Kā pareizi uzglabāt ziemas apģērbu un apavus

Iestājoties siltākam laikam, mēs no skapjiem ņemam ārā vasaras drēbes un apavus, tāpēc kļūst aktuāls jautājumus, kā pareizi uzglabāt ziemas apavus un apģērbu. Šo lietu uzglabāšana – tā ir vesela māksla, bet tas nav nekas tik sarežģīts, lai to nevarētu paveikt mājas apstākļos.

Plikādas kažoki, ādas jakas un kažoki

Pirms nolikt skapī uz „ziemas guļu” kažoku, to rūpīgi jāizžāvē. Ielāgojiet, ka kažokādas izstrādājumus nav jāžāvē karstā saulē. Pēc izžāvēšanas to kārtīgi jāizkrata un jāizķemmē ar mīkstu birstīti.

Ja kažokam nepieciešama nopietnāka tīrīšana, tad ieteicams doties uz ķīmisko tīrītavu, kur to paveiks profesionāļi.

Arī plikādas virsjaku pirms uzglabāšanas ieteicams aiznest uz ķīmisko tīrītavu. Ja plikādas virsjakai ir tikai daži nelieli traipiņi, tad varat mēģināt atbrīvoties no tiem ar dzēšgumijas palīdzību. Lai noņemtu putekļus, varat izbirstēt to ar specializētu birsti no iekšpuses.

Mētelis tumšā krāsā

Foto: www.StarStyle.lv

Ādas jaku jānotīra ar sūklīti, kas samitrināts ziepjūdenī. Pēc tam noslaukiet virsmu ar sausu drāniņu. Lai piešķirtu ādai spīdumu, varat iesmērēt to ar glicerīnu.

Lai ļautu apģērbam elpot, nevajadzētu to uzglabāt polietilēna maisos. Vispiemērotākais variants būs biezs papīra vai kokvilnas auduma maiss. Savukārt baltu kažoku vislabāk uzglabāt tumši zilas krāsas maisā, tad tā saglabās savu sniegbalto krāsu. Neaizmirstiet pievienot pretkožu līdzekļus.

Mēteļi, vējjakas, virsjakas

Pirms nolikt skapī uz „ziemas guļu” virsjaku, to jāizmazgā ar rokām vai arī veļas mašīnā 30 grādu temperatūrā saudzīgajā režīmā. Ja virsjaka ir ļoti netīra, tad pirms mazgāšanas notīriet ar birsti netīrākās vietas (krādziņa, manšetes). Aizveriet visus rāvējslēdzējus un noņemiet kažokādas apkakli pirms tam, kā ielikt veļas mazgājamā mašīnā. Ieteicams ielikt veļas mazgājamā mašīnā divas tenisa bumbiņas, lai virsjakas pildījums neveidotu „kunkuļus”.

Sieviešu pusmētelis zaļā krāsā

Foto: www.StarStyle.lv

Izvēlieties delikātai veļai paredzētus mazgāšanas līdzekļus. Tumšas krāsas apģērbu jāskalo divas reizes, lai izvairītos no švīkām un plankumiem, kurus parasti atstāj veļas pulveris. Pēc mazgāšanas kārtīgi izkratiet virsjaku, lai pūkas iegūtu savu sākotnējo apjomu.

Savukārt auduma mēteli vai virsjaku vislabāk aiznest uz ķīmisko tīrītavu, jo pēc mazgāšanas veļas mašīnā tas var zaudēt formu. Uzglabājiet mēteli maisā, pievienojot klāt pretkožu līdzekli.

Virsdrēbes jāuzglabā tumšā un sausā vietā, pakārtas uz pakaramā. Jāizvēlas atbilstoša izmēra drēbju pakaramo, lai nedeformētu virsdrēbju plecu daļu.

Cepures, šalles, cimdi

Kažokādas cepures pirms uzglabāšanas jāpiepilda ar avīzēm, lai tās nezaudētu formu. Nekādā gadījumā neuzglabājiet tās maisos vai somās. Tā viņas ne tikai zaudēs formu, bet arī izkaltīs.

Vilnas izstrādājumus ieteicams mazgāt ar rokām, izmantojot specializētus mazgāšanas līdzekļus. Pēc mazgāšanas vilnas izstrādājumus nedrīkst izgriezt, vienkārši ar rokām izspiediet lieko šķidrumu, izkārtojiet uz frotē dvieļa guļus stāvoklī un žāvējiet istabas temperatūrā.

Tumši zila cepure

Foto: www.StarStyle.lv

Glabājiet cepures, šalles un cimdus atsevišķā plauktā, ievietojot tos kartona kārbā (augšpusē izgrieziet dažus caurumus, lai nodrošinātu „elpošanu”), kā arī pievienojiet pretkožu līdzekļus.

Ziemas zābaki un citi apavi

Vispirms apavus kārtīgi notīriet un nomazgājiet, ļaujiet tiem nožūt. Pēc tam mākslīgās ādas apavus notīriet ar sausu lupatiņu, bet dabīgās ādas apavus iesmērējiet ar barojošu apavu krēmu. Apavu krēma tonim jāsakrīt ar apavu toni. Gaišiem apaviem varat izmantot bezkrāsainu apavu krēmu.

Arī zamšādas un nubuka apavus kārtīgi jāizžāvē. Kad apavi būs izžuvuši, izbirstējiet tos ar zamšādas apaviem paredzētu birstīti, bet traipus var iztīrīt ar dzēšgumijas palīdzību. Ja apaviem ir nopietnāki traipu, kurus nevar likvidēt ar dzēšgumijas palīdzību, tad dodieties uz apavu darbnīcu un konsultējieties ar profesionāļiem.

Simpātiski, sasienami zābaki

Foto: www.StarStyle.lv

Lai zābaki nezaudētu formu, stulma daļā ievietojiet biezu kartonu, bet pēdas un pirkstu daļu aizpildiet ar papīru (avīzes). Pastāv vēl viens apavu uzglabāšanas variants: paņemiet plastmasas pudeli (1, 1,5 vai 2 l) un piepildiet to ar sāli, augšpusē izduriet dažus nelielus caurumus un ievietojiet pudeli zābaka stulma daļā. Tas ļaus stulma daļai nezaudēt formu, savukārt sāls lieliski uzsūks lieko mitrumu.

Tagad Jūs zināt kā uzglabāt apģērbu un apavus mājas apstākļos. Ievērojot šīs dažas rekomendācijas, Jūs varēsiet lieliski uzglabāt savu apģērbu un apavus līdz nākamajai ziemai.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!