Kā pareizi ēst augļus?

Mēs jau kopš bērnības dzirdam un lasām par augļu labajām īpašībām – katrs skolnieks zina to, ka tie ir bagāti ar vitamīniem, barības vielām un mikroelementiem, kā arī to, ka augļus jāēd pēc iespējas biežāk, jo bez tiem uzturs nav pilnvērtīgs.

Kā pareizi ēst augļus

Daži zinātnieki, kā arī pārliecināti veģetārieši un svaigēdāji uzskata, ka augļi – tā ir universāla pārtika, kuras sastāvā ir praktiski visi cilvēkam nepieciešamie elementi.

Diemžēl bieži vien nākas secināt, ka nezinot elementārus augļu lietošanas noteikumus, mēs ne tikai neuzņemam pietiekošā daudzumā (vai neuzņemam vispār) barības vielas, bet bieži vien kaitējam savam organismam – nepareiza augļu lietošana traucē gremošanas sistēmas darbību, izraisa „dedzinošu” sajūtu un vēdera „pūšanos”.

Kas īsti ir augļi?

Augļi – tie ir augu augļi, kurus daba paredzējusi sēkliņas saglabāšanai un barošanai, kā arī tam, lai apgādātu tās ar ūdeni un visiem sēkliņu augšanas stadijā nepieciešamajām barības vielām. Tāpēc augļi tik tiešām satur samērā daudz cilvēka organismam vērtīgas un nepieciešamas vielas – šķiedrvielas, ogļhidrāti, olbaltumvielas, tauki, vitamīni, ūdens un pat fermenti. Jums tikai atliek iemācīties pareizi tos ēst.

Pirmais noteikums: tikai svaigi augļi

Par hermētiski apstrādātas pārtikas (kā arī konservēšanu, kaltēšanu, sasaldēšanu) visiem labi zināms, tai pat laikā daudzas lietas ir grūti ēst svaigā veidā, piemēram, sēnes, taču augļus un ogas vislabāk ēst tieši svaigā veidā.

Ievārījums, konservi, kompoti, cepti vai karamelizēti augļi, sukādes – tie ir vienkārši saldumi, kuros ir ļoti daudz konservantu un cukura, bet vērtīgas vielas un fermenti – pavisam minimālā daudzumā.

Izņēmums ir vienīgi kaltēti augļi, kā arī tad, ja tie tiks izžāvēti pašu rokām, sliktākajā gadījumā tos var iegādāties tirgū, bet nekādā gadījumā nevajadzētu pirkt lielveikalos pieejamos augļus skaistās paciņās.

Otrais noteikums: augļi nav deserts!

Daudzi no mums pieraduši ēst augļus ēdienreizes beigās, proti, pēc pamatēdiena, deserta vietā, vai, piemēram, kā vienu no maltītes komponentiem (rīsi, gaļa, siers, biezpiens un putra ar augļiem, augļu-dārzeņu salāti un sulas), tomēr tas nav pareizi.

Kombinācijā ar citu pārtiku, augļi var izraisīt kuņģa zarnu traktā rūgšanas procesus, kas savukārt var kalpot par pamatu „dedzinošai” sajūtai un citām ne mazāk nepatīkamām sajūtām.

Tāpēc augļus ieteicams ēst atsevišķi no citiem produktiem, piemēram, brokastu vietā. Jā, nemaz nebrīnieties!

Augļi – tas ir ideāls dienas sākums. Nedz putra, nedz sviestmaize, nedz arī kotletes ar makaroniem, bet tieši augļi, jo tie dod daudz enerģijas mūsu organismam, paātrina metabolismu. Vēl augļu pārstrādāšanai organismam nav jātērē daudz spēka, kā arī tie neizraisa „smaguma” sajūtu kuņģī un miegainību.

Pēc tam, kad būsiet apēdusi augļus, jāpagaida kādu laiku, un tikai tad varat sākt ēst citu pārtiku:

Pēc sulīgiem augļiem – 20–30 minūtes;

pēc gaļīgiem (banāni, kaltēti augļi) – 45–60 minūtes.

Trešais noteikums: sulas un augļu biezeņi

Pārtikas rūpniecība – tas ir bizness, kura galvenais mērķis ir peļņa, nevis rūpes par cilvēku veselību. Šī iemesla dēļ sulām paciņās, augļu želejai, ķīselim, augļu biezeņiem, jogurtiem un pat bērnu pārtikai patiesībā ir maz kā kopīga ar „dzīviem” augļiem, un pat reklāma, kurā mums rāda svaigus augļus un smaidīgus dārzniekus ar augļu groziem rokās, nekā nespēj glābt šo faktu.

Cukurs, konservanti, garšas pastiprinātāji, aromatizētāji un vēl neskaitāmi nezināmi ķīmiskie komponenti – tas ir šo produktu pamatā. Taču vitamīni un barojošas vielas šeit vispār nav vai arī ir ļoti nelielā daudzumā. Tāpēc labāk nelietot uzturā veikalos nopērkamās sulas un augļu biezeņus, bet ēst augļus svaigā veidā, vai pašiem mājās izspiest sulu, vai arī samalt augļus blenderī, pie kam visu jāapēd uzreiz pēc pagatavošanas, jo augļiem nonākot kontaktā ar gaisu pazūd daļa vērtīgo vielu.

Piektais noteikums: nitrāti, pesticīdi, ĢMP

Televizors, Internets, avīzes un mūsu vecvecāki nepārstāj mūs biedēt ar to, ka mūsdienu dārzeņos un augļos nav nekā laba un veselīga – viena ķīmija, pesticīdi un ĢMP. Šiem vārdiem ir daļēja taisnība – lielveikalos nopērkamie augļi ir ļoti skaisti un aizdomīgi ilgi paliek svaigi un nebojājas, kas bez šaubām, rada zināmas aizdomas.

Mums jāsaprot, ka mūsdienīgos apstākļos visu iepriekš minēto vielu izmantošana ir neizbēgama lieta, tomēr tie nenodara tik lielu kaitējumu cilvēka organismam, lai tos nevarētu lietot uzturā. Bez tam, neskatoties uz iepriekš minēto, šajos augļos tomēr ir samērā daudz vērtīgu vielu.

Tomēr mēs varam darīt kaut ko lietas labā, lai ēstu pēc iespējas labākus un ķimikālijām mazāk apstrādātus augļus:

vislabāk pirkt Latvijā audzētus augļus un ogas, censties iegādāties tos dažādos tirdziņos pie zemniekiem, vai arī ekoloģisko preču veikalos;

rūpīgi nomazgāt veikalā nopirktos augļus (vislabāk karstā ūdenī un ar birstīti, kur tas iespējams); ēst augļus bez mizas.

Novēlam patīkamu un veselīgu augļu ēšanu!

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!