Kā pareizi saplānot savu laiku?

Time plan

Šī ir tāda problēma, kura skar daudzus, un, tapēc bieži nākas dzirdēt tādus vārdus kā, “Vēlāk, man nav laika”! Vai arī, Tu nevari visu uzspēt un steigā bieži vien daudzko palaid garām? Pareizi organizēt savu laiku, ir jāprot, un mēs pastāstīsim Tev kā to izdarīt.

Nav nekas slikts, ja tā gadās vienu, vai divas reizes, bet, ja tas atkārtojas un paliek jau par ieradumu, tā ir problēma! Cilvēks atliek darbus uz citu dienu, neatrod laiku atpūtai. Vai esat aizdomājušies par to, kā ietekmīgi cilvēki, kuri jau savā dzīvē ir daudz ko panākuši, atrod laiku visam? Tas ir tieši tāpēc, ka viņi jau no agras jaunības sākuši pareizi izmantot katru minūti savā dzīvē.

Patiesībā tas nemaz nav tik grūti, galvenais, lai ir mērķis un tad izdosies pamainīt savu raksturu un ieradumus, lai mainītu tavu nākotni uz pozitīvo pusi. Ja, esi izlēmis tad apsēdies un cītigi izanalizē savu dienas gaitu, būsi pārsteigts, ka cik daudz laika tērē muļķīgi, kad to dārgo laiku var iztērēt uz kautko patiešām lietderīgu, piemēram, kādiem no saviem hobijiem.

 clock

Kā visu uzspēt?

Kā organizēt savu laiku, lai tava dzīve neatgādinā tik vien kā steigu un kavēšanu? Svārīgi iemācities sadalīt savu laiku. Atrodi laiku saviem darbiem, izklaidēm un ģimenei.

  • Pirmais pats iedarbīgākais veids ir iegādaties plānotāju, lai neaizmirstu to, kas darāms. Ieraksti savā plānotāja, tās lietas, ko Tu gribētu izdarīt rīt, bet skaties uz lietām reāli. Tas tevi mudinās uzspēt visu laicīgi izdarīt, un diena paies produktīvi. Pierakstīt ir nepieciešams visu, arī to cik daudz laika aizņems pārvietošanās pa pilsētu, darba stundas, cik daudz laika aizņem hobijs, iespeājsm, Tu kādam apsolīji palīdzēt, visu, ko uzskati par svarīgu un ne tik svarīgu.
  • Tālāk, sadaliet savus plānus divās daļās, svarīgās lietās un mazāk svarīgās! Sākumā viss liksies svarīgs un, ka nav iespējams atlikt otrā plānā. Nekas ar laiku tas būs ar vien vienkāršāk.

Jāsāk ir tā: kuri no izrakstītajiem darbiem ir sarežģītāki un energoietilpigāki? Lūk, tos arī ir jārisina pirmkārt, bet ne atlikt sarežģītus uzdevumus uz vēlu vakaru, kad prāts jau pārstājis strādāt ar pilnu atdevi.

  • Neplāno tikšanās uz agru rītu, kad lieliski zini, ka no rītiem ir grūti pamosties. Runa iet par to, ka jāliek akcents uz tavu organismu, jo kāds labāk strādā no rītiem, bet kāds vakaros, no šī punkta arī sastādiet savu dienas plānu.
  • Necenties visu izdarīt patstāvīgi, izmanto līdzcilvēku palīdzību, ja ir tāda iespēja. Ticiet man, tas stipri ietaupīs tavu laiku un iegūsi stundiņu savam brīvajam laikam.

Bērni var mazgāt traukus, protams, nevajag ar to rēķināties visu laiku. Vīrs var uztaisīt brokastis, vai vakariņas, iztīrt māju, Tev ir tikai jāpalūdz.

Svarīgs moments, pieraksti cik daudz laika aizņems katrs no darbiem, un cik daudz laika Tu uz to tērēsi. Pirmkārt, tas atkal palīzdēs Tev izvēlēties svarīgākos pienākumus, ottrkārt, Tu precīzi zināsi cik daudz laika tas aizņem, neizniekojot to.

Arī psihologi dod ne mazāk svarīgu padomu! Pārstāj būt perfekcionists, nav nekā slikta būt vienkāršam lietās, bet ne perfektam visos sīkumos!

Perfekcionisti pārāk uzstājīgi attiecas pret katru pienākumu, vai tas ir vairāk vai mazāk svarīgs. Viņi visu centīsies izdarīt ļoti precīzi, ideāli, protams, perfekti. Bet, kā izrādās, tas ir pavisam neefektīvi, censties būt labākajam visā, tas noved līdz stipram attīstības zudumam, kas neļauj Jums virzīties uz priekšu.

Un pēdējais – vienmēr atpūties! Plāno savu atpūtu tāpat kā darbu, iedaliet laiku brīvajam brīdim, lai nekādi svarīgi uzdevumi Tev neliktu no tā atteikties!

Izslēdz telefonu, izej no sociālajiem tīkliem, centies nedomāt par darbiem, par to, ka esi kautko aizmirsis izdarīt, to paveiksi rīt. Kāds visu dzīvi strādā, lai atpūstos, bet kāds atpūšas darbam! Izvēle jau ir tava!

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!