Kā saglabāt redzes asumu?

Redzes saglabāšanas jautākums, jo sevišķi tagad, kad cilvēki lielāko dienas daļu pavada pie datoriem vai televizoru ekrāniem, kļūst arvien aktuālāks. Šī problēma uztrauc gan pašmāju, gan arī ārvalstu zinātniekus jau vairākas desmitgades. Tā, piemēram, Hārvardas universitātes zinātnieki-neirofiziologi, sarīkoja semināru, kurš veltīts „Redzes asuma saglabāšanai”, kura laikā tika doti daudzi padomi, pateicoties kuriem var saglabāt asu redzi līdz pašām vecumdienām.


Zinātnieki izdalīja četrus galvenos noteikumus, kurus ievērojot, Jūsu redze nepasliktināsies.

Padoms Nr.1: Pareizs uzturs. Tas ļaus Jums ne tikai saglabāt redzi, bet arī to uzlabot, ja tā sākusi pasliktināties. Tas iespējams ar pareiza uztura palīdzību. Šī iemesla dēļ ieteicams katru dienu apēst 3-4 burkānus, un izdzert litru melleņu sulas.

Padoms Nr.2: Asinsrites uzlabošana. Tieši šim nolūkam zinātnieki iesaka darba laikā taisīt piecu minūšu ilgus pārtraukumus. Jo nepareiza redzes fokusēšana vienā punktā nogurdina acis, kā rezultātā var pasliktināties fokusēšanas iespējas.

Padoms Nr.3: Vingrošana. Ārsti jau sen pierādījuši acs vingrošanas lietderīgumu, kad skatiens tiek pēc kārtas fiksēts uz tālumā esošu priekšmetu, bet pēc tam uz tuvumā esošu priekšmetu. Tāda veida vingrošana ļauj attīstīt redzes fokusēšanas iespējas, kas gan paaugstina, gan arī saglabā tās asumu.

Padoms Nr.4: Veselīgs miegs. Nekas tā nepalīdz atjaunot redzi, kā veselīgs miegs. Vēl pirms gulētiešanas zinātnieki iesaka noteikti apēst vismaz vienu burkānu un izdzert glāzi melleņu sulas.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!

1 Koment?rs ?im rakstam. Pievieno ar? savu viedokli!

  1. Beāte 18/08/2012 at 16:54 -

    Paldies par padomiem ;-)