Kā pavasarī pareizi kopt matus?

Pavasarī parasti mūsu organisms cieš no vitamīnu trūkuma, kas bez šaubām nevar neatspoguļoties uz mūsu matiem. Tie tūlīt pat reaģē uz nelabvēlīgajiem laika apstākļiem – mati sāk lūzt, matu galiņi sāk šķelties, tie kļūst nespodri, kā arī parādās citas problēmas.

mati

Lai novērstu šīs problēmas, pavasarī jo sevišķi jāparūpējas par saviem matiem. Parasti mēs tikai aprobežojamies ar matu maskām vai vitamīniem. Bet ir vēl arī citas lietas:

Veltīgi mēs domājam, ka pavasarī pēc iespējas ātrāk jāšķiras no cepures. Nekādā gadījumā to nedariet! Tas ne tikai tāpēc, ka pavasarī var ātri saaukstēties, bet arī tāpēc, ka pazeminātās temperatūras nelabvēlīgi ietekmē matu struktūru. Nekad un ne pie kādiem apstākļiem neejiet pavasarī ārā uz ielas ar mitriem matiem, jo salīdzinoši vēsais gaiss bojās matus, nemaz nerunājot par to, ka var apsaldēt galvu. Vēl nevajadzētu pirms došanās ārā uz ielas aktīvi žāvēt matus ar fēnu.

Pavasarī matiem jāiztur lielu pārbaudījumu, jo straujo temperatūras svārstību rezultātā ļoti tiek bojāta matu struktūra. Tāpēc, lai izvairītos no papildus problēmām, šajā gadalaikā labāk atteikties no tik traumējošām procedūrām, kā, piemēram, ķīmiskie ilgviļņi un matu balināšana.

Pat matu mazgāšanai pavasarī jābūt īpašai, proti, vislabāk nemazgāt matus karstā ūdenī, jo tas padarīs matus vēl trauslākus un lūstošākus, bet siltā vai pat remdenā ūdenī. Labāk lietot šampūnus sausiem un bojātiem matiem. Tas padarīs Jūsu matus gludus un elastīgus.

Matu ķemmēšanai labāk izmantot dabīgo materiālu matu sukas, piemēram, koka. Dabīgo materiālu matu suka nebojā galvas ādu, uzlabo asinsriti, pateicoties galvas ādas masāžai, kas bez šaubām labvēlīgi ietekmē matu stāvokli.

Bez šaubām, centieties uzturā lietot pēc iespējas vairāk augļus un dārzeņus, dzeriet vitamīnu kompleksus, lai atjaunotu ziemas laikā zaudētos vitamīnus organismā.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!