Kā pareizi izvelēties vējjaku

Tikai retais garderobes elements var lepoties ar savu universālo pielietojumu neatkarīgi no sezonas. Kaut kas ir vairāk piemērots vasarai, kaut kas cits – vēsākam laikam. Par retiem izņēmumiem šajā jomā uzskatāmas modernas vējjakas. Tās būs itin labi piemērotas gan ziemā, gan rudenī, gan pavasarī, gan arī karstā vasarā, galvenais – pareizi izvelēties modeli, balstoties ne tikai uz jaunākajām modes tendencēm, bet arī pievēršot uzmanību figūras īpatnībām un dažiem citiem ne mazāk svarīgiem aspektiem.

vējjaka

Modernas vējjakas izvēles noteikumi

Vispirms vajadzētu pievērst uzmanību materiālam. Tam jābūt biezam, kvalitatīvam, šeit visai noderīga būs ūdeni atgrūdošā īpašība, kura pasargās vējjaku no samirkšanas lietus laikā. Katram materiālam, kurš tiek izmantots vējjaku ražošanai, ir savas īpatnības. Lakādas vējjakas pie temperatūras, kas ir zemāka par -7° C, saplaisā, bet kokvilnas, kaut arī tās ļauj ādai elpot, tomēr pievelk netīrumus un putekļus, tāpēc šādas vējjakas ir grūti tīrīt. Roku apdares veids – vēl viens svarīgs moments, kuram obligāti jāpievērš uzmanību. Biezas trikotāžas manžetes aizsargā no sliktiem laika apstākļiem, bet plata trikotāžas gumija vējjakas iekšpusē neļauj pūst aukstam vējam no apakšas. Vīļu diegiem jābūt līdzeniem, bet pašam vīlēm no iekšpuses jābūt pārklātām ar polimēra plēvi, kas aizsarga to no pārlieku ātras nonēsāšanās.

Liela nozīme ir furnitūras kvalitātei. Rāvējslēdzēji, kuri izgatavoti no viegliem sakausējumiem un plastikas, ātri sadrūp. Vējjakas oderei vispiemērotākie būs viskozes un zīda materiāli. Vējjaka nedrīkst būt pārāk cieša, bet tai pat laikā, tai labi jāpieguļ figūrai. Lūzuma vietas un izliekumi ātri noberzīsies, un vējjaka zaudēs savu izskatu. Izvēloties vējjaku ar kažokādas apdari, vajadzētu pievērst uzmanību kažokādas kvalitātei. Dabīgai kažokādai jābūt biezai, izturīgai un patīkamai.

Modernas vējjakas: galvenās tendences

Modernā, augumam labi pieguļošā vējjakā var izskatīties ne sliktāk kā grezna vakarkleita. Dizaineri visā pasaulē katru gadu cenšas piedāvāt kaut ko jaunu vējjaku modē, jo šis apģērba gabals jau sen kļuvis par ierastu gan sieviešu, gan arī vīriešu garderobes elementu. Lai radītu kaut ko jaunu, dizaineri sajauc krāsas, izmanto dažādus aksesuārus, izrotā modeļus ar kristāliem un dabīgiem akmeņiem. Āda, džinsu audums, kažokāda, kokvilna, zamšs – vējjaku materiālu izvēle ir ļoti plaša, tāpēc ikviena no Jums varēs itin viegli atrast sev piemērotu modeli. Žanra klasika – melna vējjaka, kuru var papildināt ar spilgtu lakatu, lielu piespraudi vai siksnu. Tāds variants būs piemērots ikdienas nēsāšanai, tai pat laikā, melnā vējjakā sieviete vienmēr izskatīsies stilīgi un akurāti. Uzmanīgāk vajadzētu izturēties pret spīdīgiem modeļiem ar akmeņiem un spīdumiem. Tie izskatās diezgan kārdinoši, tomēr šāds modelis piestāvēs tikai gara auguma slaidām dāmām. Krāsaina uzdruka – spilgta detaļa, kura spējīga piešķirt šarmu jebkuram tēlam. Krāsainā vējjaka var droši doties pastaigā vai ciemos. Džinsa modeļi neiziet no modes jau daudzus gadus pēc kārtas. Šie modeļi lieliski izskatās kopā ar džinsu un auduma biksēm, svārkiem, kā arī tās ir diezgan universālas vējjakas, kuras ļaus Jums vienmēr izskatīties stilīgi. Trenči, vējjakas-žaketes ar pogu aizdari vai rāvējslēdzēju, lieliski piestāvēs jebkurai figūrai, bet augumam pieguļoši modeļi lieliski izcels Jūsu slaido augumu. Ādas vējjakām varētu būt asimetrisks piegriezums, stāvapkakle, saīsinātas rokas, izteikta plecu līnija, kas lieliski izskatīsies kopā ar gariem cimdiem, kažokādas apkaklēm un jostām. Joprojām aktuālas ir kažokādas vējjakas: ar garu vai īsu spalvu. Tik pat labi izskatīsies kažokādas apdare uz manžetēm, apkakles un pat uz kabatām, pie kam, Jums nav noteikti jāizvēlas tikai modeļi melnā vai pelēkā krāsā. Vējjaka fuksijas, zaļā un oranžā krāsa izskatīsies ļoti oriģināli un stilīgi. Šodien kā dekorus izmanto visdažādākos elementus: drapējumu, bārkstis, spiestu audumu, uzšuvumus, perforāciju. Šādas detaļas piešķir tēlam „rozīnīti”.

Tomēr galvenais stilīgas un pārliecinātas par sevi sievietes noslēpums ir absolūtās simpātijas pret sevi, sava „es” apzināšanās. Tikai tā iespējams gūt baudu no apģērba, veiksmīgi savienot atsevišķus priekšmetus, pareizi piemeklēt aksesuārus, spēlēt ar kontrastiem, kombinēt dažādus stilus, rakstus un krāsas. Mīlestība pret sevi un pareiza vadošo dizaineru ieteikumu izmantošana palīdzēs vienmēr Jums lieliski izskatīties jebkurā vējjakā, kura noteikti izrādīsies arī moderna.

Foto:Andrejs Pidjass,www.photoxpress.com

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!