Kā kļūt par lielisku labāko draudzeni

Draudzene ir vajadzīga jebkurā vecumā un ikvienai sievietei. Kam gan citam tu pastāstīsi par iepazīšanos ar jauno draugu, paaugstinājumu darbā, par bildinājumu vai kāzu datumu? Kam citam zvanīsi nakts laikā, kad būsi nokļuvusi nelaimē,  un izraudāsies uz pleca? Un kuru gan citu lūgsi par sava bērniņa krustmāti, ja māsa jau aizņemta? Ar mammu un māsu var būt labas attiecības, bet labākā draudzene – tas ir kas cits. Par draudzību ir jārūpējas tāpat kā par attiecībām, un šeit ir daži ieteikumi, kurus iesakam ievērot.

Esi tu pati. Neizliecies par to, kas neesi. Īsta draudzene pieņems tevi tādu, kāda esi. Ja tu izliksies un centīsies būt labāka vai citādāka, reiz to viņa uzzinās, un tas var izšķirt jūsu draudzību.

Ieklausies. Nevienai nepatīk labākā draudzene, kas tikai runā un runā, bet nekad neklausās. Ļauj runāt arī draudzenei un ieklausies viņas teiktajā. Ja viņa stāsta par kādām savām problēmām vai priecīgiem notikumiem, nepārtrauc viņu, jo arī tu nevēlētos tikt pārtraukta, bet, ja viņa lūdz padomu, vispirms padomā, pirms ko iesaki, jo tas viņai būs svarīgi. Ja nezini, ko ieteikt, tad tā arī pasaki.

Esi uzticama. Un uzticies arī tu. Ja viņa tev izstāsta kādu noslēpumu, glabā to un nekad nevienam to neatklāj. Pierādi, ka tev var uzticēties. Noslēpums ir noslēpums. Nestāsti citiem par savu draudzeni to, kas varētu pārvērsties baumās, pat tad, ja jums radies kāds strīds. Uzticība ir viena no draudzības galvenajām vērtībām, tāpat kā arī atklātība. Ja netiec galā ar savām problēmām, uzticies un lūdz draudzenes padomu – kopā noteikti atradīsiet risinājumu.

Pavadiet laiku kopā. Ja arī jums katrai jau ir izveidojusies sava dzīve – darbs, ģimene, bērni – un skolas laiks ir pagājis, tomēr atrodiet laiku, kuru pavadīt kopā. Jums nav katru dienu jāsazvanās un jātiekās, bet reiz pa reizei brīvdienās kopā atpūtieties un pagremdējaties atmiņās par kopīgajiem piedzīvojumiem. Pēc darba aizejiet uz kino vai kafejnīcu, vai vienkārši pastaigājaties pa parku – galvenais, ka veltat laiku viena otrai. Nesatiekoties, cilvēki mēdz attālināties, bet jūs taču to nevēlaties.

Rūpējies par savu draudzeni. Protams, nepārspīlē ar savām rūpēm un nezvani katru dienu, lai pajautātu, vai tikai viņai nav kādas problēmas, vai tiešām viņa jūtas labi un ir laimīga, tomēr viņa noteikti priecāsies, ja piezvanīsi vai aizsūtīsi sms un pajautāsi, kā ar veselību, kā viņa jūtas, kā pavadījusi brīvdienas… Atceries, ka ir brīži, kad cilvēks vēlas būt viens un lai neviens netraucē, tādēļ lieki necel paniku, ja viņa neatbild uz telefona zvaniem. Bet, ja draudzene nonākusi grūtībās un pati netiek ar tām galā, sniedz viņai atbalstu, palīdzīgu roku un neatstāj viņu vienu nelaimē. Viņa priecāsies, ja zinās, ka tev viņa nav vienaldzīga.

Protams, nekur nav teikts tas, ka tev var būt tikai viena labākā draudzene. Ir daudzi seriāli un filmas par vairākām labām draudzenēm, kā „Sekss un lielpilsēta”, „Lūpukrāsu pavēlnieces” un citas, bet arī tad ir jārūpējas par šo draudzību un vienai par otru, jābūt tādai, kāda esi un jācenšas atrast laiku, kuru visām pavadīt kopā. Kā saka – puiši nāk un iet, bet īstas draudzenes paliek!

Avots: www.wikihow.com Foto: www.freedigitalphotos.net

Par autoru