Kā izvēlēties smaržas dāvanā savai mīļotajai meitenei

Pastāv uzskats, ka dāvināt parfimēriju var tikai tajā gadījumā, ja izdevies uzzināt, kādas tieši smaržas dāvināt. Tad neizdosies kļūdīties. Savukārt tad, ja nav zināma meitenes gaume, tad dāvināt parfimēriju nav ieteicams. Vai tā ir taisnība? Protams, nē. Ja runa ir par cilvēku, ar kuru Jums ir draudzīgas vai romantiskas attiecības, tad varat droši aizmirst par visiem noteikumiem un paeksperimentēt, cenšoties uzminēt meitenes gaumi.

Daisy Marc Jacobs 50ml

Foto: www.StarStyle.lv / Daisy Marc Jacobs 50ml

Ko nozīmē „censties uzminēt aromātu”? Uzdāvināt smaržas, kuras viņa parasti lieto? Nē, tā nav. Uzminēt aromātu – tas nozīmē, izvēlēties tādas smaržas, kuras viņai noteikti patiks. Vēl svarīgi, lai viņai tās piestāvētu. Tas ir tāpat kā ar apģērbu – kādai piestāv sarkana kleita, bet kādai – nepiestāv. Ar smaržām ir tāpat. Ja Jūs labi pazīstat savu meiteni, vai tad tiešām Jūs neatradīsiet aromātu, kurš viņai patiks? Pat tad, ja viņa jau piecus gadus lieto kādas konkrētas smaržas, tas nenozīmē, ka viņa kategoriski atteiksies no kādām citām smaržām, ja šis aromāts viņai tik tiešām patiks.

Minēsim dažas lietas, kas palīdzēs Jums izvēlēties smaržas savai mīļotajai meitenei:

1. Izvēloties smaržas dāvanā savai mīļotajai meitenei, ņemiet vērā viņas vecumu un to, kādas krāsas viņai piestāv. Smagnēji, saldi aromāti asociējas ar austrumiem, šie aromāti nepiestāv jaunām meitenēm. Toties tā būs laba izvēle melnīgsnējai brunetei, kurai nedaudz pāri 30 gadiem. Pavisam jaunai meitenei labāk iegādāties smaržas ar augļu-ogu notīm.

Jaunām blondīnēm un brunetēm parasti patīk sarežģīti, fantāzijas aromāti – tādi, kurus grūti uzreiz izprast. Ne īsti ziedu, nedz augļu, nedz garšaugu, nedz skuju, nedz arī šipra, bet… noslēpumains. Brunetēm ar sniegbaltu ādu piestāv aromāti ar ziemas svaigumu. Karjeristēm vecumā no 20 līdz 40 gadiem bieži vien patīk rūgteni aromāti. Nereti viņas izvēlas aromātus unisex.

Melnīgsnējām brunetēm parasti patīk (un pats galvenais – piestāv) saldeni aromāti ar vaniļas un citrusaugu notīm. Sievietēm pēc 40-45 gadiem parasti patīk viegli ziedu aromāti – maigi, romantiski.

2. Izvēloties smaržas meitenei, ņemiet vērā gadalaiku. Smagnēji aromāti domāti aukstam gadalaikam. Parasti vasaras sākumā sievietes izvēlas svaigus aromātus. Pat tad, ja Jūsu mīļotā meitene parasti lieto sīvus aromātus, vasarā viņa lietos noteikti kaut ko citu. Sakarā ar to, ka tagad ir ziema, Jūs varat droši dāvināt smagnējus un sarežģītus aromātus.

3. Mēģiniet izprast viņas aromātu. Padomājiet, ar ko asociējas smaržu aromāts, kuras viņa parasti lieto? Pļavas puķes, meža vai dārza ogas, citrusaugļi, skujas, eksotiski augi, vaniļa, šokolāde, vai varbūt eikalipts? Atrādāt atbildi? Tad parfimērijas veikalā meklējiet smaržas ar tieši šādu aromātu.

Starp citu, neatlieciet dāvanas izvēli uz pēdējo brīdi. Ielāgojiet, ka ar vienu veikala pameklējumu varētu arī nepietikt. Pastāv uzskats, ka deguns pārstāj atšķirt aromātus jau pēc trešā smaržu testera. Pasmaržojiet tikai trīs testerus, un tad, ja Jums nekas neiepatikās, dodieties projām un atnāciet kādu citu reizi. Ja Jums kaut kas iepatikās, paņemiet papīra testeri sev līdzi, jo tas Jums palīdzēs izdarīt galīgo izvēli.

4. Pavaicājiet tieši. Jums nemaz nav jāzina Jūsu mīļotās meitenes iecienītāko smaržu nosaukumu. Lai viņa pasaka, kādi aromāti viņai patīk. Tad Jums būs vieglāk izvēlēties. Savukārt tad, ja ar aromātu klasifikāciju un identifikāciju Jums klājas pavisam bēdīgi, tad noskaidrojiet viņas iecienītāko smaržu nosaukumu – un tad varat droši doties uz veikalu. Tikai nevaicājiet tieši: „Dārgā, es izlēmu Tev uzdāvināt smaržas, kādas Tu gribi?”. Izdariet to daudz smalkāk: „Dārgā, Tavs aromāts dara mani traku! Tev tik ļoti tas piestāv. Kur Tu ņēmi tādas smaržas – sameistaroji pati vai pasūtīji no elfiem! Nē? Nopirki? Nevar būt! Kurš gan izveidoja tik satriecošu aromātu? Interesanti, kā viņš to nosauca?”. Protams, Jums nav jāsaka tieši šie vārdi, galvenais, lai Jūs nemanāmi noskaidrotu to, kādas ir viņas iecienītākās smaržas.

Kad būsiet saņēmis visu svarīgo informāciju, tad varat atviegloti nopūsties – tagad Jūs noteikti nekļūdīsieties. Tomēr pastāv vēl citi „zemūdens akmeņi”. Jo nevienam nav nekāds noslēpums, ka daudzas smaržas tiek viltotas. Protams, sev Jūs varat iegādāties arī viltojumu, bet dāvināšanai būs piemērots tikai oriģināls. Starp citu, interneta veikalā StarStyle var iegādāties tikai 100% oriģinālas smaržas.

Kā noskaidrot, ka smaržas nav viltojums?

Ne vienmēr dārgas smaržas ir kvalitatīvas. Tai pat laikā bieži vien zema cena nozīmē to, ka smaržas ir viltojums. Jebkurā gadījumā ņemiet vērā to, ka smaržu, tāpat kā jebkuras citas preces kvalitāte ir proporcionāla tās cenai. Vēl vajadzētu pievērst uzmanību iepakojumam – tas nedrīkst būt bojāts. Visām etiķetēm, ja tādas ir, jābūt akurāti uzlīmētām. Aplūkojiet uzrakstus – tiem jābūt skaidri salasāmiem. Vienā vārdā sakot – iepakojumam jābūt kvalitatīvam.

Ļoti bieži ražotāji iepako smaržas kārbiņās, kurām pa virsu atrodas vēl viens celofāna iepakojums. Celofāna iepakojumam cieši jāpieguļ kārbiņai – nedrīkst būt nekādas krunkas un negludas vīles. Ja smaržas nav celofāna iepakojumā, tad tas nenozīmē, ka smaržas ir viltojums. Obligāti jābūt svītru kodam. Apskatiet pašu smaržu flakoniņu, pievērsiet uzmanību tā kvalitātei – atbildīgi ražotāji nekad nelaidīs pārdošanā flakoniņus ar apdauzītām vai nelīdzenām malām utt. Starp citu, jo sarežģītāks smaržu flakoniņa dizains, jo zemāka viltojuma varbūtība. Krāpniekiem vienkārši nebūs izdevīgi viltot tik sarežģītu flakoniņu.

Lai izvairītos no viltojumiem, ieteicams iegādāties smaržas tikai labi zināmā veikalā. Šī iemesla dēļ nevajadzētu censties iegādāties parfimēriju apšaubāmās vietās, vai vēl ļaunāk – „no rokas”!

Vēlam Jums izdarīt pareizo izvēli un iegādāties lieliskas smaržas savai mīļotajai meitenei!

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!