

Biogrāfiskās darba intervijas struktūra

Pastāv trīs biogrāfiskās intervijas veidi, kurām ir sekojoša struktūra un saturs:

- Leitmotīvā intervija. Tiek uzsākta saruna par konkrētu tēmu, kuru kandidātam piedāvā turpināt. Tas tiek darīts tādēļ, lai veltīgi netērētu stāstītāja un personāla menedžera laiku.

- Narratīvā intervija. Kandidātam lūdz izstāstīt savu dzīves stāstu brīvā formā, bet ievērojot notikumu hronoloģisko secību.

- Atklātā intervija. Intervētājs iejūtas ziņkārīga paziņas lomā, kurš nepiespiestas sarunas gaitā uzdod uzvedinošus jautājumus.

Neatkarīgi no intervijas veida pastāv virkne vispārīgu jautājumu, kuru mērķis ir noskaidrot Jūsu rakstura īpatnības un motivāciju. Tāpēc Jums tiks uzdoti jautājumi par bērnību un studiju laikiem:

”Kādas ir Jūsu spilgtākās bērnības atmiņas?”

“Kādi mācību priekšmeti Jums vislabāk patika skolā?”

“Ar kādu sporta veidu Jūs nodarbojāties skolas laikos?”

“Kā Jūs pavadījāt savu brīvo laiku?”

Ielāgojiet, Jūsu vārdi nedrīkst būt pretrunā ar darbiem. Darba intervijas laikā pievērsiet uzmanību ne tikai Jūsu biogrāfijas faktiem, bet arī tam, kā Jūs tos atspoguļojat.

Kā jau iepriekš minējām, darba devēju vispirms interesē Jūsu pieredze iepriekšējās darba vietās, un par katru iepriekšējo darba vietu viņš vēlas noskaidrot sekojošo:

● Kādā laika periodā Jūs strādājāt šajā uzņēmumā, kādā amatā (vai amatos);

● Darba pienākumi – kādi bija Jūsu tiešie darba pienākumi;

● Sasniegumi – mūsdienās samērā svarīga lieta, tāpēc varat droši izdarīt uz tiem akcentu;

● Aiziešanas iemesls – ja esat aizgājusi no šīs darba vietas, vai arī kāpēc vēlaties aiziet;

● Jūsu izglītība un jebkura cita papildus darbība (piemēram, iesaistīšanās sabiedriskās organizācijās);

● Piedāvātā amata apspriešana.

Darba intervijas ”Zemūdens akmeņi”

Vai var melot biogrāfiskās darba intervijas laikā?

Pastāv lietas, par kurām labāk noklusēt. Jums jāpacenšas, lai darba intervijas laikā neuzsāktos saruna par negatīviem momentiem Jūsu biogrāfijā, bet jebkurā gadījumā Jums jau iepriekš jāsagatavo “pareizu” tamlīdzīgu epizožu skaidrojumu. Tomēr nevajadzētu arī pārspīlēt – pārlieku ideāls kandidāts var personāla menedžeri uzvedināt uz domas, ka Jūs neesat godīga un atklāta.

Visas ziņas, kuras kandidāts sniedz biogrāfiskās intervijas laikā, visdrīzāk, neviens nepārbaudīs, tāpēc dažas nepatīkamas vai problemātiskas vietas savā biogrāfijā var mazliet pielabot.

Kā sagatavoties biogrāfiskai intervijai?

Atsauciet atmiņā tās bērnības un jaunības epizodes, par kurām Jūs lepojaties, tieši to Jums vajadzētu pastāstīt biogrāfiskās intervijas laikā.

Vēl sagatavojiet atbildi uz jautājumu par tiem gadījumiem, kuri Jums ne visai patīk, un izanalizējiet tos no potenciālā darba devēja viedokļa.

Kādu minēt aiziešanas iemeslu no iepriekšējās darba vietas?

Varat pastāstīt to, ka uzņēmums nepildīja savas saistības vai arī paziņot to, ka iepriekšējais darbs Jūs vairs neapmierināja, jo Jūs vēlējāties izaugsmi vai paaugstinājumu amatā, bet uzņēmums nespēja to nodrošināt. Pats galvenais – stāstiet par saviem sasniegumiem!

Starp citu!

LR likumdošana paredz darba devēja izvairīšanos no sekojošu jautājumu uzdošanas:

”Kur Jūs piedzimāt?”

“Kāda ir Jūsu vecāku tautība?”

“Pie kuras reliģijas Jūs piederat?”

”Vai Jūs esat precējusies/precējies?”

”Vai Jums ir bērni?”

“Kur strādā Jūsu vīrs/sieva?”

“Vai Jums ir fiziski trūkumi?”

“Kāda ir Jūsu politiskā piederība?”

Padalies savā pieredzē par darba intervijas laikā pieredzēto!

N?kamais raksts >
Krāsa un darbaspējas
Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!