Kā mazināt stresu darba vietā dažu sekunžu laikā

Stresu, kuru mēs katru dienu izjūtam darbā, zinātnieki un mediķi dēvē par „XXI gadsimta mēri”. Visbiežāk stress izpaužas kā pārlieku liela nervozitāte, uztraukums, paaugstināts asinsspiediens, dusmas, viegla aizkaitināmība, nogurums, panīkums un depresija. Bet to visu var nepieļaut, ka Jūs savlaicīgi par sevi parūpēsieties.

Kā mazināt stresu darba vietā dažu sekunžu laikā

Ja Jūs jūtaties nogurusi un esat viegli aizkaitināma, bet negatīvās emocijas sakrājas divreiz lielākā ātrumā, tāpēc mediķi iesaka mazināt stresu tieši darba vietā – Jums būs jāiztērē pavisam nedaudz laika.

Labākais līdzeklis – tas ir ļaut sev mazliet atpūsties un uzkrāt spēkus. Piemēram, Jūs varat pagrauzt riekstus. Riekstos ir daudz organismam derīgu vielu, kuras piedalās serotīna ražošanā, kā arī tie ir bagāti ar vitamīniem В un Е, antioksidantiem, kas palīdzēs Jums uzveikt stresu.

Efektīvi mazināt stresu palīdzēs ausu ļipiņu masāža. Ausu ļipiņās atrodas liels daudzums akupunktūras punktu. Ķīnieši vēl pirms tūkstošs gadiem zināja, ka auss – tā ir viena no vissvarīgākajām mūsu ķermeņa akupunktūras sistēmām. Masējiet abas ausu ļipiņas vienlaicīgi ar siltām rokām, ausu masāža nedrīkst būt ilgāka par vienu minūti, bet uzspiest uz katru punktu ieteicams ne ilgāk kā 5 sekundes.

Vēl stresu mazināt palīdzēs tējas tasīte. Melnās tējas sastāvā ir vielas, kas palīdz organismam efektīvi cīnīties ar stresu.

Ievērojami mazināt stresu palīdzēs elementāra darba organizēšana. Nepaslinkojiet darba dienas beigās sakārtot savu rakstāmgaldu. Jūs varat atbrīvot galdu no nevajadzīgiem papīriem, instrumentiem, ierīcēm, drazām. Vēl spriedzi mazināt palīdzēs sava darba laika plānošana – labāk izplānojiet savu nākamo dienu, atzīmējiet svarīgākos darbus, kā arī to, kas var vēl mazliet pagaidīt.

Bez tam ļoti svarīgi ir neaizmirst doties paēst pusdienas, kā arī veikt nelielus pārtraukumus darba dienas laikā. Nav ieteicams ēst savā darba vietā, labāk iziet ārā, nomainīt vidi, savādāk atpūta nebūs pilnvērtīga.

Fiziskie vingrinājumi – tas ir viens no labākajiem veidiem, kā uzveikt stresu. Nenonieciniet sporta nodarbības, pastaigas svaigā gaisā un elementāru vingrojumu izpildi. Ja darbi nesokas, viss krīt ārā no rokām un Jums šķiet, ka Jums tūlīt var uznākt dusmu lēkme, tad atrodiet kādu klusāku stūrīti un veiciet elementārus vingrojumus. Vienkārši fiziskie vingrojumi – vēzieni ar rokām, kājām, kā arī pietupieni, palīdzēs Jums uz īsu brīdi aizmirst par ikdienas rūpēm, izkustināt savu ķermeni, kā arī noskaņoties jaunam darba cēlienam.

Psihologi iesaka regulāri par sevi rūpēties un radīt tādus apstākļus, kuros Jums būs ērti un komfortabli strādāt. Tostarp, vajadzētu pievērst uzmanību fiziskajiemm un higiēniskajiem apstākļiem darbā, gaisa temperatūrai, apgaismojumam, gaisa kvalitātei. Ja Jūs veicat rutīnas darbu, tad Jums labāk izvairīties no trokšņiem un vibrācijām. Daudziem cilvēkiem ir svarīgi, lai viņu noslogojums darba dienas laikā atbilstu viņu personīgajam bioloģiskajam ritmam. Tāpēc, ja Jūs daudz efektīvāk strādājat dienas otrajā pusē, tad Jums vajadzētu iekārtot savu darba grafiku tā, lai visi svarīgākie darbi būtu jāveic dienas otrajā pusē, nevis jāmokās no rītiem, ar varu spiežot sev kaut ko darīt vai ar kādu runāt.

Tikai neaizmirstiet par pārtraukumiem, kuri ļaus Jums uz īsu brīdi nedomāt par darbu, atjaunot spēkus, parunāt ar kolēģiem. Pētījumi apstiprina to faktu, ka cilvēki, kuri strādā labvēlīgā gaisotnē, retāk tiek pakļauti stresam.

Starp citu, dažādām profesijām ir atšķirīgi stresa riska faktori. Pastāv uzskats, ka daudz mierīgāks darbs ir bibliotekāriem, bet visnervozākais – ogļračiem, lidotājiem un žurnālistiem. Bez šaubām samērā lielu morālo slodzi izjūt aktieri, politiķi, skolotāji un ārsti. Ja Jums ir radošs darbs, tad atcerieties, ka, saskaņā ar statistikas datiem, tieši kreatīvo profesiju pārstāvji visbiežāk cieš no pārslodzes, jo viņiem darba dienas laikā jāpaspēj ļoti daudz ko izdarīt, kā arī priekšniecība viņus nepārtraukti steidzina, tāpēc viņi samērā bieži ņem darbu uz mājām.

Radošo profesiju pārstāvji bieži vien netiek galā ar visiem saviem pienākumiem darba laikā, jo viņiem visu laiku jāatbild uz neskaitāmiem telefona zvaniem un e-pasta vēstulēm, kuras turpina pienākt arī pēc darba dienas beigām. Bez tam, šo profesiju pārstāvji bieži vien domā par darbu arī pēc darba dienas beigām.

Ielāgojiet, ka darbs, lai cik svarīgs tas arī nebūtu, nedrīkst aizstāt ģimeni, tikšanos ar draugiem un atpūtu.

< Iepriek??jais raksts
10 veiksmes atslēgas
Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!