Kā samazināt holesterīna līmeni un attīrīt asinsvadus?

Ar gadiem holesterīna daudzums cilvēka asinīs paaugstinās neatkarīgi no uztura un dzīvesveida. Šī iemesla dēļ mēs vēlamies piedāvāt dažus labus veidus kā bez īpašām pūlēm samazināt holesterīna līmeni un attīrīt asinsvadus. Holesterīnam piemīt daudz labu īpašību, jo tas:

Kā samazināt holesterīna līmeni un attīrīt asinsvadus

- palīdz pārstrādāt taukus,

- nodrošina D vitamīna sintēzi,

- piedalās dzimumhormonu izstrādē.

Taču parasti mēs saistam vārdu „holesterīns” ar sliktām lietām:

- artēriju aizsprostošanās (tas izraisa insultu un infarktu). Apmēram pusei attīstīto valstu iedzīvotājiem draud saslimšana ar sirds asinsvadu slimībām.

Par laimi, eksistē ļoti daudz vienkāršu līdzekļu, kas ļauj samazināt holesterīna līmeni un attīrīt asinsvadus bez medikamentu palīdzības:

- mainīt ēšanas režīmu,

- palielināt fizisko slodzi,

- lietot uztura bagātinātājus.

Bez šaubām ir tādas lietas, kuras nevar kontrolēt. Organismam novecojot, aknas sāk izstrādāt arvien vairāk holesterīna. Tieši tāpēc sievietēm var strauji palielināties holesterīna līmenis pēc menopauzes. Tomēr Jūs varat ļoti daudz ko mainīt. Kas varētu palīdzēt samazināt holesterīna līmeni un attīrīt asinsvadus?

Dažiem (piemēram, diabētiķiem vai jauniem cilvēkiem ar augstu holesterīna līmeni) nepietiek tikai ar dabīgiem līdzekļiem, tāpēc šiem cilvēkiem jāizmanto arī tradicionālās ārstēšanas metodes.

Visplašāk pielietojamās zāles – tie ir statīni, kuri iedarbojas uz aknām un samazina holesterīna daudzumu, kā arī palīdz organismam resorbēt (uzsūkt) daļu holesterīna, kurš uzkrājies asinsvados. Bet divi citi medikamenti iedarbojas uz gremošanas sistēmu (zarnu traktu, gremošanas traktu):

- holesterīna uzsūkšanas inhibitori bloķē pārtikā esošā holesterīna uzsūkšanos organismā,

- vielas, kuras palielina žults skābes ekspresiju, tādējādi novēršot to resorbēšanos asinīs.

Tomēr derētu atcerēties, ka jebkurām zālēm vienmēr ir blakusparādības. Parasti cilvēki sūdzas par zarnu trakta darbības traucējumiem, diareju vai aizcietējumiem. Savukārt statīni tiek asi kritizēti dēļ divām, bet ļoti smagām blakusparādībām:

- aknu bojājumi,

- skeleta muskuļu sairšana (rabdomiolīze), kas var izraisīt nieru mazspēju.

Ja Jums ārsts ir izrakstījis statīnus, tad Jums periodiski jānodod analīzes un jāiziet medicīnisko pārbaudi, lai pārliecinātos par to, ka Jums nav parādījušies iepriekš minēto slimību simptomi.

Stresa kaitīgā ietekme

Ilgstošs nervu saspīlējums palielina holesterīna līmeni. Cilvēkiem, kuri ļoti emocionāli reaģē uz stresu, ir daudz lielāks „sliktā” holesterīna daudzums, nekā tiem, kuri tiek galā ar stresu bez liekām emocijām. Panākt emocionālo līdzsvaru un saglabāt vēsu prātu stresa laikā palīdz elpošanas vingrinājumi, cigun, joga – tādējādi netiešā veidā samazinot holesterīna daudzumu.

Pārtikas piedevu ietekme

Augu valsts izcelsmes stiroli – no dārzeņiem iegūstamas vielas aizkavē holesterīna uzsūkšanos, kā arī tie var palīdzēt samazināt tā līmeni par 13%. Veikalos pieejamas gan atsevišķas pārtikas piedevas, kā arī tie tiek iekļauti atsevišķu pārtikas produktu sastāvā. Dienā ieteicams uzturā lietot no 2 līdz 3 g augu valsts izcelsmes stirolus.

Sarkanie rīsi – tās ir augu valsts izcelsmes zāles, to iedarbība ir līdzīga stanīnu grupas preparātiem, kurus parasti izraksta ģimenes ārsti holesterīna daudzuma samazināšanai. Sarkanie rīsi samazina holesterīna daudzumu un attīra asinsvadus.

Niacīns bloķē „labā” holesterīna saārdīšanas un izvadīšanas procesus no organisma. Neskatoties uz to, nicīnu saturošas pārtikas piedevas vajadzētu lietot tikai ārsta uzraudzībā: nekādā gadījumā nedrīkst pārsniegt pieļaujamās devas, kā arī tos nevajadzētu lietot cilvēkiem, kuriem ir aknu slimības, podagra vai kuņģa čūla.

Bez šaubām, arī Omega-3 taukskābes palīdz samazināt holesterīna līmeni un attīrīt asinsvadus, jo to sastāvā 30% veido zivju eļļa vai linsēklas.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!