Kā lai izdzīvo sieviešu kolektīvā? Daži praktiski padomi.

Kāds ir sieviešu kolektīvs? Tas ir trauks, kurā atrodas milzum daudz skorpionu – sievietes dzeļ viena otrai ar asti pie vismazākā pieskāriena vai arī tas ir saliedēts kolektīvs, kurš gatavs risināt sarežģītas problēmas un ātri pieņemt pareizus lēmumus? Viss atkarīgs no sieviešu iesaistīšanas darbā un no priekšnieces.

Kā lai izdzīvo sieviešu kolektīvā

Ja sievietei nav laba alga, skaidras pozīcijas un mērķu, kā arī viņa nav pārņemta ar darbu, tad šeit ir garantētas baumas, ķildas, strīdi un intrigas. Ja priekšniece raugās uz to caur pirkstiem un bieži vien pati iesaistās šajā procesā, tad situācija var kļūt vēl ļaunāka.

Tik tiešām, sieviešu kolektīvā strādāt ir ļoti grūti, jo sievietēm mēdz būt daudz un dažādu iemeslu sliktam garastāvoklim: neveiksmīgas laulības, nepaklausīgs bērns, pirms mēnešreižu sindroms, šķiršanās… Ja tieši šajā brīdī uzsākta saruna ar sievieti (vēl jo vairāk strīds), tad tas var izvērsties par nopietnu skandālu. Ja kolēģei ir slikts garastāvoklis, tad labāk apiet viņu ar līkumu. Tāpat nevajadzētu uzsākt sarunu ar viņu un ļauties provokācijām – lai savus nervus bojā kāds cits. Visdrīzāk, jau rīt Jūsu sarūgtinātā un neapmierinātā kolēģe būs jau nomierinājusies un Jūs varesiet ar viņu izrunāties pēc sirds patikas.

Nav ieteicams visu laiku lielīties un stāstīt kolēģēm par saviem panākumiem. Vienalga, vai tie ir panākumi karjerā vai personīgajā dzīvē – tādu lietu kā skaudība sievietes, nākot uz darbu, neatstāj mājās. „Aizvainotas” par Jūsu panākumiem, sievietes noteikti Jums atspēlēsies (iespējams, pat darot to neapzināti), jo eksistē milzum daudz veidu, kā to paveikt.

Sieviešu kolektīvā viss nenotiek tā, kā tas varētu šķist pirmajā brīdī. It kā visas viena otrai smaida, cenšas palīdzēt, dod padomus, visas ir ļoti labsirdīgas, atsaucīgas un laipnas… Atliekt tikai uzmanīgāk ieskatīties, kā uzreiz viss kļūst skaidrs – tā ir vistīrākā butaforija. Daļa smaidu ir liekulības pilni un sievietes tā vien gaida, lai beidzot varētu ieriebt apnikušai, „augstprātīgai” kolēģei. Centieties būt neitrāla, nepievienojieties nevienai nometnei, Jūs taču nevēlaties kļūt par marioneti citu rokās.

Nevajadzētu noniecināt vienkāršas biroja sarunas. Ja Jūs strādāsiet bez apstājas un ar savu izskatu demonstrēsiet to, ka Jūs esat atnākusi uz šejieni, lai strādātu, nevis lai „nodarbotos ar muļķībām”, tad kļūsiet par aizkaitinājuma un agresijas objektu.

Iegaumējiet: priekšniecēm patīk virzīt pa karjeras kāpnēm tās sievietes, kuras radījušas ap sevi pozitīvu atmosfēru, nevis iemantojušas intrigantes un tenkotājas slavu.

Avots: www.womenpassion.net, Foto: Peter Baxter,www.photoxpress.com

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!