Kā pareizi izvēlēties ziemas apavus

Janvāris ir tas laiks, kad praktiski visi veikali piedāvā iegādāties ziemas apavus ar lielām atlaidēm. Tāpēc rodas jautājums: „Kā pareizi izvēlēties ziemas apavus, tostarp, ziemas zābakus?”. Mēģināsim tikt skaidrībā.

Ļoti Šiki Sieviešu Zābaki

Foto: www.StarStyle.lv

Daži padomi, kas palīdzēs pareizi izvēlēties ziemas apavus:

Dabīgā āda un kažokāda

Ja Jūs nevēlaties veltīgi iztērēt naudu un gribat, lai Jums būtu silti pat vislielākajā salā, tad nepažēlojiet naudu un iegādājieties kvalitatīvus ziemas zābakus no dabīgās ādas un kažokādas. Kaut gan, pašlaik veikali piedāvā ziemas apavus no kvalitatīvas mākslīgās ādas, tomēr mēs ieteiktu iegādāties ziemas zābakus no dabīgiem materiāliem. Dabīgā āda labāk saglabā siltumu, tajā nesvīst kājas un tā nesasprēgās lielā salā. Bez tam, ādas apavi Jums noteikti kalpos ilgāk. Lai cik kvalitatīva arī nebūtu mākslīgā āda, tā vienalga nespēs kalpot tik ilgi kā dabīgās ādas apavi, tāpēc Jums pavisam drīz nāksies atkal iegādāties jaunus ziemas zābakus. Labāk iztērējiet lielāku naudas summu vienu reizi, nekā katru sezonu iegādājieties jaunus ziemas zābakus.

Noteikt to, vai ziemas zābaki izgatavoti no dabīgās ādas nemaz nav tik grūti. Ja Jūs pieskarsieties ar roku zābakiem, tad dabīgā āda ātri kļūs silta, bet mākslīgā āda paliks tāda pati. Vēl var ādu labi atšķirt griezuma vietā pie rāvējslēdzēja. Mākslīgā āda parasti izgatavota uz auduma bāzes, tāpēc tas būs labi pamanāms.

Arī dabīgo kažokādu nav grūti noteikt. Ārējā izskata ziņā tā parasti ir blāvāka, nekā mākslīgā kažokāda, kura parasti spīd. Vēl dabīgo kažokādu var labi atšķirt, uzspiežot uz tās. Dabīgā kažokāda ātri atgūs savu sākotnējo formu.

Bez tam, dabīgai kažokādai ir savdabīgs aromāts.

Zole

Ja Jūs vēlaties pareizi izvēlēties ziemas zābakus, tad vienmēr pievērsiet uzmanību zolei. Pastāv daži veidi, kā noteikt zoles kvalitāti. Vēlams, lai tā būtu izgatavota no gumijas, polivinilhlorīda vai poliuretāna. Tāda zole būs lokana, tātad – izturīga. Mēģiniet saliekt zoli un Jūs sapratīsiet to, vai Jums būs ērti staigāt tādos zābakos. Bez tam, būtu labāk, ja zolei būtu reljefs zīmējums, tad tā neslīdēs.

Obligāti pievērsiet uzmanību zoles biezumam. Ja vēlaties, lai būtu siltāk, tad labāk iegādājieties ziemas zābakus uz platformas. Protams, augstpapēžu zābaki izskatās daudz pievilcīgāk, bet ziemas zābakiem, vispirmām kārtām, jābūt siltiem un tikai pēc tam var pievērst uzmanību to skaistumam.

Vēl liela nozīme ir zoles stiprinājumam. Savienojuma vieta varētu būt nošūta, vai arī zole ir pielīmēta ar līmi. Nošūta zole būs daudz kvalitatīvāka. Labāk uzreiz uzmanīgi apskatīt visu zoles šuvuma vietu, nekā pēc mēneša izmest tos ārā.

Izmērs

Ziemas zābakus vienmēr jāizvēlas par 1-2 izmērus lielākus, jo šauros apavos kājas jutīsies neērti un ātri nosals. Ideālā variantā, starp zābaka purngalu un Jūsu pirkstgaliem jāpaliek nedaudz brīvai vietai. Mēriet zābakus tādās zeķēs, kādas Jūs parasti nēsājat ziemā.

Vēl ņemiet vērā stulma platumu – stulms nedrīkst būt pārāk šaurs un pārlieku plats.

Kārtīgi uzmēriet ziemas zābakus pirms to iegādes, uzvelciet abus zābakus un nedaudz pastaigājiet tajos, pārliecinieties, vai Jums būs ērti šajos ziemas zābakos. Ja tie tik tiešām ir „Jūsu” zābaki, proti, Jūsu kājas tajos jutīsies ērti un komfortabli, tad Jūs nevēlēsieties tos vairs vilkt nost un uzreiz sapratīsiet, ka šie ziemas zābaki ir „Jūsu”. Ja Jūs šaubāties, ja Jums kaut kur spiež, tad labāk atsakieties no šādiem apaviem.

Ceram, ka mūsu padomi palīdzēs Jums izvēlēties ziemas zābakus, un Jums nenāksies staigāt neērtos ziemas zābakos, kuros ātri nogurst kājas, kā arī Jūsu ziemas zābaki būt tik silti, ka Jūsu kājas nesals pat vislielākajā salā.

< Iepriek??jais raksts
Kā pareizi nēsāt zeķes?
N?kamais raksts >
Ko vilkt uz ballīti?
Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!